Coś dla ciała, coś dla ducha – Jak pachnie bez…

Coś dla ciała, coś dla ducha – czyli jak pachnie bez
Zapraszamy na kolejne, wyjątkowe spotkanie w majowe, niedzielne popołudnie, gdzie połączymy przyjemność dla ciała z rozkoszą dla ducha!

To nasze drugie spotkanie z cyklu “Coś dla ciała, coś dla ducha”. Tym razem zapraszamy do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia w temacie jednych z najpiękniejszych wiosennych kwiatów – bzów. Co nas czeka? Obejrzymy festiwalową paradę, która maszeruje ulicami miasta w ramach festiwalu odbywającego się już od lat 30-tych minionego wieku. Odwiedzimy też park z krzewami bzów, klombami tulipanów i innych wiosennych kwiatów. Po tym, jak nacieszymy zmysły pięknymi zapachami, wybierzemy się na obiad by nakarmić też ciało i podzielić się wrażeniami.

 

Nieznane Illinois II: historia, kultura, przyroda.

Odkryj z nami uroki Illinois podczas jednodniowej wycieczki pełnej historii, kultury i przyrody. W planie wycieczki m. in.

Klubowy piknik na powitanie lata to świetna okazaja do spotkania towarzyskiego, oderwania się od codziennych obowiązków i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Będzie grillowane jedzenie, aromatyczna kiełbasa, soczyste burgery i zimne napoje, a wszystko to w atmosferze relaksu, muzyki i zabawy w przyjemnym miejscu nad jeziorkiem. Klubowy piknik to również możliwość nawiązania nowych znajomości wewnątrz Klubu, umocnienia zawartych już wcześniej klubowych relacji i zwiększenia integracji.

 

 

 

 

 

Dzień Kobiet, obchodzony 8 marca, to czas refleksji nad rolą kobiet w społeczeństwie oraz do podkreślenia i docenienia ich znaczenia w różnych dziedzinach życia. Honorujemy osiągnięcia kobiet i solidaryzujemy się z nimi pamiętając, że wciąż borykają się one z różnymi wyzwaniami.

Rola kobiet na świecie jest niezwykle istotna i różnorodna. Kobiety pełnią kluczowe funkcje w rodzinach i różnych społecznościach odgrywając rolę matek, żon, kochanek, pracownic, naukowców czy polityków.

O kobietach napisano już wiele wierszy, na ich temat powstało wiele piosenek, artyści namalowali wiele obrazów a reżyserzy poświęcili im wiele filmów. Kobiety są wszechobecne: w sztuce, w filmie, w malarstwie, w muzyce, w literaturze, w polityce i świecie mody.

Dzień Kobiet swoją historią sięga podobno czasów starożytnych. Na przestrzeni dziejów różnie świętowano ten dzień. Dla przykładu, w komunistycznej Polsce popularnym prezentem były rajstopy, mydełko lub ręcznik i goździk, koniecznie łodygą do góry. Obecnie nie ma sztywnych ram co do idealnego prezentu.

Najważniejsza jest pamięć i docenienie kobiet w tym dniu dlatego zapraszamy do wspólnego świętowania.

 

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę w sercu Ameryki Południowej. Odwiedzimy Peru, w którym zanurzymy się w bogactwie kultury, dziedzictwa historycznego i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Oto niektóre z powodów, dla których warto wybrac się z nami do Peru.

Odkryjemy Machu Picchu – jedno z największych archeologicznych arcydzieł świata, ukryte wśród andyjskich gór, które zachwyca mistyczną atmosferą i spektakularnymi widokami

Poznamy kolorowe Cusco – bramę do Machu Picchu. To fascynujące miasto pełne jest barwnych uliczek, historycznych zabytków i lokalnego rękodzieła.

Przeżyjemy niezapomnianą przygodę wędrując jednym z niezapomnianych szlaków prowadzących na Górę Tęczową. Mijając malownicze wioski będziemy podziwiać piękno górskich krajobrazów.

Odkryjemy różnorodność i bogactwo smaków peruwiańskiej kuchni i doświadczymy autentyczności peruwiańskiego życia.

 

Zapraszamy na niezapomnianą jednodniową wycieczkę po historycznych kościołach – Perły Sakralne Chicago.

Trzy najciekawsze punkty wycieczki

  1. Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy: Zanurz się w historii polskiej społeczności w Chicago, odwiedzając ten kościół, który służył jako duchowy dom dla polskich imigrantów od 1880 roku.
  2. Bazylika Świętego Jacka: Odkryj historię tej parafii założonej w 1894 roku przez 40 polskich rodzin. Bazylika Świętego Jacka to prawdziwy klejnot architektury sakralnej.
  3. Katedra Najświętszego Imienia Jezus: Nasza wycieczka zakończy się wizytą w tej przepięknej katedrze, siedzibie rzymskokatolickiej Archidiecezji Chicago.

Zapraszamy do rezerwacji

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby poznać bogatą historię i kulturę polskiej społeczności w Chicago. Zarezerwuj swoje miejsce na naszej jednodniowej pielgrzymce już dziś i dołącz do nas w tej niezapomnianej podróży. Kliknij tutaj, aby zarezerwować swoje miejsce.

KOSCIOL MATKI BOSKIEJ NIEUSTAJACEJ POMOCY – KOSCIOL SWIETEGO STANISLAWA KOSTKI – KOSCIOL SWIETEJ TROJCY/KATAKUMBY – BAZYLIKA SWIETEGO JACKA – KOSCIOL SWIETEJ JADWIGI – KOSCIOL SWIETEGO JANA KANTEGO – KATEDRA NAJSWIETSZEGO IMIENIA JEZUS – REJS STATKIEM WENDELLA NA ZACHOD SLONCA

GOLDEN AGE TRAVEL – “Hey, kulig rwie!”