Chile i Boliwia: podróż przez nieziemskie zakątki

10 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

  • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
  • Transport prywatnym autobusem na całej trasie wycieczki.
  • Opiekę polskojęzycznego pilota.
  • Opiekę przewodnika lokalnego.
  • Bilety wstępu

Cena nie zawiera

  • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
  • Kosztu wewnętrznych biletów lotniczych.
  • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
  • Ubezpieczenia turystycznego.
  • Wydatków osobistych i zwyczajowych napiwków.

Na pograniczu Chile i Boliwii znajduje się Salar de Uyuni – rozległe, malownicze pustkowie, które jest miejscem lęgowym flamingów. Właśnie tam, na największe na świecie solnisko, chcemy Was zabrać tym razem.

 

 

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

PRZELOT DO SANTIAGO DE CHILE Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Po odprawie paszportowo-bagażowej przelot do Santiago de Chile. Stolica Chile to miasto tętniące życiem, wypełnione wspaniałymi krajobrazami i historycznym pięknem.

2.dzień

SANTIAGO DE CHILE - CALAMA – SAN PEDRO DE ATACAMA – VALLE DE LA LUNA

Po przylocie do Santiago de Chile, przechodzimy na lotnisko krajowe na lot do Calama. Po przylocie pojedziemy do San Pedro de Atacama 110 km, podróż zajmie nam około 1 h 30 min. Po drodze zatrzymamy się na punkcie widokowym z panoramą na Salar de Atacama i łańcuch górski Andów. Przyjazd do hotelu. Po krótkiej przerwie udamy się na wycieczkę do Doliny Księżycowej Valle de La Luna zachwycającej swoim nieziemskim krajobrazem. Powrót do hotelu.

3.dzień

PUSTYNIA ATAKAMA

Dzisiejszego dnia czeka nas całodzienna wycieczkę w głąb Pustyni Atakama. Najpierw udamy się do rezerwatu flamingów Laguna Chaxa, który znajduje się na teranie Salar de Atacama 2300-2500 m n.p.m., gdzie będziemy mieć przerwę na herbatkę z liści koki. Herbata ta ma działanie stymulujące podobne do kawy i pomaga w walce z chorobą wysokościową. Następnie udamy się do miasteczka Socaire, w kierunku Piedras Rojas aż dotrzemy do Laguna Miscanti i Meñiques na wysokości 4200 m n.p.m. W tym miejscu zrobimy sobie przerwę na posiłek (lunchbox). Po czym wyruszymy w drogę powrotną do hotelu, gdzie spędzimy noc.

4.dzień

GEJZER EL TATIO

Wcześnie rano około 05:00 wyruszymy na wycieczkę do El Tatio Gejser 4320 m n.p.m. – trzeciego co do wielkości na świecie pola gejzerów. O świcie temperatura na polu geotermalnym w lecie jest często ujemna, co daje możliwość podziwiania niezwykłego spektaklu wydobywającej się pary wodnej z gejzerów. Ten widok sprawia, że okolica wygląda jak krajobraz obcej planety. Śniadanie zjemy w tej nieziemskiej scenerii. Następnie udamy się do pola geotermalnego, gdzie można skorzystać z kąpieli termalnej. Podróż kontynuować będziemy mijając okolicę Putany, gdzie po drodze będziemy mieć możliwość obserwacji zwierząt tu żyjących. Ostatni przystanek dnia dzisiejszego to wioska Machuca na 4000 m n.p.m. Po powrocie do hotelu będziemy mieć czas na odpoczynek.

FAKULTATYWNIE: Wycieczka astronomiczna – doświadczenie obserwacji gwiazd i otaczającego nas wszechświata.

5.dzień

LAGUNA COLORADA - VILLAMAR

Wcześnie rano o godz. 6:00 wyjedziemy z hotelu i udamy się na granicę chilijsko-boliwijską (San Pedro de Atacama 2430 m n.p.m.) i dotrzemy do Hito Cajon na wysokości 4604 m n.p.m.). Na granicy zmieniamy pojazd na samochody terenowe 4x4WD. Nowym środkiem transportu kontynuować podróż będziemy w kierunku Laguna Blanca i Verde, miejscowości położonych w pobliżu wulkanu Licancabur 5960 m. Następnie zobaczymy Laguna Colorada, główne centrum gniazdowania ponad 30 000 flamingów, w tym słynne flamingi James. Dalej przejedziemy przez Pustynię Salvadora Dali, gdzie będziemy podziwiać prawdziwie surrealistyczny krajobraz. Znajdują się tu bowiem naturalne baseny z wodą termalną, gejzery Sol de Mañana, buchające wodą o temperaturze 90 °C oraz fumarole i pęknięcia, gdzie płynie lawa wulkaniczna, tworząc formacje i osady wulkaniczne. Miejsca te znajdują się na średniej wysokości 4420 m n.p.m. Duża część Altiplano, czyli płaskowyżu andyjskiego, prezentuje typową florę i faunę andyjską, między innymi takie gatunki jak: vicuña, struś, lis, wiskacza, lama. Wieczorem dojedziemy do wisoki Villamar do hotelu na noc.

