Zimowe Wisconsin

1 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Przejazdy na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika 
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Wyżywienia
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia lub zniszczenia mienia

Zimowe Wisconsin


Plan podróży

1.dzień

KULIG Z OGNISKIEM – DEVIL’S LAKE – LAKE GENEVA

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 8 rano. Przejazd do sąsiadującego stanu Wisconsin. Tam wybierzemy się na kulig, który odbędzie się niezależnie od pogody (w przypadku braku śniegu zapewniamy przejażdżkę wozem konnym).

Po kuligu ognisko i pieczenie kiełbasek. Atmosfera palącego się ognia, zapach dymu, żar i zapach pieczonych kiełbasek nadaje wyjątkowy klimat każdemu spotkaniu.

Zintegrowani, ruszymy w drogę do Diabelskiego Jeziora. Diabelskie Jezioro przyciąga odwiedzających bez względu na porę roku. Latem oferuje sporty wodne i piaszczystą plażę, jesienią kusi kolorowymi drzewami porastającymi pagórki i klify. Atrakcje związane z Diabelskim Jeziorem nie kończą się, gdy temperatura spada, taflę jeziora pokrywa lód a szlaki zasypane są śniegiem. Zmienia się jedynie oferta.

W okolicy tego malowniczego jeziora jest wiele szlaków o różnym stopniu trudności. My wybierzemy się na jeden z nich, który wiedzie dosłownie wokół jeziora. Trasa jest łatwa, po prawie płaskim terenie, bez różnicy wzniesień. Wybierzemy się na spacer wokół zamarzniętego jeziora, które w zimowej scenerii wygląda imponująco. Przy mniej dotkliwej zimie w tafli jeziora pięknie odbijają się ośnieżone drzewa, ale bywają też lata, że jezioro jest całkowicie zamarznięte, ku uciesze wędkarzy, którzy w przerębli praktykują ‘ice fishing’.
Następnie przejazd do Lake Geneva. Lake Geneva stało się ulubionym miejscem letniego wypoczynku w Wisconsin od czasu, gdy zamożni mieszkańcy Chicago w XIX wieku zbudowali rezydencje nad jeziorem o tej samej nazwie. Ale to gorące miejsce stało się również zimowym celem podróży.

W roku 2021 w Lake Geneva odbędzie się 26 zimowy festiwal, w ramach którego odbywają się Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w rzeźbieniu lodu. Są to jedyne krajowe mistrzostwa w rzeźbieniu w lodzie w Stanach Zjednoczonych, na które przyjeżdżają najbardziej utalentowane i nagradzane zespoły rzeźbiarskie z całego kraju. Lodowe zamki w Lake Geneva, które przyciągają dziesiątki tysięcy gości by podziwiać lodowe rzeźby, to wielokrotnie nagradzane lodowe atrakcje, znajdujące się w czterech miastach Ameryki Północnej, w stanach: New Hampshire, Colorado, Wisconsin i Utah.

Najbliższą nam, mieszkańcom Chicago i okolic, jest właśnie lokalizacja w Lake Geneva w stanie Wisconsin. Z setek tysięcy sopli i brył lodu powstają tutaj zapierające dech w piersiach rzeźby, zamarznięte trony, zwierzęta, zamki, zjeżdżalnie, fontanny, labirynty i postacie z bajek. Wszystkie kreacje, które wychodzą z rąk profesjonalnych artystów rzeźbiących w lodzie, są podświetlane LED. Zobaczymy je więc po zmroku, czyli wtedy, kiedy prezentują się najbardziej okazale. Planowany powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).