Zielone Chicago – obchody Dnia św. Patryka

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu: rejs po rzece Chicago (Architecture Boat Tour) – $42
  • wyżywienia
  • barwienie rzeki Chicago
  • tradycyjna parada
  • rejs po rzece Chicago

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka


Jedenastego marca lub w weekend poprzedzający wspomnianą datę rzeka Chicago po raz kolejny zmieni kolor na zielony a Dzień św. Patryka ponownie będzie okazją do radosnego świętowania w Chicago nie tylko dla tych, w żyłach których płynie irlandzka krew.

Naszą wycieczkę rozpoczniemy, jak zwykle, zbiórką i wyjazdem sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych. Wycieczka rekomendowana jest osobom, które chcą naprawdę poczuć klimat największego irlandzkiego święta więc zachęcamy do założenia zielonego stroju lub gadżetów nawiązujących do irlandzkiej kultury (możecie liczyć na naszą pomoc : )

W trakcie wycieczki poznamy historię największego, narodowego i religijnego, święta w Irlandii i spróbujemy zrozumieć dlaczego Chicago tak hucznie celebruje Dzień Św. Patryka – patrona Szmaragdowej Wyspy. Dowiemy się w jaki sposób Chicago związane jest z Irlandią a często są to miejsca lub osoby, których o to byśmy nawet nie podejrzewali.

Na początek przejedziemy do downtown Chicago i przyjrzymy się jak znana nam rzeka Chicago zmienia barwę dzięki organicznemu barwnikowi, którego skład ponoć do dzisiaj pozostaje tajemnicą. Jaskrawozielony kolor utrzymuje się w wodzie do kilku godzin, będzie więc czas na sesję zdjęciową, dlatego koniecznie zainwestujcie w zielone gadżety!

Następnie stawimy się na dogodnym miejscu by przyjrzeć się dorocznej paradzie, która przejdzie ulicami miasta. W paradzie tradycyjnie biorą udział irlandzkie grupy folklorystyczne, kobziarze, orkiestry marszowe oraz organizacje kulturalne. Towarzyszy jej rozentuzjazmowany tłum przebrany w zielone, a jakże, stroje oraz wszelkiej maści akcesoria nawiązujące do kultury irlandzkiej.

Po południu będzie możliwość sprawdzenia jak smakuje zielone piwo i prawdziwa irlandzka whisky.  Przy sprzyjających okolicznościach, jeśli dopisze pogoda, wybierzemy się na rejs po rzece Chicago i będzie to rejs wyjątkowy, bo po zielonych wodach rzeki Chicago. Z pokładu statku wycieczkowego będziemy podziwiać spektakularną architekturę miasta. Z przewodnikiem – ekspertem w dziedzinie architektury odkryjemy atrakcje, które skrywają odnogi rzeki Chicago, ale wypłyniemy też na Jezioro Michigan by zobaczyć wyjątkową panoramę miasta.

Powrót planowany jest we wczesnych godzinach wieczornych.


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).