Wietnam, Vang Vieng, Laos
14 dni

Wietnam – Kambodża

$2995
03-20-2023 11-25-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Wietnam i Kambodża- niesamowita wycieczka po magicznych Indiochinach

HANOI – WYSPA CAT BA – ZATOKA LAN HA – ZATOKA HALONG – HUE – PARK ROZRYWKI BA NA HILLS – ŚWIĄTYNIA ANGKOR WAT – JEZIORO TONLE – PHNOM PENH – CHAU DOC – CAN THO – HO CHI MINH CITY – CAI BE

Jaskinie

Kaniony

Parki narodowe

Plaże

Rejs statkiem

Wyspy


Plan podróży

1. dzień

PRZYLOT DO HANOI

Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku ORD w Chicago. Odprawa biletowo-bagażowa. Po przylocie do Hanoi, jeżeli czas pozwoli, atrakcja – niespodzianka. Zakwaterowanie i obiad w hotelu.

2. dzień

HANOI

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Hanoi.

W programie Ho Chi Mausoleum, jego skromny dom na palach, One-Pillar Pagoda, Thang Long Citadel oraz Temple of Literature.

Świątynia Literatury uznana jest za najpiękniejszą świątynię w Hanoi. Została założona w XI wieku przez króla Ly Thang Long dla uczczenia filozofa Konfucjusza. W jej murach powstał pierwszy Uniwersytet w Wietnamie.

Mauzoleum Ho Chi Minha. W szklanym sarkofagu przy którym pełni wartę straż honorowa spoczywa wietnamski przywódca, twórca Demokratycznej Republiki Wietnamu. Inspiracją do budowy było Mauzoleum Lenina w Moskwie, ale w budowli można odnaleźć elementy architektury wietnamskiej.

One-Pillar Pagoda. Historyczna świątynia buddyjska, zbudowana przez cesarza Ly Thai Tonga, który panował w latach 1028-1054. Forma pagody nawiązuje do kwiatu lotosu, będącego symbolem czystości. Zniszczona przez Francuzów w 1954r została odbudowana przez nowy rząd.

Cytadela Cesarska znana jako Thang Long czyli dokładnie tak samo jak nazywała się stolica Wietnamu, w 2010 r została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Była siedzibą najważniejszych głów w państwie od 1010 do 1810r. Znajduje się tutaj wiele różnych, interesujących zakątków, ważnych z punktu widzenia historii.

W trakcie dnia zrobimy sobie przystanek, aby w tradycyjnej wietnamskiej restauracji zjeść pyszny lunch. Po tak intensywnym dniu pełnym wrażeń powrót do hotelu na nocleg.

3. dzień

ZATOKA HA LONG

Po śniadaniu udajemy się do portu aby wyruszyć na rejs po zatoce Ha Long uważanej za jeden z siedmiu cudów natury. Na statku powita nas personel i nastąpi odprawa.

Podczas rejsu czekają na nas nie tylko niezapomniane widoki, ale i przepyszne, regionalne dania serwowane przez załogę w których nie zabraknie ryb i owoców morza.

W trakcie rejsu zorganizujemy dodatkowe atrakcje takie jak: wycieczki kajakiem, zwiedzanie jaskiń, a dla osób spragnionych relaksu i pięknych widoków, czas wolny.

Nocleg na pokładzie.

4. dzień

ZATOKA LAN HA

Kolejny dzień, który spędzimy na rejsie po zatokach Ha Long i Lan Ha.

Jak w dniu poprzednim kontemplować będziemy piękne widoki i delektować pysznymi, regionalnymi potrawami serwowanymi na pokładzie statku.

Zatoka Lan Ha jest mniejsza i zdecydowanie rzadziej uczęszczana przez turystów, ale nie mniej malownicza od swojej większej sąsiadki, zatoki Ha Long.

Kolejna noc pod gwiazdami na pokładzie statku.

5. dzień

ZATOKA HALONG - HANOI

Dzień rozpoczyna się od sesji Tai Chi – dla chętnych.

Po śniadaniu kontynuujemy rejs po zatoce Ha Long kierując się już w stronę portu.

Po lunchu, podanym jeszcze na pokładzie statku, pożegnamy się z załogą i udamy bezpośrednio na lotnisko, skąd polecimy do Hue.

Miasto Hue jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Wietnamie. Położone w środku kraju, nad brzegiem Rzeki Perfumowej, kilkanaście kilometrów od jej ujścia do Morza Południowochińskiego, zachwyca przede wszystkim swoją unikatową architekturą.

Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w centrum Hue.

6. dzień

HUE

Od samego rana czeka nas zwiedzanie Cesarskiego Miasta Hue zbudowanego przez cesarza Gia Longa.

Zobaczymy 7-piętrową pagodę Thien Mu, jedną z najpiękniejszych starożytnych świątyń we współczesnym Wietnamie i najczęściej odwiedzaną przez turystów.

