California and More – Road Trip dla Młodzieży

15 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach o standardzie turystycznym lub hostelach
 • Zakwaterowanie w pokojach 4-osobowych 
 • Transport komfortowym, klimatyzowanym autokarem
 • Pełne wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje
 • Wszystkie materiały językowe (np. zadania językowo-kulturowe)
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Wstępy do wszystkich zwiedzanych obiektów
 • San Francisco – rejs po zatoce 

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów lotniczych 
 • Wyżywienia oprócz wymienionego w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej: napoje, pamiątki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • Ubezpieczenia zdrowotnego (możliwość wykupienia ubezpieczenia w biurze Rek Travel)

California

LOS ANGELES – BEVERLY HILLS – HOLLYWOOD – ALEJA GWIAZD – TEATR KODAK – MALIBU – PLAŻA VENICE BEACH – PARK NARODOWY DRZEW JOSHUA – WIELKI KANION RZEKI KOLORADO – REZERWAT INDIAN NAWAHO – HORSESHOE BEND – RZEKA KOLORADO – JEZIORO POWELL – ZAPORA HOOVERA – LAS VEGAS – DOLINA ŚMIERCI – PASMO WZGÓRZ ALABAMA HILLS – PARK NARODOWY YOSEMITE – SIERRA NEVADA – SAN FRANCISCO – WIĘZIENIE ALCATRAZ – MOST GOLDEN GATE – SAN JOSE – SANTA CRUZ – GÓRY SANTA LUCIA

Jaskinie

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Naszą przygodę rozpoczynamy spotkaniem grupy z przewodnikiem/pilotem na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. ODprawa bagażowa i przelot do Los Angeles. Przywitanie z miastem. Lunch w restauracji. Podziwianie zachodu słońca w Santa Monica, nadbrzeżnym mieście położonym w zachodniej części metropolii Los Angeles, słynącym jako ośrodek turystyczny ze względu na śródziemnomorski klimat oraz położenie. Znane jest również z wielu drogich dzielnic zamieszkiwanych przez artystów oraz ludzi związanych z show biznesem. Udamy się na spacer po plaży i zakosztujemy atrakcji słynnego molo wybudowanego w 1909 roku.

2.dzień

Po śniadaniu udajemy na zwiedzanie kultowych miejsc w Los Angeles – Beverly Hills, Hollywood i okolic. W Hollywood przespacerujemy się Aleją Gwiazd, gdzie poszukamy odcisków dłoni naszych ulubionych aktorów, a przed Kodak Theatre poczujemy jakbyśmy właśnie po czerwonym dywanie wkraczali na galę rozdania Oscarów.

3.dzień

W tym dniu czeka na nas najbardziej pożądaną część Los Angeles, czyli plaże wzdłuż wybrzeża. Odwiedzimy Malibu, zrelaksujemy się na plażach położonych przy słynnej trasie nr 1 biegnącej wzdłuż jednej z najładniejszych linii brzegowych w Stanach Zjednoczonych. Zobaczymy Venice Beach oraz muzeum sztuki Getty Villa w Malibu. Jest to centrum edukacyjne i muzeum poświęcone kulturze antycznej, zwłaszcza Grecji, Rzymowi i Etrurii.

4.dzień

Przejazd z Los Angeles do przepięknego Joshua Tree National Park – nazwa wywodzi się od charakterystycznych drzew Jozuego, które występują powszechnie na jego terenie. W drodze z Los Angeles do Joshua Tree National Park zatrzymamy się w Outlet Mall na upragnione zakupy.

5.dzień

Dzisiejszy  dzień spędzimy w Arizonie nad spektakularnym Grand Canyon, gdzie będziemy podziwiać zachód słońca. Wielki Kanion uważany jest za największy wąwóz na świecie, w niektórych miejscach jest szeroki nawet na 29 kilometrów i głęboki na 1600 metrów. Po drodze odwiedzimy kilka miejsc na słynnej trasie Route 66, która niegdyś prowadziła prze całe Stany Zjednoczone ze wschodniego wybrzeża na zachodnie. Dzień zakończymy w Williams, gdzie spędzimy noc w hotelu.

