meksyk, cukrowe czaszki

Dia de Muertos – obchody Święta Zmarłych w Meksyku

7 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych z łazienką
 • Lokalny transport z klimatyzacją
 • Posiłki wymienione w programie (śniadania i obiadokolacje)
 • Zwiedzanie wg programu
 • Bilety wstępu do kompleksu Teotihuacan oraz Tolantongo
 • Usługi wykwalifikowanego przewodnika lokalnego w języku polskim

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych Chicago – Mexico City – Chicago
 • Wyżywienia poza wymienionym w programie
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Kosztu biletów wstępu innych niż ujęte w cenie wycieczki
 • Wydatków natury osobistej, drinków, zwyczajowych napiwków

Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy na terminalu lotniska O’Hare. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przylot do Miasta Meksyk – zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w typowej restauracji meksykańskiej, gdzie spróbujemy pierwszych tacos z piwem.

2.dzień

Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego. Zobaczymy między innymi Deptak Madero z pięknymi pałacami barokowymi wybudowanymi przez magnatów wieku XVIII, Pałac Sztuk Pięknych, plac główny Zocalo, gdzie co roku jest montowany jeden z największych ołtarzy poświęconych zmarłym,  Templo Mayor – świątynię aztecką, która jest symbolicznym sercem Miasta Meksyk, park Alameda – najstarszy park kontynentów amerykańskich i najmniejszą dzielnicę chińską na świecie.

Złożymy też wizytę na typowej hali targowej z degustacją mezcalu – typowego napoju alkoholowego z agawy z robakiem. Obiad w lokalnej restauracji, a po nim powrót do hotelu. Wieczorem wyjście na drinka i poznanie nocnego życia miasta.

3.dzień

Po śniadaniu przejazd do Teotihuacan. Jest to jedna z najważniejszych stref archeologicznych.

Wybierzemy się tam na spacer po słynnej Drodze Zmarłych z Piramidą Słońca i Księżyca. Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja tequili i pulque – lokalnego napoju z agawy.

Następnie przejazd do typowej wsi meksykańskiej, gdzie zjemy obiad w małej restauracji, próbując lokalnych potraw. Przejście na cmentarz i wizyta w typowym meksykańskim domu, zamieszkanym przez 5 generacji. Tam spróbujemy tlacoyos i herbaty z ziół zbieranych w górach.

Powrót do hotelu.

4.dzień

Wczesna pobudka. Pakujemy  śniadanie i zabieramy je ze sobą w drogę do Tolantongo. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc położonych w górach, które oferuje możliwość kąpieli w niezliczonych źródłach i studniach. Nocleg w lokalnym hotelu. Kolacja.

5.dzień

Po śniadaniu wyjazd do Peña de Bernal – jednego z kolonialnych miasteczek położonych u podnóża jednego z największych monolitów na świecie. Spacer po jego urokliwych uliczkach. Następnie przejazd do Miasta Meksyk. Zakwaterownie w hotelu. Kolacja.

6.dzień

Wizyta w Coyoacan – jednej z najbardziej malowniczych dzielnic artystycznej bohemy. Ze względu na Święto Zmarłych, udamy się na spacer aby podziwiać dekoracje na Dzień Zmarłych. Odwiedzimy Plac Główny z ofrendą – ołtarzem dla zmarłych. Wieczorem wyjazd do Mixuiq, gdzie będziemy mięc niebywałą okazję zobaczyć kolorowy i typowy cmentarz, przypominający sceny z filmu “Coco”.

Zobaczymy tam ogromną ilość kwiatów, zapalone świece i rodziny siedzące na grobach i czekające na dusze swoich zmarłych.  Powrót do hotelu.

7.dzień

W tym dniu opuszczamy Meksyk. Transfer z hotelu na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).