Amerykańska Częstochowa – Pielgrzymka do Sanktuarium w Doylestown

5 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Toledo – Świątynia Our Lady Queen of The Most Holy Rosary. Pittsburg – przejazd kolejka Duquesne Incline, Kościół Saint Mary of the Mount. Doylestown – Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej – “Amerykańska Częstochowa”. Założone w 1955 roku jest miejscem pielgrzymek nie tylko dla społeczności polsko-amerykańskiej ale dla wszystkich narodowości. Miejsce,
w którym każdy znajdzie cisze, spokój i schronienie. Waszyngton – Capitol, Bialy Dom, Bazylika Niepokalanego Poczęcia. Hocking Hills State Park – wąwozy, wodospady. Arka Noego, Muzeum Kreacjonizmu. Newport Aquarium. Bazylika Świętego Serca – na terenie Campusu Universytetu Notre Dame.


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd spod biura Rek Travel we wczesnych godzinach rannych. Naszym pierwszym celem będzie piękna Świątynia Our Lady Queen of The Most Holy Rosary (Naszej Pani Królowej Najświętszego Różańca) w Toledo. Świątynia ta będąc Stolicą Diecezji szczyci się przepięknymi, liczącymi prawie 5 tysięcy rurek organami. Po modlitwie ruszamy w dalszą drogę w kierunku Pittsburg’a. To położone u stóp wzgórza miasto słynie z przemysłu metalurgicznego i dużej ilości mostów przerzuconych przez zbiegające się tam rzeki: Allegheny i Monongahela. Przejedziemy się tam kolejką Duquesne Incline, która wspina się na strome wzgórze oferując po drodze wspaniałe widoki na miasto. Zanim zjedziemy kolejką w dół, podejdziemy jeszcze kawałek pomodlić się w Kościele Saint Mary of the Mount, z którego dziedzińca widok na miasto jest nawet lepszy niż z kolejki. Nocleg w Pittsburg’u.

City of Toledo
2.dzień

Tego dnia dojedziemy do głównego celu naszej pielgrzymki – Doylestown, PA. Po drodze zatrzymamy się i zobaczymy jeszcze Budynek Capitol’u Stanu Pensylwania w Harrisburgu.

Drewniane Sanctuarium założone przez Ojca Michała Zembrzuskiego w 1953 r. szybko okazało się zbyt małe dla wielkiej ilości pielgrzymów, którzy chcieli pomodlić się przed Ikoną obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, poświęconej przez Papieża Jana XXIII. Dary pozostawione przez pielgrzymów pozwoliły na budowę nowej siedziby obrazu, która została oddana do użytku
w roku 1966- czyli tysiąc lat po symbolicznym Chrzcie Polski. Dodatkowym Polskim akcentem będzie Polish-American Festival, podczas którego będziemy mogli zobaczyć pokazy staropolskich strojów, tańca oraz zjeść typowo Polskie potrawy serwowane specjalnie na tę okazję. Nocleg w Doylestown.

3.dzień

Opuszczamy Doylestown i jedziemy do Stolicy Stanów Zjednoczonych Waszyngtonu. Zobaczymy tam Budynek Capitol’u, w którym obradują obie Izby amerykańskiego Parlamentu. Oczywiście będąc w Stolicy nie możemy ominąć Białego Domu oraz Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, która jest największą Świątynią katolicką w Stanach i jedną z największych i najpiękniejszych Świątyń na Świecie.
Po opuszczeniu Waszyngtonu kontynuujemy naszą podróż. Naszym następnym celem bedzie Hocking Hills State Park. O ile do tej pory nasze oczy cieszyły się osiągnięciami człowieka, tak
w Parku Hocking Hills będziemy mogli podziwiać dzieła samego stwórcy. Wyżłobione przez wodę wąwozy i liczne wodospady są przykładem jego nieskończonej pomysłowości w tworzeniu piękna w jego najczystszej – naturalnej postaci. Wieczorem przejazd na nocleg.

US Capitol Building
4.dzień

Ten dzień upłynie nam w rytmie muzyki. Po śniadaniu pojedziemy bowiem zobaczyć Muzeum Kreacjonizmu, gdzie w tych dniach od rana, w ramach imprezy pod nazwą: 40 Days & Nights of Gospel Music będą odbywać się koncerty piosenki chrześcijańskiej. Następnie udamy się do naturalnej wielkości Repliki Arki Noego. Oprócz dalszej części koncertów muzycznych będziecie tam mogli zobaczyć
w jaki sposób Noe uratował ludzkość i zwierzęta od zagłady w biblijnym potopie. Nocleg w okolicach Cincinnati.

Noah’s ark replica at the Ark Encounter Theme Park
5.dzień

Chociaż będzie to już ostatni dzień naszej wycieczki, to jednak i w tym dniu czekają nas dalsze atrakcje. Najpierw odwiedzimy znane w całej Ameryce Newport Aquarium, gdzie oprócz ryb i innych zwierząt morskich, można podziwiać również stworzenia słodkowodne.
Po lunchu w drodze do Chicago odwiedzimy jeszcze Bazylikę Świętego Serca na terenie Campusu jednej z najsłynniejszych uczelni w Stanach- Uniwersytetu Notre Dame. Po krótkiej modlitwie udamy się już do biura Rek Travel gdzie dojedziemy w godzinach wieczornych.

Oregon Coast Aquarium

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).