Wietnam i Kambodża: wycieczka po magicznych Indochinach

14 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie, w pokojach dwuosobowych
 • 1 nocleg all inclusive (bez napojów) w trakcie rejsu po Zatoce Ha Long
 • Wyżywienie zgodnie z programem (12 śniadań, 11 lunch, 2 obiady)
 • Transport lokalny prywatnym autobusem
 • Przelot wewnętrzny z Hanoi do Da Nang
 • Przelot wewnętrzny Hanoi- Siem Reap
 • Opłaty lotniskowe i podatki do w/w przelotów
 • Opłatę za bagaż podręczny (7kg)
 • Opłatę za bagaż rejestrowany (23kg)
 • Transport łodzią motorową do Chau Doc
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Opiekę  lokalnych/ licencjonowanych przewodników podczas realizacji programu objazdowego
 • Rejs po Jeziorze Tonle Sap
 • Rejs po rezerwacie ptaków Tra Su
 • Zwiedzanie pływającego marketu w Cai Be
 • Bilety wstępu do atrakcji w Hanoi: Ho Chi Mausoleum, Thang Long Citadel, Temple of Literature
 • Bilety wstępu do świątyni Angkor Wat
 • Bilet wstępu do Parku Rozrywki Ba Na Hills
 • Bilet wstępu do Pałacu Królewskiego Phnom Penh
 • Bilet wstępu do Muzeum  Narodowego w Kambodży

 

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAREZERWOWANIA POKOJU JEDNOOSOBOWEGO ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ.

Cena nie zawiera

 • Międzynarodowych lotów na trasie Chicago – Wietnam – Chicago
 • Zwyczajowych napiwków
 • Wyżywienia innego niż wymienionego w programie
 • Kosztu wizy wjazdowej do Wietnamu i Kambodży
 • Ubezpieczenia turystycznego

 

ZASADY:

Program jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki.  Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie  z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $ 5000.000( polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych.

Azja wśród podróżników staje się jest jednym z najbardziej pożądanych destynacji. Przyciąga swoimi tradycjami i kulturą całkowicie odmienną od nam znanej. Niesamowite krajobrazy i olbrzymie miasta zachwycają swoim pięknem.

Jaskinie

Kaniony

Parki narodowe

Plaże

Rejs statkiem

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

WYLOT DO HANOI Z DOWONEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Po odprawie biletowo-bagażowa wyruszymy w podróż do Hanoi, stolicy Wietnamu.

2.dzień

PRZYLOT DO HANOI

Po przylocie do Hanoi transfer do hotelu. Jeżeli czas pozwoli, atrakcja – niespodzianka w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odkrywanie miasta nocą. 

3.dzień

HANOI

Po śniadaniu rozpoczniemy całodzienne zwiedzanie stolicy Wietnamu. Odwiedzimy najważniejsze miejsca, takie jak  Świątynia Literatury, pierwszy uniwersytet w Wietnamie i jedna z najbardziej znanych w Wietnamie świątyń, Mauzoleum Prezydenta Ho Chi Minha i jego skromny dom na palach oraz cytadelę cesarską.

Świątynia Literatury uznana jest za najpiękniejszą świątynię w Hanoi. Została założona w XI wieku przez króla Ly Thang Long dla uczczenia filozofa Konfucjusza. W jej murach powstał pierwszy Uniwersytet w Wietnamie.

Mauzoleum Ho Chi Minha. W szklanym sarkofagu przy którym pełni wartę straż honorowa spoczywa wietnamski przywódca, twórca Demokratycznej Republiki Wietnamu. Inspiracją do budowy było Mauzoleum Lenina w Moskwie, ale w budowli można odnaleźć elementy architektury wietnamskiej.

Cytadela Cesarska znana jako Thang Long czyli dokładnie tak samo jak nazywała się stolica Wietnamu, w 2010 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W latach 1010-1810 była siedzibą najważniejszych głów w państwie. Znajduje się tutaj wiele różnych, interesujących zakątków, ważnych z punktu widzenia historii.

