10 dni

Chile i Boliwia

$3200
03-26-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

SANTIAGO DE CHILE – CALAMA – SAN PEDRO DE ATACAMA – VALLE DE LA LUNA – PUSTYNIA ATAKAMA – GEJZER EL TATIO – BOLIWIA – LAGUNA COLORADA – VILLAMAR – SALARA DE UYUNI – CMENTARZ POCIĄGÓW – INCA HUAS – COPACABANA – SUN ISLAND – LA PAZ

 

 

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - SANTIAGO DE CHILE

Spotkanie na lotnisku grupy i przelot do Santiago de Chile.

 

2.dzień

SANTIAGO DE CHILE - CALAMA – SAN PEDRO DE ATACAMA – VALLE DE LA LUNA

Po przylocie do Santiago de Chile, przechodzimy na lotnisko krajowe na lot do Calama. Po przylocie transport do San Pedro de Atacama 110 km około 1h30min, po drodze zatrzymamy się w punkcie widokowym z panoramą na Salar de Atacama i łańcuch górski Andów. Przyjazd do hotelu. Po krótkiej przerwie udamy się na wycieczkę do Doliny Księżycowej Valle de La Luna zachwycającej swoim nieziemskim krajobrazem. Powrót do hotelu.

3.dzień

PUSTYNIA ATAKAMA

Rankiem udamy się na całodzienna wycieczkę w głąb Pustyni Atakama. Najpierw udamy się do rezerwatu flamingów Laguna Chaxa, która znajduje się na teranie Salar de Atacama 2300-2500m, gdzie będziemy mieć przerwę na herbatkę z liści koki. Następnie udamy się do miasteczka Socaire, następnie w kierunku Piedras Rojas aż dotrzemy do Laguna Miscanti i Meñiques na wysokości 4200m n.p.m. W tym miejscu przerwa na box lunch. Kontynuujemy nasza powrotna podróż. Nocleg w hotelu.

4.dzień

GEJZER EL TATIO

Wcześnie rano około 05:00 wyruszymy na wycieczkę do El Tatio Gejser 4320m n.p.m. – pola gejzerów trzeciego co do wielkości na świecie. O świcie temperatura na polu geotermalnym w lecie jest często ujemna co daje możliwość podziwiania niezwykłego spektaklu wydobywającej się pary wodnej z gejzerów sprawiając ze okolica wygląda jak krajobraz obcej planety. Przerwa śniadaniowa w nieziemskiej scenerii. Następnie udamy się do pola geotermalnego, gdzie można skorzystać z kąpieli termalnej. Kontynuujemy podróż mijając okolicę Putany gdzie możemy zobaczyć faunę regionu i ostatni przystanek to wioska Machuca na 4000 m n.p.m. Po powrocie do hotelu czas wolny dla uczestników. FAKULTATYWNIE: Wycieczka astronomiczna – doświadczenie obserwacji gwiazd i otaczającego nas wszechświata.

5.dzień

BOLIWIA – LAGUNA COLORADA - VILLAMAR

Wcześnie rano o godz. 6:00 wyjazd z hotelu do granicy chilijsko-boliwijskiej (San Pedro de Atacama 2430 m npm dotrzemy do Hito Cajon na wysokości 4604 m npm). Na granicy zmieniamy pojazd na samochody terenowe 4x4WD. Kontynuujemy podróż w kierunku Laguna Blanca i Verde położonych w pobliżu wulkanu Licancabur 5960 m. Następnie zobaczymy Laguna Colorada, główne centrum gniazdowania dla ponad 30 000 flamingów 3 gatunków, słynne flamingi James dalej przez Pustynię Salvadora Dali, gdzie można podziwiać prawdziwie surrealistyczny krajobraz, naturalne baseny z wodą termalną, gejzery Sol de Mañana, buchające wodą o temperaturze 90 ° C oraz fumarole i pęknięcia, gdzie płynie lawa wulkaniczna, tworząc formacje i osady wulkaniczne. Miejsca te znajdują się na średniej wysokości 4420 m n.p.m. Duża część Altiplano, czyli płaskowyżu andyjskiego, prezentuje typową florę i faunę andyjską, między innymi takie gatunki jak: vicuña, struś, lis, wiskacza, lama. Wieczorem dojeżdżamy do wisoki Villamar do hotelu na noc.

