3 dni

Złota Pennsylvania – Wodospady, Kaniony i Miasta Mniej Znane

$445
10-07-2022 10-28-2022
Plan podróży

Plan podróży

1. dzień

Dzień 1

Ruszamy. Wyjazd o godzinie 5:00 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W. Irving Park Road). Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Ohio, Pennsylvania i New York. Po drodze przerwy na odpoczynek, kawę i posiłki. Przejazd przez centrum miasta Buffalo u ujścia rzeki Niagara z jeziora Erie. Wizyta w miasteczku Niagara City i najstarszym parku stanowym w USA, Niagara Falls State Park. Oglądanie wodospadów z wieży widokowej oraz jedna z największych atrakcji parku – rejs statkiem pod wodospady. Spacer po Koziej Wyspie (Goat Island) i oglądanie głównego wodospadu o nazwie Końska Podkowa (Horseshoe). Przejście na Wyspę Luna, na której z punktów widokowych podziwiać można wodospady Amerykanin i Welon Panny Młodej (Bridal Veil). Wieczorem oglądanie kolorowo podświetlonych wodospadów. Przejazd na nocleg.

2. dzień

Dzień 2

Rano wyruszamy na południe, do kolejnej perełki naszej wycieczki, Parku Stanowego Letchworth nazywanego Wielkim Kanionem Wschodu i bezapelacyjnie jest on najpiękniejszy właśnie jesienią. Park położony jest w hrabstwach Livingston i Wyoming, w północno – zachodniej części stanu Nowy Jork. Ma około 17 mil długości i biegnie wzdłuż rzeki Genesee, która płynie na północ przez głęboki wąwóz, tworząc kilka spektakularnych wodospadów. Niektóre z nich osiągają wysokość 600 stóp (ponad 180 m), co w połączeniu z wysokimi klifami i gęstymi lasami, jakże kolorowymi o tej porze roku, stanowi malowniczy obrazek. Następnie odwiedzimy jedną z 20 największych atrakcji Pensylwanii – Park Stanowy Kinzua, gdzie znajduje się zbudowany w 1882 r., swego czasu najwyższy most kolejowy świata (301 stóp wysokości) i czwarty najwyższy w USA. W 2003 r. duża część mostu uległa zawaleniu na skutek tornada i dziś jest on oddany do dyspozycji zwiedzających jako atrakcja turystyczna. Wybierzemy się na punkt obserwacyjny na końcu mostu, gdzie z przeszklonej platformy będziemy podziwiać zarówno samą konstrukcję jak i otaczającą ją dolinę. Następnie udamy się na nocleg w kierunku Pittsburgha. Po zakwaterowaniu w hotelu zaprosimy Państwa na wieczorny spacer po tym, drugim największym mieście Pensylwanii, niegdyś jednym z najważniejszych ośrodków przemysłu ciężkiego w USA i z tego powodu zwanego „miastem stali”. Przejazd na punkt widokowy, gdzie będziemy podziwiać panoramę miasta.

3. dzień

Dzień 3

Rano opuścimy Pittsburgh i po około 2 godzinach jazdy dotrzemy do Parku Narodowego Cuyahoga, położonego w północno-wschodniej części stanu Ohio, na przedmieściach Cleavland. Nazwa parku wywodzi się od doliny przepływającej przez park rzeki Cuyahoga, co w języku mohawk oznacza “krzywą rzekę”. Miejsce to słynie ze spektakularnych widoków i zapierających dech w piersiach wodospadów. Po wizycie w Parku Narodowym udamy się na panoramiczny objazd Cleveland i krótki postój w centrum oraz przerwę obiadową po której ruszymy w drogę powrotną do Chicago. Pod biurem powinniśmy zameldować się w godzinach wieczornych (około godziny 9:00 pm).

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wiosna na Mackinac Island

$345 2 dni 05-28-2022

Dziki Zachód

$1995 10 dni 07-05-2022

Najstarsze Miasta Ameryki

$995 6 dni 06-02-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 238