Odkrywamy Wisconsin: Diabelskie Jezioro w jesiennej szacie

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu
  • wyżywienia
  • stanowy kapitol w Madison – stolicy Wisconsin
  • ogród botaniczny w jesiennej odsłonie
  • Złoty Pawilon – tajska perełka w Wisconsin
  • Diabelskie Jezioro w kolorach jesieni
  • wspólne grillowanie przy jeziorze

Kultura i historia

Rozrywka

Trekking/hiking


Naszą jesienną wycieczkę rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5827 W Irving park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych.

Kierując się na północny wschód przekroczymy granicę z Wisconsin i zatrzymamy się w stolicy stanu, mieście Madison. Wybierzemy się na krótki spacer przy budynku stanowego kapitolu. Z wszystkich stanowych kapitoli to właśnie ten najbardziej przypomina kapitol w stolicy USA, Washington DC.  Następnie przejedziemy do ogrodu botanicznego. Przekornie, nie szata roślinna będzie jednak skupiać naszą największą uwagę, chociaż i jej poświęcimy czas. Na terenie ogrodu znajduje się przepiękny Pawilon kryty prawdziwymi płatkami złota, prezent od rządu Tajlandii dla Uniwersytetu w Wisconsin. Pawilon został zbudowany w Tajlandii, a następnie zdemontowany i zapakowany w skrzynie transportowe. Podróżował przez siedem tygodni drogą morską, a potem koleją do Chicago i ciężarówką do Madison. Dziewięciu tajskich rzemieślników przybyło do Madison, aby ponownie złożyć pawilon po zbudowaniu go w Tajlandii i abyśmy my mogli go podziwiać w pełnej krasie.

Następnie przejedziemy do parku stanowego Devil’s Lake. Diabelskie Jezioro przyciąga odwiedzających bez względu na porę roku. Latem oferuje sporty wodne i piaszczystą plażę, jesienią kusi kolorowymi drzewami porastającymi pagórki i klify, a zimą ściąga miłośników wędkowania pod lodem.

W okolicy tego malowniczego jeziora jest wiele szlaków o różnym stopniu trudności. Jeden wiedzie po płaskim terenie wokół jeziora, inny pnie się stromo w górę i prowadzi do punktu widokowego o nazwie „Diabelskie Wrota”, skąd roztacza się niesamowity widok w dół na całe jezioro. Nasze  nasze możliwości zdecydują, na który z nich się wybierzemy.

Po wędrówce planujemy relaks przy plaży i wspólne grillowanie. Jeśli tylko pogoda pozwoli, powspominamy przy grillu  stare, dobre czasy, a może poczynimy wspólne plany na jesień?
Powrót do Chicago planujemy w godzinach wieczornych.


Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).