Wyspa Wielkanocna rapa-nui-

Wyspa Wielkanocna

9 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania wliczone w koszt doby hotelowej
 • Transfery z i na lotniska
 • Bilety wstępów (wszystkie z wyjątkiem biletu wstępu do Rapa Nui NP)
 • Obsługę lokalnego, wyspecjalizowanego przewodnika przy zwiedzanych obiektach
 • Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem
 • Obsługę polskojęzycznego pilota/przewodnika

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych na trasie Chicago – Santiago de Chile – Chicago oraz Santiago de Chile – Rapa Nui – Santiago de Chile
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, pamiątki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • Bilet wstępu do Rapa Nui NP (ok $120)
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp.
 • Zyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej
 • Ubezpieczenia turystycznego
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia w liniach lotniczych)
 • Kosztu wykonania testu na COVID-19 przed wylotem i powrotem do USA

Wyspa Wielkanocna: Ahu Akivi – rzeźby Moai – wulkan Puna Pau- Rapa Nui- Hanga Poukura- wulkan Terevaka


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy na lotnisku O’Hare. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Chicago i przelot do Panama City, a następnie Santiago de Chile. Nocleg w Santiago de Chile.

2.dzień

Przelot na Wyspe Wielkanocna. Tradycyjne powitanie na lotnisku, przejazd do hotelu. Czas na odpoczynek.

3.dzień

Po śniadaniu udamy się na całodniowa wycieczkę podczas której zobaczymy najważniejsze i najciekawsze miejsca na terenie południowo-zachodnim wyspy. Odwiedzimy m.in: Ahu Akivi – rzeźby Moai patrzących w kierunku oceanu, Puna Pau – mały wulkan skąd czerwony kamień scoria był wydobywany na rzeźby Moai, Tahai – wioska słynnych konstruktorów, Orongo – ceremonialna wioska dedykowana kultowi człowieka -ptaka.

Po tej pierwszej eksploracji wyspy udamy sie z powrotem do hotelu.

4.dzień

Po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku południowego wybrzeża I wschodniej strony wyspy na wycieczkę podczas której będziemy podziwiać dzieło starożytnego społeczeństwa Rapa Nui – niezwykle zaawansowanego poziomu inżynierii megalitu. Odwiedzimy unikatowe miejsca min.

Hanga Poukura – piękne wybrzeże z ciekawymi formacjami skalnymi pochodzenia wulkanicznego oraz niezwykle zjawisko zwane Blowhole, Rano Raku – teren wulkanu, który został przekształcony w fabrykę megalitów, Ahu Tongariki – największy i najbardziej imponujący zabytek Rapa Nui 15 potężnych Moais. Powrót do hotelu, czas wolny.

5.dzień

Tego dnia udamy się na wycieczkę trekkingowa na najwyższy punkt wyspy 500 n.p.m. a jest nim wulkan Terevaka. Wycieczka w kierunku szczytu tego wzgórza oferuje piękne panoramiczne widoki na wyspę.

Trasa się rozpoczyna na 140 m n.p.m. przez Ahu Akivi. Szlak ma stale nachylenie, ale nie jest stromy wiec wędrówka nie jest bardzo uciążliwa (stopień trudności: medium, czas trwania 2,5-3,5 h + 30 min transport).

Powrót do hotelu i czas wolny dla uczestników

6.dzień

Wcześnie przed świtem udamy się na spektakl wschodzącego słońca, gdzie na pierwszym planie mamy imponujące Ahu Tongariki Chwila dla wielbicieli fotografii. Po tym jakże fantastycznym spektaklu kontynuujemy nasza ranna wycieczkę i przejedziemy wzdłuż jednej z dawnych dróg transportu Moai, badając po drodze upadłe posagi.

Przenoszenie tych ogromnych posagów na duże odległości wymagało wielkich umiejętności, niestety czasami zdarzały się wypadki i te posagi zostały porzucone.

Powracamy do hotelu i dzień uczestnicy spędzają na wypoczynku.

7.dzień

Po śniadaniu czas na ostatnie pamiątki i pożegnanie z polinezyjską wyspą. Transport na lotnisko z tradycyjnym pożegnaniem i lot powrotny do Santiago. Transport do hotelu w Santiago. Nocleg w hotelu.

8.dzień

Powrót do Chicago. W przypadku porannego lotu, transfer na lotnisko, odprawa paszportowo-bagażowa i przylot do Chicago w tym samym dniu.W przypadku lotu wieczornego, zwiedzanie w ciągu dnia Santiago de Chile (opis poniżej). Wieczorem transfer na lotnisko, odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Chicago. Przylot na lotnisko O’Hare w dniu następnym.
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Santiago – kosmopolitycznej stolicy Chile. Zobaczymy Plaza de Armas słynny plac w samym sercu Santiago, Katedrę, budynek Poczty Głównej, jak również Pałac Prezydencki La Moneda. Udamy się do malutkiej, schowanej w centrum miasta dzielnicy Paris – Londres wraz z zabytkowym kościołem San Francisco. Po zwiedzaniu przejedziemy na lotnisko na lot powrotny do Chicago.

9.dzień

Przylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).