Albania z Macedonią 2024/2025: bałkański duet dla wszystkich

Macedonia Północna to kraj nazywany perłą Bałkanów. Jego największym centrum turystycznym jest stolica kraju – Skopje oraz Jezioro Ochrydzkie, które jest tak rozległe, że jego koniec ginie za horyzontem. Albania to z kolei 362km pięknego wybrzeża z szerokimi i piaszczystymi plażami, jak również różnorodnością kulturową..

Bałkany to region tworzony przez państwa, które są ze sobą silnie związane zarówno pod względem historycznym, jak i kulturowym. W skład Półwyspu Bałkańskiego należą: Czarnogóra, Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Albania, Grecja, Macedonia Północna, Bułgaria oraz częściowo Serbia, południowo-wschodni skraj Rumunii i europejska część Turcji. Na Bałkanach znajdziemy najpiękniejsze i najbardziej różnorodne krajobrazy w całej Europie. Zachwycają nas morzem, górami oraz pyszną kuchnią. Obejmują wielki region, który otacza aż pięć mórz!

Bałkany to miejsce, którego nie da się opisać jednym zdaniem. Bajkowy Mostar to punkt numer jeden podczas zwiedzania, turkusowe wody Neretwy to kolejny. W Sarajewie po prostu chce się być. Pomimo tragicznej historii miasta, tu naprawdę czuć energię. I tak można bez końca. Przekonajcie się dołączając do nas już dziś…