Zwiedzanie Cesarskiej Cytadeli oraz Muzeum Antyków Królewskich, posiadającego w swoich zbiorach obszerną kolekcję dekoracji i zdobień. Muzeum Królewskich Antyków w Hue ma długą i bogatą historię. Główny budynek muzeum służył kiedyś jako pałac Dynastii Nguyen.

Lunch w lokalnej restauracji.

Po lunchu przejazd do Tu Duc Tomb oraz Khai Dinh, gdzie pogłębimy wiedzę o życiu rodziny królewskiej. Zwiedzanie wiosek Incense i Conical Hat, gdzie produkuje się kadzidło i tradycyjne stożkowe kapelusze.

Na nocleg udamy się do Da Nang.

 

 

7. dzień

PARK ROZRYWKI BA NA HILLS

Transfer z hotelu do ogromnego parku rozrywki Ba Na Hills, gdzie znajduje się jedna z największych atrakcji Wietnamu, Golden Bridge – The Hands of the Gods. Złoty Most, podtrzymywany przez gigantycznych rozmiarów boskie dłonie, został oddany do użytku w 2018 roku, ma wysokość 1414m n.p.m., i długość 150 metrów. Widok z niego jest imponujący, gdyż krajobraz górski łączy się z morskim.

Kolejno zatrzymamy się w romantycznym Ogrodzie Miłości (the Flower Garden of Love), który stworzony jest z kilku ogrodów utrzymanych w różnych stylach architektonicznych a następnie odwiedzimy Pagoda & Debay Wine Cellar, piwniczkę z winem ze 100-metrowej długości piwnicą, otoczoną ogrodem winogronowym.

Wolny czas na pobyt w Fantasy Park oraz panoramę na King Peak.

Przejazd na lotnisko, przelot do Siem Reap. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

.
8. dzień

ŚWIĄTYNIA ANGKOR WAT

Całodzienne zwiedzanie kompleksu świątynnego Angkor Wat.

Po śniadaniu zwiedzanie świątyni Ta Prohm w prowincji Siem Reap. Świątynia zbudowana na przełomie XII i XVIII wieku w odróżnieniu od innych świątyń w Angkor, została pozostawiona w takim stanie, w jakim została odkryta. Jej widok z drzewami wyrastającymi z ruin w otoczeniu dżungli zapiera dech w piersiach.

Świątynia Ta Prohm została wykorzystana w filmie „Tomb Raider”. Chociaż inspiracja była czerpana również z innych obiektów, to sceny nakręcone właśnie tutaj były bardzo realistyczne.

Zobaczymy Bramę Południową i unikatową Świątynię Bayon będącą niegdyś oficjalną świątynią państwa z 54 wieżami udekorowanymi słynnymi kamiennymi twarzami spoglądającymi z tajemniczym uśmiechem na cztery strony świata.

Następnie Phimeanakas, trzypoziomowa świątynia w kształcie piramidy, Taras Słoni oraz Taras Trędowatego Króla z tajemniczym posągiem. Cały kompleks świątyń rozpościera się na 81 hektarach i rozmiarem jest porównywalny z Zakazanym Miastem w Pekinie.

Na pięciu głównych wieżach powiewa flaga Kambodży a cały kompleks uznany jest przez historyków sztuki za najznakomitszy przykład sztuki i architektury Khmerów. W tych pięknych okolicznościach przyrody połączonych z cudami starożytnej architektury obejrzymy zachód słońca.

9. dzień

JEZIORO TONLE

Po śniadaniu przejazd nad jezioro Tonle Sap, gdzie podpatrzymy życie mieszkańców w pływających wioskach.

Jezioro Tonle Sap jest jednym z najbardziej niesamowitych jezior, jakie stworzyła natura. To największy słodkowodny zbiornik wodny w Południowej Azji połączony z rzeką Mekong.

W porze deszczowej dzięki zmieniającej kierunek rzece jezioro znacznie powiększa się zalewając okoliczne tereny. Cofająca się rzeka niosąc żyzne osady sprawia, że jezioro to jest jednym z najbardziej zasobnych w ryby zbiorników słodkowodnych na świecie. Słynie też z osiedli na palach oraz pływających wiosek rybackich.

Po śniadaniu przejazd nad jezioro Tonle Sap gdzie podpatrzymy życie mieszkańców w pływających wioskach.

Po lunchu w lokalnej restauracji transfer do Phnom Penh. Zakwaterowanie i odpoczynek.

10. dzień

PHNOM PENH

Po śniadaniu przejazd pod Pomnik Niepodległości nawiązujący do ważnego historycznego wydarzenia i upamiętniający wyzwolenie Kambodży z rąk kolonistów.

Przejazd do Pałacu Królewskiego. Kompleks pałacowy zbudowany pod koniec lat 60-tych XIX wieku składa się z kilkunastu niezwykle bogato zdobionych, pełnych przepychu pawilonów, z których ten położony w samym centrum pałacowego kompleksu jest największą pozłacaną świątynią w Kambodży. Dachy budynków przypominają pozłacaną skórę węża.

