chicago nocą

Chicago Śladami Polskości

1 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Chicago- wycieczka w poszukiwaniu śladów polskości, historie znane i te mniej oczywiste


Plan podróży

1.dzień

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Naszą edukacyjno – sentymentalną podróż po Wietrznym Mieście rozpoczniemy o godzinie 9.00 rano spod biura Rek Travel (5825 W Irving Park Road, Chicago, IL 60634). Ruszając w stronę centrum zatrzymamy się w jednej z najbardziej znanych dzielnic polonijnych – „Jackowo”.

Szlakiem ikonicznych miejsc, polonijnych murali przeprowadzi Was jeden z naszych przewodników. Obejrzymy domy sławnych Polaków, prześledzimy ważne dla Polonii miejsca, nawiedzimy i poznamy historię Bazyliki św. Jacka, stojący nieopodal kościoła pomnik Hallerczyków.

Opowiemy wam o miejscach mniej oczywistych, znany z kultowego filmu „Kochaj albo rzuć” dom Jana Pawlaka, czy historyczne centrum treningów gołębi pocztowych wykorzystywanych przez wojsko.
Z Jackowa udamy się w kierunku kipiącego śladami polskości „Trójkąta Polonijnego”. Zwiedzimy jedne z najpiękniejszych polskich świątyń: kościoły Św. Stanisława Kostki i Św. Trójcy.

Usłyszycie historię najsłynniejszego polonijnego konfliktu. Konfliktu o istotę polskości. Zwiedzając śródmieście podziwiać będziecie przykłady nowoczesnej architektury wielkomiejskiej, począwszy od budynków projektowanych przez Franka Lloyda Wrighta, skończywszy na nowoczesnych drapaczach chmur ze stali, szkła  i aluminium.

Polskim akcentem w tej części miasta jest Aleja Solidarności z pomnikami Tadeusza Kościuszki i Mikołaja Kopernika, umieszczonymi u jej schyłku. Opowiemy Wam historie miasta, dowiecie się m.in dlaczego zabytkowe budynki ulokowane są poniżej ulicy, jak odwrócono brzeg rzeki i co krowa miała wspólnego z wielkim pożarem z roku 1871.
Kolejne przystanki obejmować będą południową część miasta, cześć bogatą w historię chicagowskiej polonii. Zwiedzimy Chicago Stock Yards, dowiemy się więcej o systemie pracy w Dystrykcie Mięsnym.

Poznamy mniej chlubną historię związaną z działaniem wielkomiejskich stalowni i rzeźni, warunki życia oraz pracy pierwszych emigrantów przybyłych i zamieszkałych w okolicy.
Nie ominiemy kościoła św. Michała Anioła, neogotyckiego budowli, niegdyś niemal całkowicie polskiej dzielnicy The Bush. Do dziś Dom Boży czaruje swoją monumentalnością, przepięknymi witrażami i intrygującą rzeźbą Archanioła Michała gładzącego Lucyfera. Wizyta w zabytkowej świątyni jest niczym podróż wehikułem czasu. W ciągu dnia przerwa na obiad w kultowej Podhalance. Obiad dodatkowo płatny.
Zmęczeni, ale zadowoleni zakończymy dzień przejazdem do Back of the Yards, będzie to okazja do zwiedzenia kościoła św. Józefa z dwoma bojowymi sztandarami podarowanych przez Paderewskiego Błękitnej Armii, relikwiami św. Jana Pawła II oraz fragmentami szat św Józefa, patrona kościoła. Powrót pod siedzibę biura planowany jest na godz. 8.00 wieczorem.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).