Wietnam, Vang Vieng, Laos

Wietnam i Kambodża – wycieczka po magicznych Indochinach

15 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie, w pokojach dwuosobowych
 • 1 nocleg all inclusive (bez napojów) w trakcie rejsu po Zatoce Ha Long
 • Wyżywienie zgodnie z programem (12 śniadań, 11 lunch, 2 obiady)
 • Transport lokalny prywatnym autobusem
 • Przelot wewnętrzny z Hanoi do Hue
 • Przelot wewnętrzny Hanoi- Siem Reap
 • Opłaty lotniskowe i podatki do w/w przelotów
 • Opłatę za bagaż podręczny (10kg)
 • Opłatę za bagaż rejestrowany (23kg)
 • Transport łodzią motorową do Chau Doc
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Opiekę  lokalnych/ licencjonowanych przewodników podczas realizacji programu objazdowego
 • Rejs po Jeziorze Tonle
 • Rejs po rezerwacie ptaków Tra Su
 • Zwiedzanie pływającego marketu w Cai Be
 • Bilety wstępu do atrakcji w Hanoi: Ho Chi Mausoleum, one-Pillar Pagoda, Thang Long Citadel, Temple of Literature
 • Bilety wstępu do świątyni Angkor Wat
 • Bilety wstępu do Cesarskiego Miasta Hue
 • Bilet wstępu do Parku Rozrywki Ba Na Hills
 • Bilet wstępu do Pałacu Królewskiego Phnom Penh
 • Bilet wstępu do Muzeum  Narodowego w Kambodży

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAREZERWOWANIA POKOJU JEDNOOSOBOWEGO ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ.

Cena nie zawiera

 • Międzynarodowych lotów na trasie Chicago – Wietnam – Chicago
 • Zwyczajowych napiwków
 • Wyżywienia innego niż wymienionego w programie
 • Kosztów wizy wjazdowej do Wietnamu i Kambodży
 • Ubezpieczenia turystycznego

ZASADY:

Program jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki.  Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie  z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $ 5000.000( polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych.

HANOI – ZATOKA HALONG – HUE – HOI AN – CAM THANH – PARK ROZRYWKI BA NA HILLS – SIEM REAP – ŚWIĄTYNIA ANGKOR WAT –  ŚWIĄTYNIA TA PROHM – JEZIORO TONLE – PHNOM PENH – CHAU DOC – NUI SAM – CAN THO – DELTA RZEKI MEKONG – HO CHI MINH (SAJGON)

Jaskinie

Kaniony

Parki narodowe

Plaże

Rejs statkiem

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku ORD w Chicago. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Hanoi, stolicy Wietnamu.

2.dzień

PRZYLOT DO HANOI

Po przylocie do Hanoi transfer do hotelu. Jeżeli czas pozwoli, atrakcja – niespodzianka w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odkrywanie miasta nocą. 

3.dzień

HANOI

Po śniadaniu rozpoczniemy całodzienne zwiedzanie stolicy Wietnamu. Odwiedzimy najważniejsze miejsca, takie jak  Świątynia Literatury, pierwszy uniwersytet w Wietnamie, Pagoda Jednej Kolumny, jedna z najbardziej znanych w Wietnamie świątyń, Mauzoleum Prezydenta Ho Chi Minha i jego skromny dom na palach oraz cytadelę cesarską.

Świątynia Literatury uznana jest za najpiękniejszą świątynię w Hanoi. Została założona w XI wieku przez króla Ly Thang Long dla uczczenia filozofa Konfucjusza. W jej murach powstał pierwszy Uniwersytet w Wietnamie.

Mauzoleum Ho Chi Minha. W szklanym sarkofagu przy którym pełni wartę straż honorowa spoczywa wietnamski przywódca, twórca Demokratycznej Republiki Wietnamu. Inspiracją do budowy było Mauzoleum Lenina w Moskwie, ale w budowli można odnaleźć elementy architektury wietnamskiej.

One-Pillar Pagoda. Historyczna świątynia buddyjska, zbudowana przez cesarza Ly Thai Tonga, który panował w latach 1028-1054. Forma pagody nawiązuje do kwiatu lotosu, będącego symbolem czystości. Zniszczona przez Francuzów w 1954r została odbudowana przez nowy rząd.

