Illinois

Zimowe wędrówki po Illinois – Starved Rock SP

1 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Przejazdy minibusem lub autokarem 
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Wyżywienia

Plan podróży

1.dzień

PARK STANOWY STARVED ROCK

Park Stanowy Starved Rock to znane miejsce letnich wycieczek. Usytuowany na szczycie klifów z widokiem na rzekę Illinois, jest od dawna celem jednodniowych wypadów dla mieszkańców Chicago i okolic. Jest to również doskonałe miejsce na zimowe spacery. Głównymi atrakcjami parku są liczne kaniony i urwiska nad rzeką. Parkowe formacje skalne zbudowane są głównie z piaskowca, a strumienie, płynąc w kierunku rzeki Illinois, przez lata utworzyły głębokie kaniony. Wiele z tych potoków jest zasilanych źródłami, a woda zimą tworzy ogromne lodowe wodospady na ścianach kanionów.
Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 8 am. Przejazd do Parku Stanowego Starved Rock. Nazwa parku pochodzi od wydarzenia, które rzekomo miało tam miejsce około 1770 roku. Zgodnie z tradycją przekazywaną przez rdzennych Amerykanów, niektórzy Indianie Peoria, którzy zostali zaatakowani przez grupę wojenną Indian Potawatomi, cierpieli głód, gdy zostali uwięzieni wśród skał bez jedzenia i wody. Mimo, że historia ta ma niezbyt optymistyczny wydźwięk, park jest  jednym z najpiękniejszych miejsc w Illinois. Prezentuje się niezwykle malowniczo o każdej porze roku. Wzdłuż licznych szlaków rozmieszczone są punkty widokowe z panoramą na rzekę Illinois i zaporę. Wybierzemy się na wybrane szlaki w zależności od ich dostępności (podyktowanej warunkami atmosferycznymi). Zima to dobry czas na wypatrywanie orłów. Dobre miejsce do ich zobaczenia jest ze szczytu prawdziwej Starved Rock. Wędrówki po Starved Rock SP dostarczają wspaniałych wrażeń i zapewniają niepowtarzalną scenerię do zdjęć. Po zimowym spacerze ogrzejemy się w zabytkowej chacie, którą wybudowano w latach trzydziestych XX wieku. Kiedy ją budowano, właściciele byli świadomi, że okolica będzie  kiedyś zimowym celem wycieczek, dlatego myśląc przyszłościowo na środku głównej sali wybudowali ogromny kominek.
Przejazd w drogę powrotną do Chicago. Po drodze krótki postój w Naperville. Planowany powrót do Chicago w godzinach popołudniowych.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).