Milwaukee – Miasto Historii i Kultury

Milwaukee – miasto historii, kultury i niezwykłych atrakcji.

Wycieczkę rozpoczniemy od przepięknej Bazyliki św. Jozafata, majestatycznego zabytku architektury, który zachwyci Was swoją monumentalnością i pięknem.

Następnie przeniesiemy się do fascynującego Art Museum, gdzie będziecie mogli podziwiać niezwykłe dzieła sztuki z różnych epok i kultur.

A co powiecie na odrobinę ducha wolności i kultury motocykli? Odwiedzimy Harley-Davidson Museum – miejsce, które z pewnością poruszy serca miłośników motoryzacji i historii.

Nie zapomnimy o kulinarnych doznanich! Przejdziemy przez tętniący życiem Public Market, gdzie będziemy mogli skosztować lokalnych przysmaków i odkryć smaki Wisconsin.

Następnie czeka nas relaksujący spacer po urokliwym Milwaukee Riverfront, gdzie natura spotyka się z życiem miejskim, co zapewni nam niezapomniane wrażenia i chwile wytchnienia.

Na zakończenie dnia zapraszamy Was na romantyczny rejs widokowy o zachodzie słońca, podczas którego będziemy mógli podziwiać miasto z zupełnie nowej perspektywy.

Czekają na Ciebie niezapomniane doświadczenia i wspaniałe wspomnienia w Milwaukee, mieście pełnym historii, kultury i niezwykłych atrakcji!

Nieznane Illinois II: historia, kultura, przyroda.

Odkryj z nami uroki Illinois podczas jednodniowej wycieczki pełnej historii, kultury i przyrody. W planie wycieczki m. in.

Missouri i Arkansas to południowe stany pełne urokliwych miejsc. Te najciekawsze znajdą się na mapie naszej czterodniowej wycieczki.

St Louis to jedno z njabardziej charakterystycznych miast w Stanach Zjednoczonych. Odkryjemy w nim Gateway Arch – Bramę na Zachód i symbol miasta ze spaktakularną panoramą na rzekę Mississippi.

W rozrywkowym mieście Branson odkryjemy Butterfly Palace, w którym będziemy karmić nektarem kolorowe motyle. Wybierzemy się też na ekscytującą przygodę wśród wodospadów i skał w malowniczym Zaginionym Kanionie.

Przeżyjemy niezwykłą podróż do świata dzikiej przyrody w Narodowym Muzeum i Akwarium Wonders of Nature. Zobaczymy fascynujące ekspozycje ukazujące bogactwo i różnorodność życia morskiego i dzikiej przyrody.

W Dogwood Canyon otoczą nas malownicze krajobrazy, wodospady i górskie strumienie. To doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku, pieszych i rowerowych wędrówek oraz do obserwacji przyrody.

Odwiedzimy przepiękną kaplicę Thorncrown Chapel, ukrytą w gęstych lasach Ozark. To znane ze swojej spektakularnej architektury i spokoju miejsce pozwala na chwilę zadumy i refleksji.

Zanurzymy się w fascynujący świat podziemnych formacji skalnych w Merramec Caverns. Spacerując korytarzami zdobionymi stalaktytami i stalagmitami, będziemy odkrywać tajemnice wnętrza ziemi.

UWAGA!

Zapraszamy na wycieczkę po największych atrakcjach świątecznego Chicago. Magia świąt Bożego Narodzenia towarzyszyć nam będzie przez cały dzień. Pozostając w świątecznym klimacie weźmiemy udział w wieczornym koncercie “Wielkie Kolędowanie” z udziałem polskich artystów.
Oto co na nas czeka:

  • Christkindlmarket – tradycyjny jarmark świąteczny organizowany w wielu miastach, szczególnie popularny w Chicago. Na Christkindlmarket znajdziesz wiele ciekawych atrakcji i doświadczeń. Koniecznie spróbuj Glühwein, czyli gorącego wina przyprawionego przyprawami, które jest tradycyjnym niemieckim napojem świątecznym. Cały jarmark jest pięknie udekorowany i stworzony, aby przenieść cię w magiczny nastrój świąt.
  • Dom Kevina z filmowej produkcji “Kevin sam w domu”. To tu kręcono klasyczną komedię familijną z 1990 roku, która przez wiele lat była uważana za najbardziej dochodową komedię w historii kina. Zarobiła ponad 476 milionów dolarów na całym świecie.
  • Muzeum Nauki i Techniki – doroczna wystawa “Christmas around the World and Holidays of Light” kilkadziesiąt bożonarodzeniowych drzewek i dekoracje świątecznych z całego świata, pokazując jak różne kultury obchodzą Boże Narodzenie.
  • “Wielkie Kolędowanie”  – koncert kolęd z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej: Edyta Gorniak, Katarzyna Cichopek, Grzegorz Hyzy, Alicja Wegorzewska, Pamela Stone, Halina Mlynkova, Classic i Akcent oraz Kaerya.

 

Thanksgiving w St Louis