Jesień w Polsce. Wyjazd dla młodzieży maturalnej ze Szkół Polskich.

9 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych
 • Wyżywienie 3 razy dziennie: śniadanie, obiad, kolacja. Nie dotyczy dni przelotów. Dzień przylotu: obiad+ kolacja, dzień wylotu: śniadanie
 • Ognisko w Zakopanem z kiełbaskami i chłopskim jadłem
 • Transfery z/ na lotnisko w Polsce
 • Transport prywatnym autokarem na całej trasie zwiedzania
 • Koszt parkingów, opłaty drogowe, taksy klimatyczne
 • Lokalny przewodnik w Warszawie
 • Lokalny przewodnik w Krakowie
 • 1 opiekun ze szkoly  na każde 10 osob
 • Opieka polskojęzycznego przewodnika oraz  pilota na całej trasie
 • Koszty biletów wstępów: Barbakan, Zamek Królewski, Muzeum Jasnogórskie, Muzeum Auschwitz, Muzeum w Wadowicach, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Stara Synagoga, Kopiec Kościuszki
 • Wjazd kolejka linową na Kasprowy Wierch
 • Karnet do Term Chochołowskich
 • Zestawy nagłaśniające w punktach zwiedzania, gdzie jest on wymagany

 

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletu lotniczego
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego
 • Ubezpieczenia zdrowotnego/ turystycznego( Możliwość zakupu w biurze Rek Travel Services LLC)

WARSZAWA: BARBAKAN, RYNEK, KATEDRA, PLAC ZAMKOWY, PAŁAC PREZYDENCKI, KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE, PLAC PIŁSUDSKIEGO- ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE- CZESTOCHOWA- ZAKOPANE: KASPROWY WIERCH, KRUPÓWKI, TERMY CHOCHOŁOWSKIE – WADOWICE – KRAKÓW: WAWEL, STARE MIASTO(RYNEK+ SUKIENNICE+ KOŚCIÓŁ MARIACKI), BARBAKAN, PLANTY, UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI, KRAKOWSKI KAZIMIERZ, SYNAGOGA WYSOKA, KOPIEC KOŚCIUSZKI – OBÓZ KONCENTRACYJNY AUSCHWITZ- BIRKENAU- KRAKÓW – WIELICZKA

 

 

 

Gorące źródła

Jaskinie

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Zbiórka grupy na lotnisku. Spotkanie z przewodnikiem/opiekunem.
Odprawa paszportowa i przelot do Polski.

2.dzień

WARSZAWA

Przylot do Warszawy we wczesnych godzinach popołudniowych. Obiad, następnie przejazd i zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku udamy się na wieczorne zwiedzanie Warszawskiej Starówki: BARBAKAN, RYNEK, KATEDRA, PLAC ZAMKOWY, PAŁAC PREZYDENCKI, KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE, PLAC PIŁSUDSKIEGO. Kolacja i powrót do hotelu. Nocleg w Warszawie.

3.dzień

WARSZAWA

Po śniadaniu udamy się z wizytą do Pałacu Prezydenckiego. Następnie przejedziemy do Łazienek Królewskich, nazywanych najszczęśliwszym miejscem w Warszawie. Właśnie tam znajdowała się letnia rezydencja króla Stanisława Augusta.  Lunch w lokalnej restauracji. Następnie wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest hołdem mieszkańców Warszawy dla tych, którzy walczyli i zginęli za wolną Polskę w 1944 r.  Wieczorem dla chętnych wyjście do teatru (dodatkowy koszt). Obiadokolacja w hotelu. Nocleg w Warszawie.

4.dzień

CZĘSTOCHOWA - ZAKOPANE

Po śniadaniu udamy się w drogę do Częstochowy, gdzie zwiedzimy Klasztor Paulinów z cudownym obrazem Matki Boże Częstochowskiej (Czarnej Madonny). W samo południe będziemy świadkami zasłonięcia obrazu. Po lunchu przejazd do Zakopanego. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Zakopanem.

 

 

5.dzień

ZAKOPANE

Po śniadaniu poranna wycieczka kolejką linową na Kasprowy Wierch, jednego z najwyższych szczytów w Tatrach położonego na granicy ze Słowacją. Lunch w lokalnej restauracji. Popołudniowe zwiedzanie Zakopanego, czas wolny na Krupówkach. Po południu pobyt w przyhotelowych termach. Wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nocleg w Zakopanem.

