Dollywood- umbrella-sky-desktop

Dollywood – Spełniony Sen Dolly Parton

3 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu ($130 – płatne przy zapisie)

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd spod biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o 4.00 rano. Przejazd przez stan Indiana do Cincinnati, miasta, którego nazwa pochodzi od Lucjusza Cyncynata, obwołanego na czas wojny rzymskim dyktatorem, a który po jej zakończeniu dobrowolnie zrzekł się nieograniczonej władzy i w ten sposób stał się wzorem cnót obywatelskich. Istniejące do dnia dzisiejszego Towarzystwo Cyncynatów przyznaje Order Cyncynata najbardziej zasłużonym dla amerykańskiej demokracji. Członkiem tego towarzystwa i laureatem tego orderu jest m.in. nasz rodak, Tadeusz Kościuszko.

W Cincinnati spędzimy ok. 3-4 godziny, podczas których zwiedzimy największe skupisko historycznych XIX w. budynków w USA. Odbędziemy wyjątkowy spacer po podziemiach miasta, gdzie zobaczymy ukryte krypty, w których pochowani są jedni z pierwszych mieszkańców miasta. Będziemy też eksplorować niedawno otwarte stare podziemne tunele, gdzie znajdują się pozostałości browarów, które są znanym dziedzictwem Cincinnati.

W ramach wycieczki przewidziana jest także degustacja lokalnych piw i innych napojów. Następnie udamy się na wzgórze, gdzie znajduje się Bellevue Park, skąd będziemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Po południu udamy się w dalszą drogę do Pigeon Forge. Nocleg i zakwaterowanie w luksusowym Dollywood’s DreamMore Resort and Spa.

2.dzień

Dzień 2

Dzisiejszy dzień spędzimy w Dollywood, największej atrakcji turystycznej stanu Tennessee. Ten założony przez słynną piosenkarkę country Dolly Parton park rozrywki jest uznawany za ósmy najlepszy park na świecie i szósty w USA, wyprzedzając nawet takie atrakcje jak Disneyland w Kalifornii.

W jednym z wywiadów Dolly Parton powiedziała, że pracując w Hollywood zawsze pragnęła zamienić literę „H” na „D” i to marzenie zrealizowała z powodzeniem.

Przez cały dzień będziemy bawić się korzystając z niezliczonych atrakcji. Dla co odważniejszych kolejki górskie, roller coasters i inne mrożące krew w żyłach wyzwania, ale też pokazy z Dzikiego Zachodu, liczne zabawy dla dzieci oraz Flower & Food Festival, na który co roku sprowadza się ponad pół miliona kwiatów 40-tu różnych gatunków i buduje się z nich wspaniałe rzeźby, mozaiki, itp.

Smakosze także nie będą zawiedzeni rozkoszując się jedzeniem najwyższej jakości. Dla chętnych także pokazy woltyżerki i show jeździeckie w wykonaniu najlepszych amerykańskich artystów.

Alternatywnie dzień ten można spędzić w parku wodnym, stworzonym również przez Dolly Parton. Powrót wieczorem do Dollywood’s DreamMore Resort and Spa, gdzie po dniu pełnym wrażeń będzie można zrelaksować się w Spa lub w basenie.

3.dzień

Dzień 3

Przed powrotem do Chicago odwiedzimy Muzeum Titanica, swego czasu największego statku pasażerskiego świata, który zatonął po zderzeniu z górą lodową w 1912 r. Muzeum to zbudowane jest w kształcie oryginalnego statku, w połowie jego skali. Można w nim zobaczyć ponad 400 przedmiotów wydobytych z jego wraku.

Konstrukcja jest zbudowana w basenie, tworząc iluzję Titanica na morzu, a dwugodzinna wycieczka z przewodnikiem ma na celu dać gościom wrażenie bycia oryginalnym pasażerem statku podczas jego pierwszej i jedynej podróży. Jest to największe stałe muzeum Titanica na świecie.

Ok. godz. 11.00 wyruszymy w podróż powrotną. Powrót do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).