Camp Vista w Wisconsin

„WSKRZESZONA Z POPIOŁÓW” – wyjazd na poświęcenie kaplicy Camp Vista w Wisconsin

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • transport na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika/pilota
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • wyżywienia
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

BAZYLIKA ŚWIĘTEGO WZGÓRZA (HOLY HILL)  – NARODOWE SANKTUARIUM MARYI WSPOMOŻYCIELKI – BAZYLIKA MNIEJSZA – KAPLICA – STACJE DROGI KRZYŻOWEJ – CAMP VISTA – MSZA ŚWIĘTA – VISTA FESTIVAL

 

 

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Z radością informujemy, że kaplica Camp Vista w Wisconsin, która spłonęła trzy lata temu, została, niczym Feniks, „wskrzeszona z popiołów”. 13 marca 2020 roku z funduszy uzyskanych z różnych źródeł rozpoczęto jej odbudowę.

Nowopowstała kaplica Matki Bożej Nadziei zostanie pobłogosławiona przez arcybiskupa Milwaukee, Jerome Listecki, w sobotę 4 czerwca 2022 roku. Uroczystości tej towarzyszyć będą inne wydarzenia, m. in. koncert i festiwal, do uczestniczenia w których serdecznie zapraszamy.

Od ponad pół wieku Camp Vista to miejsce rozpoznawane przez młodzież i rodziny jako miejsce niezwykłe – święte – w którym odkrywają piękno Bożego stworzenia i wdrażają chrześcijańskie wartości. Dzisiaj te wartości są ważniejsze niż kiedykolwiek.

W tym dniu planujemy wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez stan Illinois i Wisconsin do Bazyliki Świętego Wzgórza i Narodowego Sanktuarium Maryi Wspomożycielki w Wisconsin. Jest to rzymskokatolickie sanktuarium poświęcone NMP. Znajduje się ono w miejscowości Erin, w pobliżu miasta Hubertus w Wisconsin, w Archidiecezji Milwaukee. Centralnym elementem sanktuarium jest Bazylika Mniejsza, a Sanktuarium gości około 300 tysięcy pielgrzymów rocznie. Zwiedzanie bazyliki i Kaplicy oraz stacje Drogi Krzyżowej, gdzie będziemy mieć czas na osobistą modlitwę i kontemplację. Możliwość zrobienia zakupów w sklepie z dewocjonaliami i pamiątkami oraz w sklepiku z lokalnymi produktami (np. organicznego miodu).

Następnie krótki przejazd do Campbellsport, gdzie o godz.12 po południu rozpocznie się Vista Festival – koncert muzyki chrześcijańskiej. Po południu, o godz. 3:00 rozpocznie się Koronka do Miłosierdzia Bożego (wewnątrz kaplicy) a bezpośrednio po niej koncert skrzypcowy dla dzieci. O godz. 4 po południu planowana jest Msza Święta z poświęceniem kaplicy pod przewodnictwem abp. Hieronima Listeckiego. Po niej dalsza część Festiwalu, któremu towarzyszyć będą różne atrakcje dla dzieci. Czas na obiad (koszt własny), po którym udamy się w drogę powrotną do Chicago. Planowany czas powrotu to wczesne godziny wieczorne.

2.dzień

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).