NIAGARA FALLS

Wodospad Niagara Zimą

2 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Nocleg w hotelu klasy turystycznej w pokoju dwuosobowym
  • Przejazdy minibusem lub autokarem 
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Biletów wstępu

BUFFALO – PARK STANOWY  NIAGARA FALLS – WODOSPAD NIAGARA-KOZIA WYSPA – WODOSPAD “KOŃSKA PODKOWA” – WYSPA LUNA – PRZEJAZD WZDŁUŻ RZEKI NIAGARA – SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ FATIMSKIEJ – CLEVELAND – MUZEUM “ROCK & ROLL HALL OF FAME”

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

NIAGARA FALLS

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 5 rano. Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Ohio, Pennsylvania i Nowy Jork. Po drodze przerwy na odpoczynek, kawę i posiłki. Przejazd przez centrum miasta Buffalo u ujścia rzeki Niagara z jeziora Erie.

Wizyta w miasteczku Niagara City i najstarszym parku stanowym w USA, Niagara Falls State Park. W Visitor Center oglądniemy film o historii powstania wodospadu Niagara, jednego z przyrodniczych cudów świata.

Następnie spacer po Koziej Wyspie (Goat Island), która otrzymała swoją nazwę po tym, jak podczas srogiej zimy w 1780 roku zamarzło na niej stado kóz, należące do jednego z pierwszych tamtejszych osadników.

Przejdziemy pod główny, największy wodospad o nazwie Końska Podkowa (Horseshoe) nazwany tak ze względu na podobieństwo kształtów. Jego krawędź ma długość 740 m i spływa nim 90% wody rzeki Niagara.

Następnie przejdziemy na Wyspę Luna, gdzie z punktów widokowych będziemy mogli podziwiać dwa mniejsze wodospady, Amerykanin i Welon Panny Młodej (Bridal Veil), których łączna długość to 328m.

Następnie przejazd do Whirlpool State Park. To wspaniałe miejsce widokowe zakola rzeki, gdzie nurt Niagary w malowniczym wąwozie zakręca w kierunku brzegu kanadyjskiego wzbudzając w nas zdziwienie, że nurt rwącej rzeki tak niespodziewanie wykonuje ten skręt. Na dodatek nad tym błękitno szmaragdowym rozlewiskiem rzeki kolejka linowa rozwieszona pomiędzy dwoma brzegami po stronie kanadyjskiej przewozi spragnionych atrakcji turystów.

Kolejka Aero Car, nazywana też Spanish Car, o ostrych w stosunku do otoczenia żółto-czerownych kolorach przyciąga zazdrosne oczy amerykańskich turystów, podziwiających tą atrakcję od strony stromego, amerykańskiego klifu.

Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem oglądanie kolorowo podświetlonych wodospadów.

Czas wolny, w którym chętni będą mogli odwiedzić indiańskie kasyno gry Seneca.

2.dzień

Dzień 2

NIAGARA – CLEVELAND, OH
Po śniadaniu przejazd wzdłuż rzeki Niagara do miejscowości Lewistone.

Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Spacer po otaczających świątynię ogrodach, gdzie wśród figur wszystkich świętych można odnaleźć swojego patrona.

Następnie udamy się do starego fortu Niagara leżącego  u ujścia rzeki Niagara do jeziora Ontario. Zapoznanie się z historią założónego przez Francuzów fortu oraz historia regionu. Przy dobrej pogodzie po drugiej stronie jeziora widoczna jest wysoka zabudowa kanadyjskiego miasta Toronto.

W drodze powrotnej z fortu podziwiać można kanion rzeki Niagara oraz amerykańską i kanadyjską hydroelektrownię. Do rozwoju lokalnej i światowej energetyki przyczynił się Nicola Tesla, którego pomnik, wykonany z brązu, stoi na terenie parku.

W drodze powrotnej do Chicago zatrzymamy się w Cleveland, jednym z większych miast Ohio. Zwiedzanie Rock and Roll Hall of Fame – muzeum i galerii sław rock’n’rolla, gdzie prześledzimy historię rozwoju tego gatunku muzyki i jego wpływ na kulturę masową. Jest to niesamowite muzeum, w którym można podróżować w czasie za pomocą muzyki. Upamiętnia osiągnięcia najlepszych artystów w historii muzyki Rock & Roll, a także kilku innych artystów bluesowych, jazzowych, hip hopowych czy popowych, którzy w jakiś sposób mieli duży wpływ na scenę muzyczną ostatnich dziesięcioleci.

Dalszy przejazd w kierunku Chicago, do którego planujemy dotrzeć w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).