Wyjazd dla rodzin z dziećmi:wydmy,safari, Arka Noego, jaskinie, Gaylord Opryland ze słynnym parkiem wodnym SoundWaves

5 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • NOCLEGI  W POKOJACH 2-OSOBOWYCH
  • PRZEJAZD AUTOBUSEM NA CALEJ TRASIE WYCIECZKI
  • OPIEKA PRZEWODNIKA POLSKOJEZYCZNEGO
  • MIEJSCE NA OGNISKO
  • BILETY WSTĘPU DO PARKU WODNEGO SOUNDWAVES

Cena nie zawiera

  • WYŻYWIENIA INNEGO NIŻ WYMIENIONE W PROGRAMIE
  • UBEZPIECZENIA
  • BILETÓW WSTĘPU

PARK NARODOWY INDIANA DUNES – FORT WAYNE – CENTRUM NAUKOWO-PRZEMYSŁOWE COLUMBUS- SAFARI THE WILDS- NEWARK-ROCK HOUSE- ARKA NOEGO- OPRYLAND- SOUND WAVE- NASHVILLE- SQUIRE BOONE CAVERNS


Plan podróży

1.dzień

Poranny wyjazd. Naszą wycieczkę rozpoczniemy od udania się w kierunku czystych wód
i delikatnego piasku Parku Narodowego Indiana Dunes. Park jest jednym z najmłodszych parków w USA. Powstał 15 lutego 2019 roku i jest pierwszym parkiem narodowym leżącym w stanie Indiana. Następnie zobaczymy rekonstrukcję XIX-wiecznego fortu wojskowego z eksponatami i pokazami na temat żywej historii. Wizyta w historycznym Fort Wayne w Indianie pozostawi niezapomniane wrażenie i przeniesie nas w czasy historyczne. Po południu odwiedzimy COSI, dynamiczne Centrum Naukowo-Przemysłowe Columbus, które łączy naukę i zabawę. Znajduje się tu ponad 300 eksponatów oraz największe Planetarium w Ohio.

 

2.dzień

Dzisiaj wielka przygoda z dziką przyrodą. Opuszczamy hotel i udajemy się do The Wilds – parku safari, będącego domem dla rzadkich i zagrożonych gatunków zwierząt z całego świata. To największe centrum ochrony dzikiej przyrody w Ameryce Północnej, które angażuje się w wiele różnych metod ochrony, próbując pomóc w ograniczeniu zanikania siedlisk dzikich zwierząt, a my wybierzemy się tam na safari tour odkrytym terenowym samochodem by podglądnąć dzikie zwierzęta w naturze. Następnie przejedziemy do Newark, gdzie zatrzymamy się przy ciekawym budynku o nietypowym kształcie. „The Big Basket” to okazja na niebanalne zdjęcie. Jeśli czas pozwoli, odwiedzimy Rock House – jaskinię zamieszkiwaną niegdyś przez Indian, a dzisiaj przypominającą dom z korytarzami i oknami, oddzielonymi masywnymi kolumnami z litego kamienia.

3.dzień

Po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku Williamstown. Znajduje się tam replika biblijnej Arki Noego, zbudowana zgodnie z wymiarami podanymi w Biblii. Przedsięwzięcie warte ponad 100 milionów dolarów przyciąga turystów przez cały rok. W jej wnętrzu znajdziemy wystawę prezentującą biblijną historię o Potopie i Noe, który ocalił po parze zwierząt zamieszkujących ziemię. We wnętrzach Arki możemy znajdziemy ekspozycje prezentujące historię Noego jak i bogatą kolekcję modeli różnych zwierząt, w tym również dinozaurów, które zdaniem autorów projektu koegzystowały z człowiekiem i wyginęły dopiero po potopie. Wszystko to ulokowane jest na kilku piętrach tej olbrzymiej budowli, która powstawała przez 6 lat. Na nocleg udamy się do przepięknego Gaylord Opryland Hotel w Nashville. Będzie to niewątpliwie uczta dla oka i duszy, bo już sam hotel jest atrakcją samą w sobie. Ten największy hotel w Stanach Zjednoczonych zachwyca m. in. cudnymi ogrodami i sztucznymi wodospadami, malowniczo i ciekawie zaaranżowanymi w ogromnym atrium.

4.dzień

Dzisiaj kolejny dzień w Opryland Gaylord Hotel, ale za to w SoundWave. Jest to eleganckie centrum wodne z licznymi atrakcjami wewnątrz hotelu oraz na świeżym powietrzu oraz basenami pływackimi i surfingowymi.

5.dzień

Po śniadaniu udamy się do Squire Boone Caverns – systemu jaskiń, które zwiedzimy wraz z przewodnikiem. Korytarze jaskiń są pięknie podświetlane i obfitują w bogatą kolekcję stalaktytów, stalagmitów i kryształów. Po spędzeniu czasu wśród przyrody udamy się w drogę powrotną.

 

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).