Appalachy Grand Tour

5 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Appalachy- Mount Mitchell (najwyższy szczyt Appalachów),  przejazd panoramiczną drogą Blue Ridge Parkway przez Góry Błękitne (najwyższy i najdłuższy łańcuch Appalachów)


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W. Irving Park Road) o godz 4 rano. Przejazd do Louisville w Kentucky. Tam odwiedzimy Muzeum poświęcone Muhammedowi Ali – jednemu z najsłynniejszych mieszkańców miasta. Odbędziemy także krótki tour po centrum oraz udamy się na lunch.

Po południu przejedziemy do Bowling Green by tam odwiedzić Corvette National Museum położone w miejscu, gdzie do dziś montuje się te słynne amerykańskie samochody sportowe. Nocleg w Bowling Green.

2.dzień

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Asheville w Północnej Karolinie. Tam odwiedzimy największy dom w USA czyli zamkowo – parkowy kompleks Biltmore oraz Blue Ridge Parkway Visitor Center. Nocleg w Asheville.

3.dzień

Dzień 3

Wyjazd na Mount Mitchell (najwyższy szczyt Appalachów o wysokości 6684 stóp / 2037 metrów), a następnie przejazd panoramiczną drogą Blue Ridge Parkway przez Góry Błękitne (najwyższy i najdłuższy łańcuch Appalachów) do Charlottesville w Wirginii. Nocleg w Charlottesville.

4.dzień

Zwiedzanie Monticello – posiadłości Thomasa Jeffersona – trzeciego prezydenta USA, a następnie przejazd do Cincinnati w stanie Ohio i krótkie zwiedzanie centrum miasta, tak silnie związanego z historią Polonii w USA.  Nocleg w Cincinnati.

5.dzień

Dzień 5

Przejazd do Indianapolis (Indiana) i zwiedzanie Indianapolis Motor Speedway Museum – najsłynniejszego toru wyścigów samochodowych w Ameryce. Po obiedzie ruszymy w drogę powrotną do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).