6.dzień

Dzisiejszy dzień w całości poświęcimy na pieszą wędrówkę przez zapierający dech w piersiach Grand Caynon. Dzień zakończymy w Page, mieście leżącym w pobliżu tamy Glen Canyon Dam, oraz jeziora Powella, kilka kilometrów na północ od największego rezerwatu w Stanach Zjednoczonych – rezerwatu Indian Nawaho.

7.dzień

Po  śniadaniu zabierzemy Was na jeden z najpiękniejszych szlaków w Page, zobaczymy  Horseshoe Bend – tutaj rzeka Colorado płynąca od jeziora Powell wprost do Kanionu Kolorado zakręca w malowniczym Glenn Canyon tworząc niepowtarzalny kształt podkowy. Pokażemy Wam również tajemnicze i majestatyczne zakątki Vermillion Cliff.  Przejazd na nocleg do Hurricane.

8.dzień

W tym dniu zobaczymy 224-metrową betonową zaporę Hoovera znajdująca się w pobliżu Las Vegas. Zaporę ustawiono w latach 1931 – 1936 na rzece Kolorado na granicy stanów Nevada i Arizona. Następnie przejedziemy do Las Vegas, gdzie rozpoczniemy zwiedzanie tego słynnego z gier hazardowych, wyszukanych restauracji i hoteli miasta.

9.dzień

Przejazd z Las Vegas do Death Valley – Dolina Śmierci stanowi obszar bezodpływowej depresji na pustyni Mojave. Najniższy punkt znajduje się 86 m p.p.m. W 1913 r. temperatura osiągnęła 56,7 stopni Celsjusza. W czasie przejazdu będziemy podziwiać przepiękne pasmo wzgórz – Alabama Hills.

10.dzień

W tym dniu zwiedzamy najpiękniejszą polodowcową dolinę świata, Park Narodowy Yosemite. Z wybranych punktów widokowych oglądamy dziewicze krajobrazy doliny. Zachwycają w nim zwłaszcza wodospady, niezliczone jeziora, piękne łąki, krystalicznie czyste potoki i skupiska sekwoi, z których niektóre okazy liczą sobie bez mała 2700 lat i mierzą ponad 65 metrów. Nocleg na rancho w pobliżu parku Yosemite.

11.dzień

Śniadanie zjemy na rancho. Po pokonaniu łańcucha górskiego Sierra Nevada wjeżdżamy do Kalifornii. Naszym celem jest w tym dniu San Francosco, przepięknie położone miasto, otoczone przez Ocean Spokojny na zachodzie i cieśninę Golden Gate na północy miasta.

12.dzień

Po śniadaniu wyruszymy na aktywne zwiedzanie San Francisco. Zabierzemy Was na rejs po zatoce, na którego trasie zobaczymy budzące trwogę mury więzienia Alcatraz, którego najsłynniejszym więźniem był sam Al Capone. Zobaczycie również fantastyczną panoramę wiszącego mostu Golden Gate otwartego w 1937 roku, który stał się najbardziej charakterystyczną budowlą miasta.

13.dzień

Wyruszamy w drogę powrotną do Los Angeles. Z San Francisco do Monterey dotrzemy odwiedzając po drodze położone w Dolinie Krzemowej miasto San Jose, stolicę hrabstwa Santa Clara oraz malowiczo położone nad nad Zatoką Monterey turystyczne miasteczko Santa Cruz.

14.dzień

Przejazd kolejnego odcinka zjawiskowej trasy nr 1 wzdłuż oceanu z Monterey do Los Angeles. Po drodze zobaczymy miasteczko Pacific Grove, Pebble Beach, Carmel, Point Lobos – „greatest meeting of land and water in the world” a także najpiękniejsze miejsce w Kalifornii – Big Sur, gdzie czeka nas aktywne zwiedzanie miasta. Big Sur leży w miejscu, w którym góry Santa Lucia gwałtownie wyrastają z Oceanu Spokojnego. Nocleg przed Los Angeles.

15.dzień

Żegnamy się z Kalifornią. Przelot z  Los Angeles do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

15 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).