Yellowstone-grand-prismatic-spring

Yellowstone dla rodzin z dziećmi i młodzieży – wycieczka krajoznawczo-edukacyjna

6 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelach o standardzie turystycznym
  • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej, jak napoje, drinki, pamiątki, zwyczajowe napiwki itp.
  • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
  • Biletów wstępu

Yellowstone- wycieczka dla rodzin z dziećmi i młodzieży

PARK NARODOWY BADLANDS – GÓRA RUSHMORE Z GŁOWAMI PREZYDENTÓW – WIELKI KANION YELLOWSTONE – TERMALNE TARASY MAMMOTH HOT SPRINGS – PARK NARODOWY YELLOWSTONE – GRAND TETON – DIABELSKA WIEŻA – MIASTECZKO DEADWOOD – PAŁAC KUKURYDZIANY W MITCHELL

Parki narodowe


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W. Irving Park Road) we wczesnych godzinach porannych (ok. godz. 3:00 rano. Przejazd przez stany: Illinois, Wisconsin, Minnesota, Południowa Dakotę. W trakcie podróży regularne postoje m.in. na posiłki i napoje. Przystanek nad rzeką Mississippi. Wieczór zakończymy w przepięknym Parku Narodowym Badlands.

Ten jeden z młodszych parków (powstał w 1978 roku) wyglądem przypomina krajobraz na księżycu lub skamieniałe miasto. Przejazd parkową drogą widokową (Badlands Loop Road), która odsłoni przed nami osobliwe formacje skalne, strome kaniony, wąskie wąwozy, wysokie iglice i kolorowe skały. Przejazd na nocleg.

2.dzień

Po śniadaniu przejazd do słynnych „Głów Prezydentów”. Obejrzymy wyrzeźbione w górze Mt. Rushmore słynne popiersia prezydentów – jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Stanach Zjednoczonych. Rzeźba z granitu o wysokości około 60 stóp przedstawia prezydentów USA George’a Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodore’a Roosevelta i Abrahama Lincolna. Przejazd na lunch w Gilette (koszt własny).
Po południu zobaczymy wykuwaną w górze Mt. Thunderhead, niedokończoną jeszcze rzeźbę indiańskiego wodza Crazy Horse (Szalonego Konia). Dzieło to rozpoczął kilkadziesiąt lat temu Korczak Ziółkowski – urodzony w Bostonie syn polskich emigrantów. Planuje się, że ostateczne wymiary rzeźby to 195 metrów długości i 172 metry wysokości. Ramię Szalonego Konia będzie miało 80 m długości, a głowa 27 m wysokości; dla porównania, głowy czterech prezydentów USA w Mount Rushmore mają po 60 stóp (18 m) wysokości. Pomnik jest w trakcie budowy od 1948 roku i jest daleki od ukończenia.

Przejazd przez góry Big Horn. Nocleg w Montanie.

3.dzień

Wjazd do Parku Narodowego Yellowstone Bramą Północną. Zatrzymamy się przy punktach widokowych jednej z największych atrakcji tego najstarszego parku narodowego, Wielkiego Kanionu Yellowstone (Grand Canyon of Yellowstone). Kanion, którego ściany miejscami osiągają 300 m wysokości, rozpoczyna się przepięknym wodospadem Upper Falls na rzece Yellowstone. Wodospad ma wysokość 94 m, a więc jest on prawie dwukrotnie wyższy niż inny, nie mniej znany wodospad Niagara.

To jedna z bardziej malowniczych fotograficznych miejscówek w parku. Obowiązkowym przystankiem będą też termalne tarasy Mammoth Hot Springs. Znajdują się przy nich ścieżki spacerowo – widokowe, dzięki którym będziemy mogli przyjrzeć się z bliska tym osobliwym tworom, które wszystkich, bez wyjątku, zachwycają ferią kolorów.

4.dzień

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie najstarszego i jednego z najpiękniejszych parków Ameryki – Yellowstone. Zobaczymy najbardziej charakterystyczne jego zakątki. Zwiedzanie rozpoczniemy od Wielkiego Kanionu Rzeki Yellowstone by przekonać się dlaczego Park nosi nazwę ” Zółty Kamień”. Następnie udamy się pod najbardziej znany w świecie gejzer Old Faithful, gdzie wraz z innymi „ciekawskimi”  zaczekamy na jego erupcję. Gejzer, którego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza „stary wierny”, wybucha regularnie co kilkadziesiąt minut, tryskając fontanną wody i kłębami pary.
Zatrzymamy się też przy przepięknym i najbardziej kolorowym cudzie natury w Parku Narodowym Yellowstone – Grand Prismatic oraz przy cudownie niebieskim „Morning Glory”. Przewidziany czas wolny na spacer i samodzielną eksplorację parku. Późnym popołudniem udamy się w kierunku Grand Teton. To pasmo górskie Gór Skalistych rozciąga się na odcinku około 40 mil przez stan Wyoming, na wschód od Idaho, a większa część tego pasma znajduje się w obrębie Parku Narodowego Grand Teton. Przejazd na nocleg w Wyoming.

5.dzień

Przejazd przez pasmo górskie Big Horn oraz Big Horn National Forest. Jeszcze przed południem docieramy do Devil’s Tower. Ten najstarszy pomnik narodowy ma postać granitowego rdzenia dawnego wulkanu, który majestatycznie wznosi się nad równinami prerii. Diabelska Wieża jest ważnym dla Indian miejscem, gdzie spotykają swoich bogów i celebrują rytualne obrzędy.

Przejazd do Sturgis, mekki motocyklistów. Co roku, to kilkutysięczne miasteczko staje się miejscem największego zlotu motocyklistów na świecie, przyciągając blisko pół miliona miłośników motocykli. Następnie udamy się do historycznego miasteczka Deadwood. O mieście tym, założonym bezprawnie na terytorium Indian, było głośno za sprawą gorączki złota, kwitnącego hazardu i złej reputacji (morderstwa były tam na porządku dziennym).

Dzisiaj Deadwood jest znanym ośrodkiem turystycznym, znanym ze swych restauracji i kasyn gry.

6.dzień

Wyjazd w drogę powrotną do Chicago. W miasteczku Mitchell zatrzymamy się przy Corn Palace – Pałacu Kukurydzianym, którego elewacja wykonana jest z kolb kukurydzy, układanych każdego roku w spektakularną mozaikę. Tworzy ona obrazy z farmerskiego życia mieszkańców Dakoty Południowej. Mijając rzekę Missouri zatrzymamy sie przy kolejnym punkcie widokowym.

To historyczne miejsce  z podróży Clarka i Louise’a. Tam również zobaczymy wysoki na 50 stóp pomnik Indianki, wykonany ze stali nierdzewnej, który został specjalnie zaprojektowany przez rzeźbiarza Dale’a Lamphere’a, aby uczcić kulturę Indian Dakota. Kontynuujemy drogę powrotną do Chicago, mijając amerykańskie prerie. Planowany przyjazd do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

6 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).