Argentyna: Buenos Aires – Festiwal (plus lekcje) Tanga

8 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • prywatny transport
 • zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach dwuosobowych
 • śniadania w hotelu
 • wycieczki i atrakcje według planu
 • prywatna lekcja tanga
 • usługi lokalnego przewodnika podczas festiwalu
 • bilety wstępu do wszystkich atrakcji

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych
 • ubezpieczenia podróżnego
 • wyżywienia innego niż wymienione w programie
 • zwyczajowych napiwków
 • innych rzeczy nie wymienionych w programie

BUENOS AIRES – PLAZA DE MAYO – LA BOCA – SAN TELMO – PALERMO – LA RECOLETA – SAN ANTONIO DE ARECO – EL OMBU DE ARECO – REJS PO DELCIE RZEKI PARANA – FESTIWAL TANGA

Kultura i historia

Rozrywka

Wydarzenie sportowe


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - BUENOS AIRES

Spotkanie z grupą i pilotem na lotnisku ORD w Chicago. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przelot do Buenos Aires. Możliwość przylotu z każdego innego portu lotniczego na świecie.

2.dzień

BUENOS AIRES – 1 DZIEŃ FESTIWALU

Przylot do Buenos Aires, po krótkiej przerwie rozpoczniemy zwiedzanie stolicy Argentyny. Zaczynając od Plaza de Mayo, politycznego serca kraju, przyjrzymy się głównym zagadnieniom historii Argentyny, przejdziemy obok Casa Rosada, Banku Narodowego, Piramidy Majowej, El Cabildo de Buenos Aires i odwiedzimy Katedrę Metropolitalną, aby zobaczyć wspaniałe Mauzoleum nasz Wyzwoliciel Generał José de San Martín. W dzielnicy La Boca, słynącej z tanga i piłki nożnej oraz kolorowego Caminito, przejdziemy przez zakamarki wytyczone przez włoskich imigrantów, odwiedzając ich zardzewiałe kamienice zwane conventillos i stary port. Na koniec odwiedzimy najstarszą dzielnicę miasta, San Telmo, spacerując wąskimi, brukowanymi uliczkami, które kiedyś były korytami strumieni łączących się z mistyczną Rio de la Plata. Ten przystanek obejmie Pałac Ezeiza, sklepy z antykami i wyjątkowy w mieście kryty targ San Telmo, gdzie będziemy mogli spróbować soczystych empanad lub słynnej argentyńskiej kiełbasy: Choripán. Powrót do hotelu na check in i krótką przerwę. Wieczorem udamy się na pierwszy dzień festiwalu tanga.

3.dzień

BUENOS AIRES – 2 DZIEŃ FESTIWALU

Dziś jakże inne zwiedzanie Buenos Aires, na rowerach! Przejażdżka po północnych dzielnicach miasta w zabawny i wnikliwy sposób. Będziemy mogli zobaczyć wspaniałe krajobrazy miasta i zrobić kilka przystanków dla historycznych odniesień. Palermo i Recoleta to najlepsze dzielnice mieszkaniowe, znane z majestatycznych budynków w stylu francuskim, dużych wspaniałych parków, ekskluzywnych arterii komunikacyjnych, arystokratycznych barów, wykwintnych restauracji i pierwszorzędnych sklepów. Główny przystanek na cmentarzu Recoleta. Miejsce ostatniego spoczynku bogatych i sławnych, wśród nich Evity Perón, ten cmentarz (trzeci pod względem ważności na świecie) jest również uważany za dzieło sztuki, ze względu na wielką różnorodność stylów architektonicznych jego bogato zdobionych mauzoleów i krypty. Niektóre z najważniejszych atrakcji: Pomnik św. Marcina, Pomnik Żołnierza Malwiny i Wieża Angielska – Florális Genérica i Szkoła Prawa – Barrio Parque (zwana także Palermo Chico) Ambasada RP i Muzeum Malba, Planetarium, Ogród Różany (nieczynne w poniedziałki), Pomnik Evy Peron. Wieczorem festiwal.

4.dzień

LEKCJA TANGA

Ten dzień poświecimy tangu! Spróbujemy nauczyć się tango podczas lekcji i spędzimy czas na festiwalu do wieczora uczestnicząc w różnych aktywnościach.

5.dzień

DZIEŃ NA ARGENTYŃSKIM RANCHU

Udamy się na wycieczkę poza Buenos Aires. Najpierw wizyta w tradycyjnym miasteczku San Antonio de Areco (110 km od miasta, półtorej godziny jazdy) znanym z cichych uliczek i pięknych kolonialnych domów, ale także z tego, że jest najważniejszym ośrodkiem złotnictwa w kraju. Odwiedzimy miasto i tradycyjny warsztat, w którym przyjmie nas znany lokalny złotnik, aby pokazać, jak pracują. Następnie spędzimy dzień w El Ombú de Areco, cichym ranczo w pobliżu, gdzie będziesz cieszyć się smacznym „asado” (grill) lub jazdą konną, a także cieszyć się kameralnym pokazem tańców folklorystycznych i pokazami jeździectwa. Po południu wracamy do centrum. Wieczorem wyjazd na festiwal.

 

6.dzień

TIGRE DELTA RIVER

Dziś czeka nas przygoda wiosłowania! Przejedziemy na północ, w kierunku dzielnicy Tigre, oddalonej zaledwie 35 km od miasta Buenos Aires. Delta rzeki Parana jest uważana za jedną z największych na świecie. (320 km długości i 14 000 km kwadratowych), a także jest wyjątkowym miejscem, ponieważ jest jedyną deltą na świecie, która ma kontakt nie z morzem, ale z inną rzeką (Río de la Plata). Będziemy wiosłować wzdłuż różnych rzek, które tworzą tę deltę, przez te wąskie kanały bujnej roślinności nad kanadyjskimi kajakami, wykonanymi ręcznie przez lokalnych rzemieślników. Po drodze będziemy mogli docenić to szczególne miejsce, gdzie bujny i dziki krajobraz współistnieje z malowniczymi kolorowymi domami na palafitos, poznamy historię tej osady i osobliwy sposób życia wyspiarzy współcześnie; swoje domy, szkoły, kościoły, a także podziwiać widoki z bardzo ładnych domków letniskowych tych porteños, którzy nadal wybierają te „tajemnicze ogrody” na wakacje. Zatrzymamy się w przyjemnym miejscu na wyspach, aby napić się typowej argentyńskiej picady i drinków nad rzeką, a następnie wrócimy na kontynent. Powrót do miasta.

7.dzień

DZIEŃ Z TANGIEM – ZAKOŃCZENIE FESTIWALU

Ostatni dzień festiwalu, podczas którego będziemy podziwiać tancerzy w konkursach finałowych i brać udział w innych aktywnościach festiwalowych.

 

8.dzień

BUENOS AIRES - CHICAGO

Żegnamy się z Buenos Aires! Przejazd na lotnisko na lot powrotny.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).