W trakcie dnia zrobimy sobie przystanek, aby w tradycyjnej wietnamskiej restauracji zjeść pyszny lunch. Po tak intensywnym dniu pełnym wrażeń powrót do hotelu na nocleg.

4.dzień

NINH BINH - TAM COC

Wyjazd z hotelu po wczesnym śniadaniu na jednodniową wycieczkę do Ninh Binh – małego miasteczka położonego w Delcie Rzeki Czerwonej. Zobaczymy Bich Dong Pagoda, która została mianowana przez króla jako „druga najpiękniejsza grota Wietnamu”.  Wybierzemy się również na spływ Tam Coc, co oznacza trzy jaskinie. Jest to wspaniała dolina otoczona polami ryżowymi, utworzona przez rzekę Ngo Dong przepływającą między skalistymi górami. Wycieczka łodzią poprowadzi nas przez jaskinie pośród gór, przez piękne drogi wodne, pełne ptactwa i niezwykłych krajobrazów.

Spragnieni wspinaczki, będa mieli szansę na wejście na słynne Hang Mua: znajdujący się na szczycie góry punkt widokowy z wyrzeźbionym w skale smokiem, do którego prowadzi 465 stopni. Ze szczytu rozciąga się fantastyczna panorama na dolinę Tam Coc, gdzie można podziwiać doliny pól ryżowych, wijące się między nimi rzeki, wypływające i chowające się między wapiennymi skałami. A może zamiast wspinaczki skusisz się na krótką rowerową przejażdżkę? Wybór należy do Ciebie! Lunch w lokalnej restauracji a późnym popołudniem przejazd powrotny do Hanoi na nocleg.

5.dzień

ZATOKA HA LONG

Po śniadaniu udajemy się do portu aby wyruszyć w rejs po zatoce Ha Long, uważanej za jeden z siedmiu cudów natury. Na statku powita nas personel i nastąpi odprawa.

Podczas rejsu czekają na nas nie tylko niezapomniane widoki, ale i przepyszne, regionalne dania serwowane przez załogę, w których nie zabraknie ryb i owoców morza.

W trakcie rejsu czekają nas dodatkowe atrakcje takie jak: wycieczka kajakiem, zwiedzanie jaskiń, a dla osób spragnionych relaksu i pięknych widoków, czas wolny.

Nocleg na pokładzie statku.

6.dzień

ZATOKA HA LONG - DA NANG - HOI AN

Kolejny dzień, który spędzimy na rejsie Ha Long. Dla chętnych krótka sesja Tai Chi o poranku.
Jak w dniu poprzednim kontemplować będziemy piękne widoki i delektować pysznymi, regionalnymi potrawami serwowanymi na pokładzie statku.

Po lunchu, podanym na pokładzie statku, pożegnamy się z załogą i udamy bezpośrednio na lotnisko, skąd polecimy do Da Nang.

Po przylocie – przejazd do Hoi An, magicznego miasta lampionów, uważanego za najbardziej romantyczne miejsce w całym Wietnamie. Nocleg w hotelu w Hoi An.

7.dzień

HOI AN

Dzisiejszy dzień spędzimy na poznawaniu wiejskiego życia wokół Hoi An. Naturalne krajobrazy, chińsko-wietnamsko-japoński tygiel kulturowy oraz specjały kulinarne przyciągają ludzi z całego świata.

Dzień rozpoczniemy od krótkiej przejażdżki rowerem do  Cam Thanh Village – słynnego miejsca na obrzeżach miasta. Tam zostaniemy powitani przez lokalnego gospodarza, który oprowadzi nas po swojej farmie i wprowadzi w tajniki uprawy ryżu. Opowie nam on o tradycjach, które stosowane są w rolnictwie od wieków przez wielu Wietnamczyków. Dla odważnych jazda na grzbiecie bawoła oraz sadzenie ryżu.

Dzień zakończymy na okrągłych koszykowych łodziach, przemierzając dżunglę drogą wodną.

W trakcie dnia czeka nas tradycyjny lunch w gospodarstwie.

Wieczorem spacer wzdłuż rzeki i dla chętnych rejs łodzią z lampionami. Nocleg w Hoi An.