6.dzień

WADOWICE - KRAKÓW

Po śniadaniu przejazd do Wadowic i zwiedzania Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Lunch, podczas którego skosztujemy słynnych wadowickich kremówek. Przejazd do Krakowa, którego zwiedzanie zaczniemy od Wawelu – wapienne wzgórze nad Wisłą w centrum Krakowa z zespołem monumentalnych zabytków o wyjątkowych walorach historycznych i artystycznych. Gotycka katedra św. Stanisława i Wacława jest nekropolią królów polskich i niektórych bohaterów narodowych. Na katedralnej wieży zawieszono szereg dzwonów z największym Dzwonem Zygmunta ufundowanym przez króla Zygmunta I Starego. Zwiedzając królewskie komnaty podziwiamy wspaniałe wyposażenie wnętrz ze słynnymi arrasami i kurdybanami na ścianach oraz pięknymi stropami kasetonowymi. Nie brakuje tu również okazałych marmurowych portali i wspaniale zdobionych pieców i kominków. Zachwyt wzbudzają renesansowe meble i liczne obrazy malarzy niderlandzkich i niemieckich doby renesansu. Dodatkową atrakcją Wawelu jest jaskinia wypłukana wodami Wisły zwana Smoczą Jamą, gdyż zgodnie z legendą zamieszkiwał w niej Smok Wawelski. W całym świecie rozpoznawalny jest pałac biskupi przy ul. Franciszkańskiej ze słynnym „Oknem Papieskim” – miejscem spotkań papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka z młodzieżą. Przejście na Stare Miasto – słynny rynek z sukiennicami i kościołem Mariackim. W pobliżu rynku zachowały się najstarsze zabudowania Uniwersytetu Jagiellońskiego z pięknym dziedzińcem Collegium Maius – Barbakan, Planty, dziedziniec Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przejście na Stare Miasto z Sukiennicami i Wieżą Ratuszową i wejście do Kościoła Mariackiego. Czas wolny. Kolacja i nocleg w Krakowie.

 

7.dzień

AUSCHWITZ - KRAKÓW

Po śniadaniu udamy się do Muzeum Pamięci Auschwitz – Birkenau, gdzie zwiedzimy były obóz koncentracyjny Auschwitz I, w tym celę głodową w której męczeńską śmierć poniósł Maksymilian Kolbe. Zobaczymy także obóz zagłady Auschwitz II – Birkenau, w którym hitlerowcy zamordowali w komorach gazowych ponad milion osób, w większości Żydów. Wśród nich była chrześcijańsko – żydowska patronka Europy Edyta Stein (św. Teresa Benedykta od Krzyża). Po lunchu powrót do Krakowa. Następnie udamy się na najsłynniejszy polski kopiec – KOPIEC KOŚCIUSZKI. Usypany na wzgórzu św. Bronisławy symboliczny grobowiec jest hołdem złożonym bohaterowi narodowemu – Tadeuszowi Kościuszce. Ukończony 1823 roku ziemny monument stał się symbolem niepodległości i wolności. W ciągu dnia gra miejska. Czas wolny, kolacja. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Krakowie.

8.dzień

WIELICZKA - KRAKÓW

Po śniadaniu wyruszymy do Wieliczki – jednej z największych atrakcji turystycznych w Polsce – zwiedzimy zabytkową kopalnię soli wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziemne korytarze, komory i kaplice wydrążone w soli kamiennej odwiedza rocznie ponad milion turystów z całego świata. Po lunchu powrót do Krakowa udamy się na krakowski Kazimierz, który jest miejscem szczególnym, ukształtowanym przez bliskie, kilka wieków trwające sąsiedztwo chrześcijańsko-żydowskie. Wąskie, brukowane uliczki zachowały swoje dawne nazwy Szeroka, Wąska, Izaaka czy Estery. Zmieniły przeznaczenie niektóre synagogi
– synagoga Wysoka jest miejscem koncertów, spotkań promocyjnych oraz wystaw, a z dziejami i kulturą krakowskich Żydów można zapoznać się w Muzeum w Starej Synagodze. Ta urokliwa część Krakowa często wykorzystywana jest jako scenografia filmowa. Kolacja i nocleg w Krakowie.

 

 

9.dzień

WYLOT DO USA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Warszawie. Lot powrotny do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).