Alaska

Alaska- Ocean Arktyczny i Osady na Końcu Świata

8 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • Koszty przelotow wewnetrznych
 • Transfery na całej trasie
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
 • Bilety wstepów do miejsc wymienionych w programie
 • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów lotniczych Chicago-Anchorage-Chicago
 • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Opłaty bagażowe (zgodnie z taryfa przewoźnika)

Alaska- Ocean Arktyczny i Osady na Końcu ŚwiataA: NCHORAGE – PARK STANOWY CHUGACH – NOME – FESTIWAL MIDNIGHT SUN – KOTZEBUE – CENTRUM DZIEDZICTWA KULTUROWEGO NORTHWEST – PARK KINCAID – PRZELOT DO UTQIAGVIK – PLEMIĘ INUPIAT – LOKALNY FESTIWAL NALUKATAQ – OCEAN ARKTYCZNY

 

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy na lotnisku, przelot  z Chicago do Anchorage. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i krotkie zwiedzanie miasta i okolic.

Anchorage  zostało założone w 1914. Jego nazwa oznacza w języku angielskim „miejsce kotwiczenia, kotwicowisko”. Jest położone w południowo-środkowej części Alaski.

Rozpościera się na terenie przybrzeżnej niziny, w pobliżu gór Chugach. Stanowią one barierę rozwoju budownictwa we wschodniej części miasta, którego granice sięgają jeszcze dalej na wschód, do terenów Parku Stanowego Chugach.

Brak tu metra i tramwajów, komunikacja publiczna ogranicza się jedynie do autobusów. Miasto zamieszkuje około 40%  wszystkich mieszkańców Alaski.

2.dzień

Nome – magiczne miejsce na mapie Alaski.

Jedno z glownych miejsc slynnej goraczki zlota i kolebka najslynniejszego wyscigu psich zaprzegow – Iditarod.

Historia wyscigu siega 1925 roku. Miasteczko Nome trawila epidemia blonnicy. Transport lotniczy okazal sie niemozliwy z racji warunkow pogodowych, 20 odwaznych maszerow czyli przewodnikow psich zaprzegow, i ich niebojace sie arktycznego mrozu psy, ruszyly w heroiczna podroz z lekarstwami na dystansie 1084 km z Fairbanks do Nome ratowac miejscowa ludnosc.

Misja sie powiodla i to stalo sie wyznacznikiem heroizmu Alaskanczykow, ktorzy mimo niesprzyjajacych warunkow pogodowych, gotowi sa niesc pomoc swoim pobratyncom w potrzebie.
W programie zwiedzanie i poznawanie lokalnej kultury, kuchni i tradycji. Nocleg w lokalnym hotelu, a dla chetnych mozliwosc obserwacji slonca na niebie przez cala noc:)

3.dzień

Kontynuujemy pobyt w Nome. W tym czasie w miasteczku odbywa sie Midnight sun festiwal poswiecony nadejsciu lata i niezachodzacego slonca. W tym czasie odbywa sie wiele ciekawych konkursow, wyscigow z oferto sprobowania miejscowych specjalow. Przy odrobinie szczescia moze uda nam sie spotkac pizmowola arktycznego, ktore praktycznie wystepuje tylko w okolicach kola polarnego.
Po poludniu przelot do Kotzebue. Po przylocie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4.dzień

Po sniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Kotzebue.

W programie wizyta w Northwest arctic heritage center, wstapimy tez do lokalnego centrum sztuki gdzie bedzie mozna nabyc fascynujace lokalne wyroby reczne i odwiedzimy lokalny unikalny cmentarz.

Miesteczko jest zamieszkiwane w 80% przez rdzenna ludnosc, co czyni to jednym z najwiekszych skupisk rdzennej ludnosci w calym stanie.

Po poludniu przelot do Anchorage, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. W miare mozliwosci wybierzemy sie na poszukiwanie lokasia w lokalnym parku Kincaid i okolicach.

5.dzień

Po sniadaniu przelot do Utqiagvik, dawniej nazywanego Barrow.

Miasteczko to znajduje szczegolne miejsce na mapie Alaski. Jest to najdalej na polnoc wysuniety punkt ameryki. Tutaj slonce latem nie zachodzi przez ponad 80 dni !!!

Jestesmy juz 300 mil na polnoc od kola polarnego. Miejscowa ludnosc w liczbie ok 4000 w wiekszosci z plemienia Inupiat, jest w duzej mierze zalezna od oceanu i zwierzat tam zyjacych. Pod koniec czerwca zwykle odbywa sie najwiekszy lokalny festiwal – Nalukataq.

W czasie tego wydarzenia, bedziemy mieli mozliwosc zapoznac sie z lokalna kultura, tradycja, przysmakami, zobaczymy tez pokaz tradycyjnych tancow i spiewow.

O polnocy mozliwosc pamiatkowego zdjecia w blasku slonca nad oceanem Arktycznym !!!

6.dzień

Po sniadaniu, kontynuujemy zwiedzanie miasteczka. Zobaczymy slynny luk na plazy, symbolizujacy bliskie relacje mieszkancow z oceanem i wielorybami.

Dla chetnych mozliwosc zanurzenia stop w oceanie Arktycznym z mozliwoscia otrzymania specjalnego certyfikatu potwierdzajacego ten odwazny czyn.

Po poludniu odlot do Anchorage, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

7.dzień

Po sniadaniu zwiedzanie malowniczych okolic Anchorage, po poludniu czas na zakup pamiatek i ostatnie zdjecia. Wieczorem transfer na lotnisko i odlot do Chicago.

8.dzień

Przylot do Chicago w godzinach rannych i koniec tej fascynujacej podrozy.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).