Chile i Boliwia 2024/2025: podróż przez nieziemskie zakątki

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transport prywatnym autobusem na całej trasie wycieczki.
 • Koszt wycieczki samochodem terenowym po Salarze De Uyunii.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Sniadania.
 • 6x box lunch/picnic lunch.
 • 4 obiadokolacje.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Koszt wycieczki Valle de La Luna.
 • Koszt wycieczki do Pustyni Atakama.
 • Koszt wycieczki do gejzeru Tatio.
 • Bilet wstępu do Jeziora Titicaca.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu wewnętrznych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Wydatków osobistych i zwyczajowych napiwków.

Zapraszamy Cię na niezapomnianą podróż przez fascynujące kraje Chile i Boliwia, gdzie odkryjesz różnorodne krajobrazy, kulturę i przyrodę. Nasz program turystyczny oferuje: eksplorację pustyni Atacama, spotkanie z kulturą indiańską, wizytę w Salar de Uyuni. Dołącz do naszej wyprawy i zanurz się w niezwykłym pięknie oraz kulturze Chile i Boliwii, które zapierają dech w piersiach swoją różnorodnością i urodą!

 

 

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

Lot do Santiago de Chile

Naszą podróż rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej na lot do Santiago de Chile. Stolica Chile to miasto tętniące życiem, wypełnione wspaniałymi krajobrazami i historycznym pięknem.

2.dzień

Santiago de Chile, Calama, San Pedro de Atacama, Valle de la Luna

Po przylocie czeka na nas kolejny lot do Calama. Stąd pojedziemy do San Pedro de Atacama (około 1 h 30 min). Po drodze zatrzymamy się na punkcie widokowym z panoramą na Salar de Atacama i łańcuch górski Andów.

Przyjazd do hotelu. Po krótkiej przerwie wycieczka do Doliny Księżycowej Valle de La Luna zachwycającej swoim nieziemskim krajobrazem. Powrót do hotelu.

3.dzień

Gejzer El Tatio

Około 5 rano wyruszymy na wycieczkę do El Tatio Gejser – pola gejzerów trzeciego co do wielkości na świecie.

O świcie temperatura na polu geometralnym w lecie jest często ujemna, co daje możliwość podziwiania niezwykłego spektaklu wydobywającej się pary wodnej z gejzerów sprawiając, że okolica wygląda jak krajobraz obcej planety. Przerwa śniadaniowa w nieziemskiej scenerii.

Następnie udamy się do pola geotermalnego, gdzie można skorzystać z kąpieli termalnej. Kontynuujemy podróż mijając okolicę Putany, gdzie możemy zobaczyć faunę regionu i ostatni przystanek to wioska Machuca na 4000 m n.p.pm. Po powrocie do hotelu czas wolny dla uczestników.

Fakultatywnie: wycieczka astronomiczna – doświadczenie obserwacji gwiazd i otaczającego nas wszechświata.

4.dzień

Pustynia Atakama

Dzisiaj udamy się na całodzienną wycieczkę w głąb Pustyni Atakama, najbardziej suchej niepolarnej pustyni na świecie, słynnej z eksperymentów i symulacji wypraw na Marsa ze względu na podobieństwo do marsjańskiego krajobrazu. Udamy sie do miasteczka Socaire, gdzie będziemy mieć przerwę na herbatkę z liści koki, która ma działanie stymulujące podobne do kawy i pomaga w walce z chorobą wysokościową.

Następnie udamy się w kierunku Lagun Miscanti i Meñiques na wysokości 4200 m n.p.m., aż dotrzemy do Piedras Rojas; konglomeratu wulkanicznego powstałego w wyniku utlenienia sie obecnego w tym miejscu żelaza.

W tym miejscu zrobimy sobie przerwę na posiłek (lunchbox). Po czym wyruszymy w drogę powrotną do hotelu, gdzie spędzimy noc.

5.dzień

Boliwia, Laguna Colorada, Villamar

Wcześnie rano o godz. 6:00 udamy się na granicę chilijsko-boliwijską (San Pedro de Atacama 2430 m n.p.m.) i dotrzemy do Hito Cajon na wysokości 4604 m n.p.m.). Na granicy zmienimy pojazd na samochody terenowe 4x4WD.

Nowym środkiem transportu będziemy kontynuować naszą podróż  w kierunku Laguna Blanca i Verde – miejscowości położonych w pobliżu wulkanu Licancabur 5960 m.

Następnie zobaczymy Laguna Colorada – główne centrum gniazdowania ponad 30,000 flamingów, w tym słynnych flamingów James.