Cytadela Cesarska znana jako Thang Long czyli dokładnie tak samo jak nazywała się stolica Wietnamu, w 2010 r została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Była siedzibą najważniejszych głów w państwie od 1010 do 1810r. Znajduje się tutaj wiele różnych, interesujących zakątków, ważnych z punktu widzenia historii.

W trakcie dnia zrobimy sobie przystanek, aby w tradycyjnej wietnamskiej restauracji zjeść pyszny lunch. Po tak intensywnym dniu pełnym wrażeń powrót do hotelu na nocleg.

4.dzień

ZATOKA HA LONG

Po śniadaniu udajemy się do portu aby wyruszyć w rejs po zatoce Ha Long, uważanej za jeden z siedmiu cudów natury. Na statku powita nas personel i nastąpi odprawa.

Podczas rejsu czekają na nas nie tylko niezapomniane widoki, ale i przepyszne, regionalne dania serwowane przez załogę, w których nie zabraknie ryb i owoców morza.

W trakcie rejsu czekają nas dodatkowe atrakcje takie jak: wycieczka kajakiem, zwiedzanie jaskiń, a dla osób spragnionych relaksu i pięknych widoków, czas wolny.

Nocleg na pokładzie statku.

5.dzień

ZATOKA HA LONG - HUE

Kolejny dzień, który spędzimy na rejsie po zatokach Ha Long. Dla chętnych krótka sesja Tai Chi o poranku.
Jak w dniu poprzednim kontemplować będziemy piękne widoki i delektować pysznymi, regionalnymi potrawami serwowanymi na pokładzie statku.

Po lunchu, podanym na pokładzie statku, pożegnamy się z załogą i udamy bezpośrednio na lotnisko, skąd polecimy do Hue.

Miasto Hue jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Wietnamie. Położone w środku kraju, nad brzegiem Rzeki Perfumowej, kilkanaście kilometrów od jej ujścia do Morza Południowochińskiego, zachwyca przede wszystkim swoją unikatową architekturą.

Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w centrum Hue.

6.dzień

HUE

Od samego rana czeka nas zwiedzanie Cesarskiego Miasta Hue zbudowanego przez cesarza Gia Longa.

Zobaczymy 7-piętrową pagodę Thien Mu, jedną z najpiękniejszych starożytnych świątyń we współczesnym Wietnamie i najczęściej odwiedzaną przez turystów.

Zwiedzanie Cesarskiej Cytadeli oraz Muzeum Antyków Królewskich, posiadającego w swoich zbiorach obszerną kolekcję dekoracji i zdobień. Muzeum Królewskich Antyków w Hue ma długą i bogatą historię. Główny budynek muzeum służył kiedyś jako pałac Dynastii Nguyen.

Lunch w lokalnej restauracji.

Po lunchu przejazd do Tu Duc Tomb oraz Khai Dinh, gdzie pogłębimy wiedzę o życiu rodziny królewskiej. Zwiedzanie wiosek Incense i Conical Hat, gdzie produkuje się kadzidło i tradycyjne stożkowe kapelusze.

Na nocleg udamy się do Hoi An, jednego z najbardziej klimatycznych i uroczych miasteczek w Wietnamie, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, słynie z setek lampionów rozświetlonych na rzece w godzinach wieczornych. 

7.dzień

HOI AN

Dzisiejszy dzień spędzimy na poznawaniu wiejskiego życia wokół Hoi An. Naturalne krajobrazy, piękne plaże, chińsko-wietnamsko-japoński tygiel kulturowy oraz specjały kulinarne przyciągają ludzi z całego świata.

Dzień rozpoczniemy od krótkiej przejażdżki rowerem do  Cam Thanh Village – słynnego miejsca na obrzeżach miasta. Tam zostaniemy powitani przez lokalnego gospodarza, który oprowadzi nas po swojej farmie i wprowadzi w tajniki uprawy ryżu. Na własnej skórze doświadczymy tradycyjne sposoby rolnictwa, które nadal stosowane są przez wielu Wietnamczyków. Dla odważnych jazda na grzbiecie bawoła. Po lekcji rolnictwa udamy się do lokalnej wioski rybackiej, aby spróbować połowów z profesjonalistami.