6.dzień

SALARA DE UYUNI – CMENTARZ POCIĄGÓW

Pobudka wczesnym rankiem. Pierwszą atrakcją, którą zobaczymy dzisiejszego dnia to malowidła jaskiniowe w pobliżu Tomas Lajas. Droga prowadzić będzie przez małe pasma stworzone poprzez wielką erozją wietrzna. Przejeżdżać będziemy przez Villa Alota, Culpina K oraz San Cristobal, aż dotrzemy do cmentarzyska starych pociągów. Nasza podróż dalej przebiegać będzie w kierunku Uyuni (3 godziny jazdy), aż do Colchani, małego rzemieślniczego miasteczka na brzegach solnych równin Uyuni. To tutaj miejscowi wydobywają sól. Dzisiejszą noc spędzimy na wysokość 3990 metrów n.p.m. w niezwykłym solnym hotelu.

7.dzień

SALARA DE UYUNI – INCA HUAS

Wyjazd wczesnym rankiem o godz. 7:00. Przejedziemy przez białą pustynie – Salar de Uyuni (12 000 km²). Odwiedzimy „Schody do nieba”, które są jednym z dzieł znanego boliwijskiego artysty Gastona Ugalde. Są to schody wykonane z soli, które znajdują się pośrodku solniska Uyuni. To ciekawy przystanek na zrobienie ładnych zdjęć. Następnie zobaczymy „Oczy Soli”. Są to ujścia podziemnych rzek płynących pod solną równiną Uyuni. Wody płynące z wnętrza solniska mają szczególne właściwości i są uważane przez miejscowych za lecznicze. Następnie zobaczymy położoną w centrum solniska wyspę Inca Huasi. Wyspa stworzona jest z różnego rodzaju formacji skał wapiennych z skamieniałościami korali, muszli. Znana też jest z gigantycznych kaktusów. Po południu kontynuujemy podróż w kierunku północnym, aż docieramy do stóp majestatycznego wulkanu Tunupa. Odwiedzimy Coquesa i ich słynne „mumie”, które pochodzą z czasów prekolumbijskich. Również na tych samych solniskach będziemy mieli okazję zrobić zabawne „perspektywiczne” zdjęcia. Na koniec, wracając do Uyuni, będziemy cieszyć się pięknym zachodem słońca. Widok ten jest spektakularny i na pewno zapamiętamy go do końca życia. Podczas pory deszczowej, Salar okresowo zostaje przykryty cienką warstwą wody. Właśnie wtedy powstaje największe lustro na świecie, a turyści z całego świata zjeżdżają się, aby sfotografować ten cud natury. Efekt wywołany kolorami słońca wraz z solą sprawiają, że będziemy mieć okazję zrobić świetne zdjęcia.

8.dzień

UYUNII – LA PAZ - COPACABANA

Po wczesnym śniadaniu udamy się  na lotnisko Uyuni, skąd porannym lotem udamy się do La Paz. Po przylocie kontynuujemy naszą podróż na północ przez wyżyny, następnie wzdłuż jeziora Titicaca i równolegle do Andes Royal Range do Copacabana, przyjemnego miasteczka nad brzegiem jeziora. W miasteczku odwiedzimy kościół i słynną „Virgen Morena”.

9.dzień

COPACABANA – SUN ISLAND – LA PAZ

Dzisiejszego dnia odkrywać będziemy niezwykle jezioro Titicaca. Chętni, mogą już od wczesnych godzin porannych podziwiać wschód słońca, a jest to nie lada gratka. Popływamy  łodzią przez jezioro.  Na początku odwiedzimy Isla del Sol oraz Huacani aby spróbować Aptapi, czyli typowy lunch Altiplano. Następnie udamy się do Yumani, aby zobaczyć schody i Fontannę Wiecznej Młodości. Na koniec naszego rejsu popłyniemy jeszcze do Copacabana, po czym przejedziemy do La Paz na nasz nocleg.

10.dzień

POWRÓT DO DOMU

Dzisiejszego dnia kończy się nasza chilijsko-boliwijska podróż. Po śniadaniu pojedziemy na lotnisko na lot powrotny do domu.

 

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).