Wycieczka do Parku Stanowego Starved Rock – Klub Podróżników Złotego Wieku

1 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Plan podróży

1.dzień

Wyjazd o godzinie 8:00 rano. Przejazd do parku stanowego Starved Rock. Nazwa parku pochodzi od wydarzenia, które rzekomo miało tam miejsce około 1770 roku. Zgodnie z tradycją przekazywaną przez rdzennych Amerykanów, niektórzy Indianie Peoria, którzy zostali zaatakowani przez grupę wojenną Indian Potawatomi, cierpieli głód, gdy zostali uwięzieni na skale bez jedzenia i wody (starved = zagłodzony, głodujący). Mimo, że historia ta ma niezbyt optymistyczny wydźwięk, jest to jedno z piękniejszych miejsc w Illinois. Ze względu na bliską odległość od chicagowskiej metropolii, jest ono celem wielu weekendowych wypadów dla wszystkich tych, którzy pragną wyrwać się chociaż na jeden dzień od cywilizacji. Amatorzy pieszych wędrówek w pięknych okolicznościach przyrody nie będą rozczarowani. Park prezentuje się niezwykle malowniczo o każdej porze roku bez wyjątku. Położony jest w lesie obfitującym w ciekawe formacje skalne i liczne kaniony z piaskowca. Dodatkową atrakcją jest bliskość rzeki Illinois, wzdłuż brzegu której biegną niektóre ze szlaków. Szlaków jest 18 a ich długość waha się od 0.3 do 5 mil, tak więc każdy może wybrać coś dla siebie. Wzdłuż szlaków rozmieszczone są punkty widokowe z panoramą na rzekę Illinois i zaporę. Niezależnie od pory roku, Starved Rock State Park dostarcza wspaniałych wrażeń i zapewnia niepowtarzalną scenerię do zdjęć, czy to w formie kolorowych, jesiennych liści czy zamarzających zimą wodospadów. Te najpiękniejsze najlepiej oglądać późną wiosną w kanionach: francuskim (French), LaSalle oraz St. Louis.
W odległości kilku mil od Starved Rock SP, w centrum hrabstwa LaSalle, leży inny park stanowy – Matthiessen, który jest rajem dla osób zainteresowanych geologią i rekreacją. Odwiedzający mogą zobaczyć piękne formacje skalne oprócz niezwykłej i obfitej roślinności i dzikiej przyrody. Wszystko to, wraz z dobrze rozwiniętym terenem piknikowym sprawia, że Matthiessen State Park jest popularnym wyborem na sobotnie i niedzielne wycieczki. Nazwa parku pochodzi od nazwiska  Fredericka Williama Matthiessena, który pierwotnie był właścicielem 176 akrów (71 ha) nieruchomości, która stanowi rdzeń obecnego parku. Przez środek parku przepływa strumień, który płynie z jeziora Matthiessen do rzeki Vermilion. Strumień erodował częściowo przez warstwy piaskowca, pozostawiając ciekawe formacje skalne. Górna część parku obejmuje jezioro Matthiessen wraz z wodospadem Lake Falls, którego wody spadają do kanionu poniżej, i płynąc w dół rzeki docierają do kolejnego progu o wysokości 14 metrów wysokości – Cascade Falls. Ciekawe zabarwienie wielu kanionów w parku jest wynikiem minerałów w wodach podziemnych. W całym parku istnieje wiele źródeł mineralnych, które zapewniają miejsca wodopoju dla dużej populacji jeleni. Obecnie jest tam około pięciu mil oznakowanych szlaków turystycznych, oprócz dziewięciu mil kolarstwa górskiego i szlaków jeździeckich.
W ciągu dnia wspólny grill, w drodze powrotnej do Chicago zatrzymamy się w jednej z lokalnych winiarni by skosztować 3 win z regionu. Powrót do Chicago około 7 wieczorem .

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).