Bawarskie klimaty Frankenmuth i Festiwal Tulipanów w Michigan

2 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • jeden (1) nocleg w Bavarian Inn Lodge
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • jedno (1) śniadanie w drugim dniu
 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • wyżywienia nie ujętego w świadczeniach
 • kosztu biletów wstępu
 • miasteczko Frankenmuth czyli “Mała Bawaria”
 • historyczna wycieczka łodzią “Bavarian Belle”
 • bawarska kuchnia i wizyta w lokalnym browarze
 • Festiwal Tulipanów w Holland, MI
 • udział w paradzie z okazji święta Festiwalu Tulipanów
 • wizyta na plantacji i w holenderskiej wiosce

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Naszą wycieczkę rozpoczniemy tradycyjnie, zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Przejedziemy przez stany Illinois, Indianę i Michigan, mijając po drodze jedną z największych rafinerii na świecie w Whiting oraz Gary, dawną stolicę przemysłu stalowego, która swą renomę utraciła wraz z zakończeniem „Zimnej Wojny” i spadkiem zamówień na czołgi i inny ciężki sprzęt wojskowy.

Naszym celem jest malownicze miasteczko Frankenmuth w stanie Michigan położone nad rzeką Cass, znane z architektury w stylu bawarskim. W mieście, którego dziedzictwo sięga czasów pierwszych osadników spędzimy cały dzień i tam też zostaniemy na nocleg. Podczas zwiedzania obejrzymy m.in. luterański kościół, spróbujemy bawarskich przekąsek i obejrzymy replikę oryginalnej chaty z bali, zbudowaną przez niemieckich osadników.

Wybierzemy się też na godzinną wycieczkę na pokładzie łodzi Bavarian Belle, podczas której przewodnik przybliży nam historię tego miejsca i niemieckiego osadnictwa. Po południu obiad w bawarskiej restauracji i możliwość spróbowania bawarskich specjałów, a wieczorem wizyta w browarze. Nocleg w hotelu urządzonym w bawarskim, a jakże, stylu.

2.dzień

Ten dzień zdominują jedne z najpiękniejszych kwiatów – tulipany, a nasza wycieczka nabierze kolorów i to dosłownie. Zaraz po śniadaniu udamy się do Holland w stanie Michigan. Nazwa miasta nie jest przypadkowa – w większości zamieszkują je ludzie z niderlandzkimi korzeniami, którzy przynieśli ze sobą tradycje z Europy. Miasto słynie w okolicy nie tylko ze sprzedaży tulipanów, ale także z tego, że wzdłuż jego ulic na wiosnę można zobaczyć całą masę tych kolorowych kwiatów! Co roku – w maju, ulice miasta i pobliskie ogrody zdobi około 6 mln zasadzonych na tę okazję tulipanów. W festiwalowe dni goście mogą zapoznać się ze zwyczajami i kulturą dawnej i obecnej Holandii. Serwowane są potrawy tradycyjnej holenderskiej kuchni, a na ulicach widać mieszkańców ubranych w dawne stroje.

Na początek odwiedzimy plantację tulipanów, gdzie pospacerujemy wśród tysięcy pięknych kwiatów, w wielu odmianach i kolorach. Weźmiemy udział w festiwalowej paradzie i złożymy wizytę w typowej, holenderskiej wiosce, ukazującej tradycje i sposób życia holenderskich osadników, z repliką kilku holenderskich budynków i sklepów. Będzie w nich możliwość zakupienia oryginalnego rękodzieła, w tym ręcznie malowanych, drewnianych tulipanów, biało-niebieskiej porcelany, kufli, ozdób choinkowych, i wielu innych pamiątek.

Obejrzymy też De Zwaan, autentyczny, holenderski wiatrak, który był ostatnim młynem przetransportowanym z Holandii i posłuchamy muzyki z holenderskich organów ulicznych podarowanych przez Amsterdam po II wojnie światowej.

Do Chicago wrócimy w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).