Dzień zakończymy na okrągłych koszykowych łodziach, przemierzając wodną dżunglę.

W trakcie dnia czeka nas tradycyjny lunch w gospodarstwie.

Wieczorem spacer wzdłuż rzeki i dla chętnych rejs łodzią z lampionami. Nocleg w Hoi An.

8.dzień

PARK ROZRYWKI BA NA HILLS

Przejazd z hotelu do ogromnego parku rozrywki Ba Na Hills, gdzie znajduje się jedna z największych atrakcji Wietnamu, Golden Bridge – The Hands of the Gods. Złoty Most, podtrzymywany przez gigantycznych rozmiarów boskie dłonie, został oddany do użytku w 2018 roku, ma wysokość 1414m n.p.m., i długość 150 metrów. Widok z niego jest imponujący, gdyż krajobraz górski łączy się z morskim.

Kolejno zatrzymamy się w romantycznym Ogrodzie Miłości (the Flower Garden of Love), który stworzony jest z kilku ogrodów utrzymanych w różnych stylach architektonicznych a następnie odwiedzimy Pagoda & Debay Wine Cellar, piwniczkę z winem ze 100-metrowej długości piwnicą, otoczoną ogrodem winogronowym.

W trakcie lunch w wietnamskiej restauracji typu Buffet. Wolny czas na pobyt w Fantasy Park.

W godzinach popołudniowych przejazd na lotnisko w Danang i przelot do Siem Reap w Kambodży. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

.
9.dzień

ŚWIĄTYNIA ANGKOR WAT

Całodzienne zwiedzanie kompleksu świątynnego Angkor Wat.

Po śniadaniu zwiedzanie świątyni Ta Prohm w prowincji Siem Reap. Świątynia zbudowana na przełomie XII i XVIII wieku w odróżnieniu od innych świątyń w Angkor, została pozostawiona w takim stanie, w jakim została odkryta. Jej widok z drzewami wyrastającymi z ruin w otoczeniu dżungli zapiera dech w piersiach.

Świątynia Ta Prohm została wykorzystana w filmie „Tomb Raider”. Chociaż inspiracja była czerpana również z innych obiektów, to sceny nakręcone właśnie tutaj były bardzo realistyczne.

Zobaczymy Bramę Południową i unikatową Świątynię Bayon będącą niegdyś oficjalną świątynią państwa z 54 wieżami udekorowanymi słynnymi kamiennymi twarzami spoglądającymi z tajemniczym uśmiechem na cztery strony świata.

Następnie Phimeanakas, trzypoziomowa świątynia w kształcie piramidy, Taras Słoni oraz Taras Trędowatego Króla z tajemniczym posągiem. Cały kompleks świątyń rozpościera się na 81 hektarach i rozmiarem jest porównywalny z Zakazanym Miastem w Pekinie.

Na pięciu głównych wieżach powiewa flaga Kambodży a cały kompleks uznany jest przez historyków sztuki za najznakomitszy przykład sztuki i architektury Khmerów. W tych pięknych okolicznościach przyrody połączonych z cudami starożytnej architektury obejrzymy zachód słońca. Nocleg w Siem Reap. 

10.dzień

JEZIORO TONLE

Po śniadaniu przejazd nad jezioro Tonle Sap, gdzie podpatrzymy życie mieszkańców w pływających wioskach.

Jezioro Tonle Sap jest jednym z najbardziej niesamowitych jezior, jakie stworzyła natura. To największy słodkowodny zbiornik wodny w Południowej Azji połączony z rzeką Mekong.

W porze deszczowej dzięki zmieniającej kierunek rzece jezioro znacznie powiększa się zalewając okoliczne tereny. Cofająca się rzeka niosąc żyzne osady sprawia, że jezioro to jest jednym z najbardziej zasobnych w ryby zbiorników słodkowodnych na świecie. Słynie też z osiedli na palach oraz pływających wiosek rybackich.

Po śniadaniu przejazd nad jezioro Tonle Sap gdzie podpatrzymy życie mieszkańców w pływających wioskach.

