Arka Noego i Cincinnati – the Queen City

2 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • jeden (1) nocleg w hotelu wysokiej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • wyżywienia nie ujętego w świadczeniach
  • kosztu biletów wstępu (Arka Noego, Ogrody Botaniczne + Butterlies of the Meadows, American Sign Museum, Newport Aquarium)

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park rd., Chicago, IL 60634) we wczesnych godzinach porannych.

Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Ohio i Kentucky. Pierwszy krótki postój jest planowany w okolicach Indianapolis (dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą suchego prowiantu).

Przejazd do Williamstown, KY gdzie powstała ogromna replika Arki Noego. Zbudowana została według opisów w Biblii – jest długa na 137 metrów, szeroka na 14 metrów i wysoka na 23 metrów. W jej wnętrzu znajdziemy wystawę prezentującą bilijną historię o potopie i Noe, który na Arce ocalił po parze wszystkich gatunków zamieszkujących ziemię.

We wnętrzach arki możemy znaleźć ekspozycje prezentujące zarówno historię Noego jak i bogatą kolekcję modeli różnych zwierząt, w tym również dinozaurów, które zdaniem autorów projektu koegzystowały z człowiekiem i wyginęły dopiero po potopie. Wszystko to ulokowane jest na siedmiu piętrach tej olbrzymiej budowli, która powstawała przez 6 lat.

Następnie przejedziemy do krytego ogrodu botanicznego z ponad 3500 gatunkami roślin, wodospadem w lesie deszczowym i pokazami motyli. Zobaczymy tam m.in. Dom Paproci i palmiarnię, w której odtworzono tropikalny las deszczowy.

Przyjrzymy się kolekcji drzew cytrusowych i ogrodowi, gdzie hodowane są rośliny pustynne. Odwiedzimy ogród orchidei, zwanych też storczykami i dowiemy się jak producenci perfum wykorzystują ich substancje zapachowe, a w galerii drzewek Bonsai poznamy chińską sztukę tworzenia tych miniaturowych drzewek. Wybierzemy się również na spacer w oranżerii wśród wolno latających motyli.

Wieczorny spacer po promenadzie z panoramą na rozświetlone downtown Cincinnati. Przejazd do hotelu na nocleg.

2.dzień

Po śniadaniu odwiedzimy American Sign Museum – największe publiczne muzeum poświęcone znakom, neonom i szyldom w Stanach Zjednoczonych. Brzmi dziwnie? Poznamy w nim ponad stuletnią historię i sztukę tworzenia przeróżnego rodzaju znaków. Zobaczymy przedziwną kolekcję znaków, przedmiotów z nimi związanymi i ciekawostek.

Na terenie 20 tysięcy stóp kwadratowych znajduje się bogaty zbiór znaków od wczesnych, przedelektrycznych znaków, przez piękne neony w stylu Art-Deco, po najnowsze rozwiązania technologiczne.

Wybierzemy się ponadto na kolorowy spacer wzdłuż „Main Street USA”, zapełnionej kolorowymi, podświetlanymi witrynami sklepowymi i złożymy wizytę w znajdującym się w muzeum warsztacie produkującym neony.

Następnie udamy się do miejsca, w którym odkryjemy cuda podwodnego świata. W cieszącym się popularnością wśród turystów Newport Aquarium poznamy najbardziej egzotyczne stworzenia wodne.

Zobaczymy białe aligatory, pogłaskamy uśmiechnięte płaszczki i przejdziemy po pierwszym na świecie moście linowym zawieszonym kilka cali nad zbiornikiem wodnym pełnym rekinów. Poznamy też historię zatopionego wraku, który stał się domem dla mieszkańców głębin.

Krótki postój w parku, skąd na „do widzenia” po raz ostatni “rzucimy okiem” na panoramę miasta Cincinnati. Wyjazd w drogę powrotną do Chicago. Po drodze, w okolicy Indianapolis, postój na obiad. Planowany powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).