Wyspy Hawajskie

Wyspy Hawajskie – Oahu

7 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika/pilota
 • Transfery z i na lotnisko busem lub autokarem (w zależności od liczebności grupy)
 • Wyżywienie zgodnie z programem
 • Transport busem lub autokarem (w zależności od liczebności grupy) na całej trasie zwiedzania)

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych
 • Biletów wstępu
 • Wyżywienia nie ujętego w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u przewoźnika)

Wyspy Hawajskie – Oahu


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare. Odprawa bagażowa. Wylot z Chicago. Przelot na Oahu. Transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu.

2.dzień

Oahu powitamy odkrywając mniejsze i większe tajemnice Waikiki. Poznamy historię tego kultowego miejsca, zagłębimy się w ciekawe zakamarki wyspy i wybierzemy się na rejs katamaranem po zatoce w rytmach muzyki hawajskiej.  Zrelaksujemy się też na  magicznej Hilton Lagoon i obejrzymy zachód słońca delektując się słynnymi „shaved ice”. Dla chętnych możliwość nauki surfingu i/lub gry w piłkę plażową.

3.dzień

Dzisiaj poznamy historię Oahu. Zaczniemy od wizyty na Pearl Harbour, miejscu w którym dla Ameryki rozpoczęła się II wojna światowa. Poznamy historię jak krok po kroku rosła agresja Japonii na wyspę, zwiedzimy statki wojenne biorące udział w obronie wyspy i w miarę możliwości udamy się na ten najsławniejszy – USS Arizona.
Kolejnym przystankiem będzie centrum Honolulu. Zwiedzimy pałac ostatniego monarchy Hawajów – Lolani Palace i katedrę św. Andrzeja. Zobaczymy statuę króla Kamahameki, muzeum sztuki, historyczny budynek sądu najwyższego i Chinatown.
Po wszystkim udamy się w pobliże Ala Moana, gdzie zjemy obiad i zobaczymy zachód słońca z Magic Island.

4.dzień

Wyprawa na słynne półocne wybrzeże wyspy, które jest mekką surferow z całego świata. Po drodze zatrzymamy sie na plantacji ananasów, gdzie poznamy tajniki uprawy tego owocu. Następnie kontynuujemy podróż wzdłuż północnego wybrzeża, z postojem w malowniczym miasteczku Haleiwa, gdzie są najlepsze, słynne „shaved ice” czyli tzw. Hawajskie Lody. Przejedziemy do Waimea Bay, gdzie zobaczymy śmiałków skaczących ze skały do oceanu, a następnie zobaczymy pobliski wodospad. Potem udamy się do zatoczki rekinów, gdzie zjemy pyszny hawajski posiłek z widokiem na ocean.
Kolejnym przystankiem będzie Banzai Pipeline i Sunset Beach, gdzie będziemy obserwować surferów zmagających się z wielkimi falami. Po wszystkim udamy się w drogę powrotną do hotelu.

5.dzień

Dzień 5

Wyprawa na wschodnie wybrzeże na najładniejszą plażę i zatokę na wyspie, Lanikai Beach. Zanim tam jednak dotrzemy, zatrzymamy w kilku punktach widokowych, m.in.  na szczycie przełęczy z widokiem na całą zatokę otoczoną zielonymi pasmami górskimi. Udamy się na krótki spacer do wodospadów Likeke. Zjemy pyszny lunch w malowniczym miasteczku Kailua i udamy sie do punktu docelowego, którym jest plaża Lanikai. Dla chętnych możliwość krótkiego trekkingu na pobliski Pillbox, skąd rozpościera się piękny widok na turkusową wodę, zatokę i dwie pobliskie wysepki. Obiad zjemy w Kailua i stamtąd udamy się do hotelu. Czas wolny, relax.

6.dzień

Przedpołudnie tego dnia, można przeznaczyć na kąpiele w oceanie i plażowanie. Po południu wyruszymy w stronę Polinesian Cultural Center, po drodze zatrzymując się w historycznej japońskiej świątyni buddyjskiej. W Polinesian Center będziemy mieć okazję poznać barwne tradycje, zwyczaje i kulturę wysp Pacyfiku, takich jak Tonga, Tahiti, Samoa czy Fiji. Poznamy czym się różnią i jakie znaczenie mają słynne tatuaże zdobiące ciała mieszkanców wysp, dowiemy się co symbolizują ich tańce narodowe i jakie mają rytuały. Potem zjemy pyszny hawajski obiad Luau. Planowany powrót do hotelu późnym wieczorem.

7.dzień

Przylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).