Po lunchu w lokalnej restauracji transfer do Phnom Penh. Zakwaterowanie i odpoczynek.

11.dzień

PHNOM PENH

Po śniadaniu przejazd pod Pomnik Niepodległości nawiązujący do ważnego historycznego wydarzenia i upamiętniający wyzwolenie Kambodży z rąk kolonistów.

Przejazd do Pałacu Królewskiego. Kompleks pałacowy zbudowany pod koniec lat 60-tych XIX wieku składa się z kilkunastu niezwykle bogato zdobionych, pełnych przepychu pawilonów, z których ten położony w samym centrum pałacowego kompleksu jest największą pozłacaną świątynią w Kambodży. Dachy budynków przypominają pozłacaną skórę węża.

Następnie Srebrna Pagoda, której podłoga wyłożona jest 5 tysiącami srebrnych płytek o wadze 6 ton. Pagoda jest domem Szmaragdowego Buddy oraz innej, naturalnej wielkości statuetki Buddy pokrytej ponad 2 tysiącami diamentów.

Przejazd do Wat Phnom, największej i najważniejszej w regionie, położonej na wzgórzu świątyni, do której prowadzą liczne kamienne schody. Około południa przejazd łodzią motorową do Chau Doc.

Transfer do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek.

12.dzień

CHAU DOC - CAN THO

Dziś czeka nas zwiedzanie okolic Chau Doc. Miejsca które koniecznie trzeba zobaczyć to bez wątpienia Nui Sam i Tra Su Sanktuarium.

Na szczycie, znanym po wietnamsku jako Nui Sam, znajduje się kilka godnych uwagi miejsc religijnych.
Pierwsza to Pagoda Tay An, która została zbudowana w 1847 roku i była wielokrotnie odnawiana
razy od tego czasu, z mieszanką stylów wietnamskich i indyjskich. Ba Chua Xu (Pani Xu
Pagoda) stoi nieco dalej za pagodą Tay An, poświęconą bóstwu, którego pochodzenie zagubiły się we mgle czasu i tradycji. Dalej znajduje się Grobowiec Thoai Ngoc Hau, urzędnika z dynastii Nguyen. Na szczycie 400 schodów Hang Pagoda (Pagoda Jaskiniowa) oferuje zapierające dech w piersiach widoki na okolicę, płaskie tarasy ryżowe i
równiny zalewowe.

Tra Su Sanktuarium to z kolei wyjątkowy punkt pod względem różnorodności biologicznej. Ogromny obszar jest domem dla niezwykłych gatunków dzikich zwierząt. Z pokładu łodzi, w otoczeniu lasów namorzynowych, pływając po pokrytych liliami i rzęsą wodną kanałach podziwiać będziemy różne gatunki ptactwa wodnego. 

Po zwiedzaniu przejazd do miasta Can Tho, największego w delcie Mekongu. Nocleg w Can Tho.

13.dzień

HO CHI MINH CITY

Śniadanie w hotelu. Wśród kanałów jednej z największych delt na świecie, delcie Mekongu, zobaczymy pływający market, gdzie sprzedaje się wszelkiego rodzaju i w różnych ilościach egzotyczne warzywa i owoce.

Płynąc kanałami wśród bujnej wodnej roślinności spróbujemy lokalnych specjałów. Zaskoczy Cię sposób, w jaki miejscowa ludność transportuje pasażerów i towary – a robi to drogą wodną, a sprzedawcy reklamują produkty wieszając je na słupach.

Następnie udajemy się na wyspę Tan Phong słynącej z sadów owocowych oraz ogrodów bonsai.

Wracamy do Cai Be, aby późnym popołudniem dotrzeć do Sajgonu.

Opcjonalnie ekskluzywna kolacja na rzece w Sajgonie (chęć udziału należy zgłosić z wyprzedzeniem do biura. Koszt ok. 65 USD).

14.dzień

HO CHI MINH - CHICAGO

Kończymy naszą azjatycką przygodę w Wietnamie i Kambodży. Po śniadaniu czas wolny aż do transferu na lotnisko Tan Son Nhat. Wylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

15 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).