6.dzień

BOLIWIA – SALARA DE UYUNI – CMENTARZ POCIĄGÓW

Wczesnym rankiem wyjeżdżamy. Pierwsza atrakcja która zobaczymy to malowidła jaskiniowe w pobliżu Tomas Lajas. Droga prowadzic bedzie przez małe pasma z stworzone poprzez wielką erozją wietrzna. Przejedziemy w pobliżu Villa Alota, następnie na północ przez wsie Culpina K, San Cristobal z Kościołem oraz zatrzymamy się na cmentarzu starych pociągów. Dalej w kierunku Uyuni (3 godziny), az do Colchani, małego rzemieślniczego miasteczka na brzegach solnych równin Uyuni, gdzie miejscowi produkują sól. Dzisiejszy nocleg spędzimy noc na wysokość 3990 metrów n.p.m. w niezwykłym solnym hotelu.

7.dzień

BOLIWIA – SALARA DE UYUNI – INCA HUAS

Wyjazd wczesnym rankiem o godz. 7:00. Przejeżdżamy przez białą pustynie – Salar de Uyuni (12 000 km2). Odwiedzimy „Schody do nieba”, które są jednym z dzieł znanego boliwijskiego artysty Gastona Ugalde. Są to schody wykonane z soli, które znajdują się pośrodku solniska Uyuni. To ciekawy przystanek na ładne zdjęcia. Następnie zobaczymy „Oczy Soli”. Są to ujścia podziemnych rzek płynących pod Równą Solną Uyuni. Wody płynące z wnętrza solniska mają szczególne stężenie kwaśne i są uważane przez miejscowych za lecznicze. Następnie położona w centrum solniska wyspy Inca Huasi z formacją wapiennych skał z rozmaitymi skamieniałościami korali, muszli i wyspy ryb oraz gigantycznych kaktusów. Po południu kontynuujemy podróż w kierunku północnym, aż docieramy do stóp majestatycznego wulkanu Tunupa. Odwiedzimy Coquesa i ich słynne „mumie”, które pochodzą z czasów prekolumbijskich. Również na tych samych solniskach będziemy mieli okazję zrobić zabawne „perspektywiczne” zdjęcia. Na koniec, wracając do Uyuni, będziemy cieszyć się pięknym zachodem słońca, który jest jednym z najpiękniejszych momentów, jakie zobaczymy w tym miejscu. Podczas pory deszczowej, Salar okresowo zostaje przykryty cienką warstwą wody. Właśnie wtedy powstaje największe lustro na świecie, a turyści z całego świata zjeżdżają się, aby sfotografować ten cud natury. Efekt wywołany kolorami słońca wraz z solą sprawiają, że mamy spektakularny krajobraz. To świetny czas na robienie świetnych zdjęć.

8.dzień

BOLIWIA – UYUNII – LA PAZ - COPACABANA

Dziś wczesne śniadanie. W odpowiednim czasie transfer na lotnisko Uyuni. Poranny lot do La Paz. Po przylocie kontynuujemy podróż na północ przez wyżyny, następnie wzdłuż jeziora Titicaca i równolegle do Andes Royal Range do Copacabana, przyjemnego miasteczka nad brzegiem jeziora. Wizyta w jego kościele i słynnej „Virgen Morena”.

9.dzień

COPACABANA – SUN ISLAND – LA PAZ

Dziś dla chętnych prawdziwa gratka i wschód słońca. Dziś odkryjemy niezwykle jezioro Titicaca. Podróż łodzią przez jezioro do Isla del Sol do Huacani na Aptapi (typowy lunch Altiplano), a następnie łodzią do Yumani, aby zobaczyć schody i Fontannę Wiecznej Młodości. Następnie przepłyniemy łodzią do Copacabana i na koniec przejedziemy do La Paz na nasz nocleg.

10.dzień

LA PAZ - CHICAGO

Po śniadaniu transfer na lotnisko na lot powrotny.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Cena zawiera

  • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • Transport prywatnym autobusem
  • Opiekę polskojęzycznego pilota
  • Opiekę przewodnika lokalnego
  • Bilety wstępu

Cena nie zawiera

  • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych
  • Kosztu wewnętrznych biletów lotniczych
  • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
  • Ubezpieczenia turystycznego
  • Wydatków osobistych i zwyczajowych napiwków

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).