Następnie Srebrna Pagoda, której podłoga wyłożona jest 5 tysiącami srebrnych płytek o wadze 6 ton. Pagoda jest domem Szmaragdowego Buddy oraz innej, naturalnej wielkości statuetki Buddy pokrytej ponad 2 tysiącami diamentów.

Zwiedzanie Muzeum Narodowego Kambodży, gdzie można zapoznać się z wielowiekową historią okresu Angkor, Kambodży i Khmerów.

Przejazd do Wat Phnom, największej i najważniejszej w regionie, położonej na wzgórzu świątyni, do której prowadzą liczne kamienne schody. Około południa przejazd łodzią motorową do Chau Doc.

Transfer do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek.

 

 

11. dzień

CHAU DOC - CAN THO

Po śniadaniu przejazd do rezerwatu ptaków Tra Su (prowincja An Giang).

Z pokładu łodzi, w otoczeniu lasów namorzynowych, pływając po pokrytych liliami i rzęsą wodną kanałach podziwiamy różne gatunki ptactwa wodnego. Tam też, na szczycie Nui Sam jest kilka godnych uwagi świątyń.

Pierwszą z nich jest Tay An Pagoda, zbudowana w 1847 roku i łącząca style wietnamski i indyjski, oraz nieco dalej położona – Ba Chau Xu. Na szczycie 400 schodów Hang Pagoda ( Pagoda Jaskiń ) oferuje zapierające dech w piersiach widoki na okolicę, płaskie tarasy ryżowe i równiny zalewowe, które rozciągają się poza granice Kambodży.

Przejazd do miasta Can Tho, największego w delcie Mekongu. Jeżeli czas pozwoli odwiedzimy starożytny dom Binh Thuy, oficjalnie uznany za narodowy relikt. Na zewnątrz wygląda na francuski, ale wewnętrze jest wyjątkowo wietnamskie i wypełnione antykami.

Zakwaterowanie w hotelu w Can Tho.

 

 

12. dzień

HO CHI MINH CITY - CAI BE

Śniadanie w hotelu. Wśród kanałów jednej z największych delt na świecie, delcie Mekongu, zobaczymy pływający market, gdzie sprzedaje się wszelkiego rodzaju i w różnych ilościach egzotyczne warzywa i owoce.

Płynąc kanałami wśród bujnej wodnej roślinności spróbujemy lokalnych specjałów. Zaskoczy Cię sposób, w jaki miejscowa ludność transportuje pasażerów i towary – a robi to drogą wodną, a sprzedawcy reklamują produkty wieszając je na słupach.

Następnie udajemy się na wyspę Tan Phong słynącej z sadów owocowych oraz ogrodów bonsai.

Wracamy do Cai Be, aby późnym popołudniem dotrzeć do Sajgonu.

13. dzień

CHICAGO

Kończymy naszą azjatycką przygodę w Wietnamie i Kambodży. Po śniadaniu czas wolny aż do transferu na lotnisko Tan Son Nhat. Wylot do Chicago.

 

Inne wycieczki do Azji:

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w 5-gwiazdkowych hotelach
 • 2 doby all inclusive (bez napojów) w trakcie rejsu po Zatoce Ha Long
 • Wyżywienie zgodnie z programem (12 śniadań, 6 lunchy, 4 obiadów)
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Opiekę  lokalnych/ licencjonowanych przewodników podczas realizacji programu objazdowego
 • Rejs po Jeziorze Tonle
 • Rejs po rezerwacie ptaków Tra Su
 • Zwiedzanie pływającego marketu w Cai Be
 • Bilety wstępu do atrakcji w Hanoi: Ho Chi Mausoleum, one-Pillar Pagoda, Thang Long Citadel, Temple of Literature
 • Bilety wstępu do świątyni Angkor Wat
 • Bilety wstępu do Cesarskiego Miasta Hue
 • Bilet wstępu do Parku Rozrywki Ba Na Hills
 • Bilet wstępu do Pałacu Królewskiego Phnom Penh
 • Bilet wstępu do Muzeum  Narodowego w Kambodży
 • Przejazd łodzią motorową do Chau Doc
 • Transport lokalny prywatnym autobusem
 • Przelot wewnętrzny z Hanoi do Hue
 • Przelot wewnętrzny Hanoi- Siem Reap
 • Opłaty lotniskowe i podatki do w/w przelotów
 • Opłatę za bagaż podręczny (10kg)
 • Opłatę za bagaż rejestrowany (23kg)

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAREZERWOWANIA POKOJU JEDNOOSOBOWEGO ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ.

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych na trasie Chicago – Wietnam – Chicago
 • Zwyczajowych napiwków
 • Wyżywienia innego niż wymienionego w programie
 • Kosztów wizy wjazdowej
 • Ubezpieczenia turystycznego

ZASADY:

Program jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki.  Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie  z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $ 5000.000( polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych.

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).