grand-canyon

Czerwone Skały Arizony i Las Vegas w Pigułce – Mini na Maxa

4 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie

Cena nie zawiera

  • Kosztu bagażu (około $60)
  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu do parków (dodatkowo około $100)

Grand Canyon (Wielki Kanion Kolorado) i Las Vegas

Kaniony


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku O’Hare o 4:45 am. Odprawa bagażowa. Wylot o 6:00 am. Lądujemy około 9:30 am w Pheonix w Arizonie.

2,5 godzinny przejazd do Sedony, krótki odpoczynek, po czym wyruszamy na  pierwszy szlak. My skupimy się na kilku najpiękniejszych – Bell oraz Cathedral, gdzie znajdują się największe wibracje tak zwane Vortex. Wiele osób odwiedząjących te miejsca twierdzi, że w tych magicznych i sakralnych miejscach Indian czują maksymalny przypływ siły, pozytywnych wibracji i błogostanu.

Cztery główne vorteksy Sedony są położone w miejscach niebagatelnej urody, a ich piękno niewątpliwie działa na człowieka pozytywnie. Niektórzy w boskiej euforii odczuwają przypływ energii, inni wyciszają się i znajdują harmonię z przyrodą i światem.

Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu i wizyta w wyjątkowym miejscu: Tlaquepaque – maleńkim, z charakteru meksykańskim miasteczku, w którym znajdują się galerie sztuki, sklepiki z pamiątkami oraz kilka wyśmienitych meksykańskich restauracji. Każdy, kto odwiedza Sedonę powinien zatrzymać się tutaj choć na chwilę. To idealne miejsce aby, spróbować wspaniałej meksykańskiej kuchni i odpocząć po całodziennej wędrówce szlakami otaczającymi miasteczko.

2.dzień

Dzień 2

Wyjazd wcześnie rano do Chapel of the Holy Cross. Kilka minut na kontemplacje i udamy się w stronę Grand Canyon. Wielki Kanion Kolorado jest jednym z tych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Majestatyczne panoramiczne widoki, kolory jak z palety najlepszego malarza i magnetyzm, który zapiera dech w piersi. W 1903 r. Prezydent Theodore Roosevelt odwiedził to miejsce i powiedział: “Wielki Kanion napełnia mnie podziwem. Jest bez porównania – nie do opisania; absolutnie niezrównany na całym świecie …Niech ten wielki cud natury pozostanie taki, jaki jest teraz. Nie róbmy nic, by zepsuć jej wielkość, wzniosłość i piękno”.

Wielki Kanion oficjalnie został Parkiem Narodowym 26 lutego 1919 r. Spędzimy tam kilka godzin (okolo 4) by napawać duszę i oczy widokami znanymi nam z pocztówek i filmów.

Po południu udamy się w stonę Las Vegas. Planowany przyjazd do Hotelu około 7-8 wieczorem. Czas wolny na zwiedzanie miasta, które nigdy nie śpi.

3.dzień

Dzień 3

Wyjazd około 6:00 am. Przejazd do Death Valley National Park. (około 2,5h). Zobaczymy Dante Peak, Zabriskie Point, Badwater czyli wyschnięte jezioro. Badwater to również najniżej położony punkt w Ameryce Północnej, leżący 86 metrów poniżej poziomu morza, na koniec zobaczymy Artist’s Palette. Powrót do Las Vegas. Po drodze zatrzymamy się w przepięknym miejscu – Red Rock Canyon. Czekają nas tam urokliwe zakątki, niezwykłe formacje skalne oraz dzikie konie. Czas Wolny. Nocleg.

4.dzień

Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Stanowego Parku Valley Of Fire. Bardzo czesto traktowany po macoszemu przez odwiedzających Nevadę turystów. Niesprawiedliwie.

Valley of Fire składa się z jasnoczerwonych azteckich piaskowców położonych w szarobrązowych wapiennych górach. Piaskowiec pochodzi z okresu jurajskiego i jest pozostałością piasku pozostawionego przez wiatr po opadnięciu mórz śródlądowych i podniesieniu się lądu. Wczesny człowiek przeniósł się do południowej Nevady już 11 000 lat temu.

Najbardziej oczywistym dowodem okupacji są petroglify wyryte w skałach przez kulturę Basketmaker około 2500 lat temu, a później przez wczesną kulturę Pueblo. Paiuteowie mieszkali na tym obszarze w 1865 roku, kiedy Mormoni osiedlili się w pobliskim St. Thomas na południowym krańcu Doliny Moapa. Transfer na Lotnisko. Przylot do Chicago około 10.30pm

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).