Dalej przejedziemy przez Pustynię Salvadora Dali, gdzie będziemy podziwiać prawdziwie surrealistyczny krajobraz. Znajdują się tu bowiem naturalne baseny z wodą termalną, buchające wodą o temperaturze 90 °C gejzery Sol de Mañana, oraz fumarole i pęknięcia z lawa wulkaniczna.

Duża część Altiplano, czyli płaskowyżu andyjskiego, prezentuje typową florę i faunę andyjską, m. in. takie gatunki jak: vicuña, struś, lis, wiskacza, lama. Wieczorem dojedziemy do wioski Villamar do hotelu na noc.

6.dzień

Salara de Uyuni, Cmentarz Pociągów

Wczesnym rankiem wyjeżdżamy. Droga prowadzić będzie przez małe pasma stworzone przez wielką erozję wietrzną. Przejedziemy do Valle de Rocas zwanym Italia Perdida. Jest to malownicza dolina skalna. Po spacerze udamy się do Laguna Catal, Villa Alota, a następnie na północ przez wsie Culpina K, San Cristobal z Kościołem oraz zatrzymamy się na cmentarzu starych pociągów. Dalej w kierunku Uyuni (3 godziny) aż do Colchani, małego rzemieślniczego miasteczka na brzegach solnych równin Uyuni (3 godziny) aż do Colchani, małego rzemieślniczego miasteczka na brzegach solnych równin Uyuni, gdzie miejscowi produkują sól. Dzisiejszy nocleg spędzimy noc na wysokość 3990 m n.p.m w niezwykłym solnym hotelu.

7.dzień

Salara de Uyuni, Inca Huas

Wyjedziemy wczesnym rankiem o godzinie 7. Przejedziemy przez Białą Pustynię – Salar de Uyuni (12 000 km2). W trakcie naszej eksporacji zobaczymy “Oczy Soli” czyli ujścia podziemnych rzek płynących pod Równiną Solną Uyuni. Wody płynące z wnętrza solniska mają szczególne stężenie kwaśne i są uważane przez miejscowych za lecznicze.

Następnie położona w centrum solniska wyspy Inca Huasi z formacją wapiennych skał z rozmaitymi skamieniałościami korali, muszli i wyspy ryb oraz gigantycznych kaktusów. Po południu kontznuujemy podróż w kierunku północnym, aż docieramy do stóp majestatycznego wulkanu Tunupa. Na solniskach będziem mieli okazję zrobić zabawne perspektywistyczne zdjęcia.

Na koniec, wracając do Uyuni, będziemy cieszyć się pięknym zachodem słońca, który jest jednym z najpiękniejszych momentów, jakie zobaczymy w tym miejscu. Efekt wywołany kolorami słońca wraz z solą sprawiają, że mamy spektakularny krajobraz. To świetny czas na robienie świetnych zdjęć.

8.dzień

La Paz, Copacabana

Po wczesnym śniadaniu udamy się  na lotnisko Uyuni na lot do La Paz. Po przylocie kontynuujemy naszą podróż na północ przez wyżyny, następnie wzdłuż jeziora Titicaca i równolegle do Andes Royal Range do Copacabana, przyjemnego miasteczka nad brzegiem jeziora. W miasteczku odwiedzimy kościół i słynną „Virgen Morena”.

9.dzień

Copacabana, Sun Island, La Paz

Dzisiaj będziemy odkrywać niezwykle jezioro Titicaca. Chętni mogą już od wczesnych godzin porannych podziwiać wschód słońca, a jest to nie lada gratka. Popływamy  łodzią przez jezioro.

Na początku odwiedzimy Isla del Sol oraz Huacani, aby spróbować Aptapi, czyli typowy lunch Altiplano. Następnie udamy się do Yumani, aby zobaczyć schody i Fontannę Wiecznej Młodości.

Na koniec naszego rejsu popłyniemy jeszcze do Copacabana, po czym przejedziemy do La Paz na nasz nocleg.

10.dzień

Wylot z La Paz

Po śniadaniu  zwiedzimy stolicę Boliwi. La Paz, to wspaniałe miasto położone jest w dolinie u podnóża pasma Andów. Podczas wycieczki zobaczymy m.in. punkt widokowy „Mirador de Killi Killi”, skąd rozpościera się wspaniały widok na La Paz.

Przejedziemy kolejką linową „Teleférico”, aby odkryć wspaniały i piękny widok na La Paz. Trasa prowadzi przez nowoczesną, zamożną dzielnicę mieszkaniową miasta, a następnie kończy się w Dolinie Księżyca, gdzie gliniasta góra została imponująco ukształtowana przez erozję.

W godzinach wieczorowych transfer na lotnisko na lot powrotny.

Zapraszamy na kolejne wycieczki z Rek Travel Adventure. Może tym razem Wyspa Wielkanocna?

Chile i Boliwia: podróż przez nieziemskie zakątki

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).