8.dzień

PARK ROZRYWKI BA NA HILLS

Po śniadaniu przejedziemy autobusem do stacji Ba Na Hills, która jest oddalona od naszego hotelu o 55 km. Wsiądziemy do kolejki linowej, która zabierze nas na szczyt góry, skąd można podziwiać największe atrakcje okolicy – Złoty Most (Ręce Bogów). Złoty Most, podtrzymywany jest przez gigantyczne boskie ręce. Został oddany do użytku w 2018 roku. Jest położony na wysokości 1414 m n.p.m. i ma 150 metrów długości. Widok z niego jest imponujący, ponieważ tutaj górski krajobraz łączy się z morzem. Zobaczymy też Kwiatowy Ogród Miłości, który składa się z kilku ogrodów zaprojektowanych w różnych stylach oraz Pagodę Linh Ung. Popołudniu zjedziemy kolejką w dół, skąd kierowca autobusu zabierze nam na międzynarodowe lotnisko Da Nang. Późnym popołudniem polecimy do Siem Reap. Po przylocie i przejściu wszystkich procedur imigracyjnych spotkamy się z naszym lokalnym przewodnikiem.

A następnie pojedziemy do hotelu, który znajduje się w centrum miasta. Pozwoli nam to zjeść kolację w tradycyjnej restauracji i poznać nocne życie tego niezwykłego miasta. Nocleg w hotelu w Siem Reap.

.

9.dzień

ŚWIĄTYNIA ANGKOR WAT

Całodzienne zwiedzanie kompleksu świątynnego Angkor Wat.

Zwiedzanie rozpoczniemy od świątyni Ta Prohm w prowincji Siem Reap. Świątynia zbudowana na przełomie XII i XVIII wieku w odróżnieniu od innych świątyń w Angkor, została pozostawiona w takim stanie, w jakim została odkryta. Świątynia z drzewami wyrastającymi z ruin w otoczeniu dżungli jest widokiem niezapomnianym. 

Świątynia Ta Prohm została wykorzystana w filmie „Tomb Raider”. Chociaż inspiracja była czerpana również z innych obiektów, to sceny nakręcone właśnie tutaj były bardzo realistyczne.

Zobaczymy Bramę Południową i unikatową Świątynię Bayon będącą niegdyś oficjalną świątynią państwa z 54 wieżami udekorowanymi słynnymi kamiennymi twarzami spoglądającymi z tajemniczym uśmiechem na cztery strony świata.

Następnie Phimeanakas, trzypoziomowa świątynia w kształcie piramidy, Taras Słoni oraz Taras Trędowatego Króla z tajemniczym posągiem. Cały kompleks świątyń rozpościera się na 81 hektarach i rozmiarem jest porównywalny z Zakazanym Miastem w Pekinie.

Na pięciu głównych wieżach powiewa flaga Kambodży a cały kompleks uznany jest przez historyków sztuki za najznakomitszy przykład sztuki i architektury Khmerów. W tych pięknych okolicznościach przyrody połączonych z cudami starożytnej architektury obejrzymy zachód słońca. Nocleg w Siem Reap. 

10.dzień

JEZIORO TONLE SAP

Po śniadaniu przejazd nad jezioro Tonle Sap, gdzie podpatrzymy życie mieszkańców w pływających wioskach.

Jezioro Tonle Sap jest jednym z najbardziej niesamowitych jezior, jakie stworzyła natura. To największy słodkowodny zbiornik wodny w Południowej Azji połączony z rzeką Mekong.

W porze deszczowej dzięki zmieniającej kierunek rzece jezioro znacznie powiększa się zalewając okoliczne tereny. Cofająca się rzeka niosąc żyzne osady sprawia, że jezioro to jest jednym z najbardziej zasobnych w ryby zbiorników słodkowodnych na świecie. Słynie też z osiedli na palach oraz pływających wiosek rybackich.

Po lunchu w lokalnej restauracji transfer do Phnom Penh. Zakwaterowanie i odpoczynek.

11.dzień

PHNOM PENH

Po śniadaniu przejazd pod Pomnik Niepodległości nawiązujący do ważnego historycznego wydarzenia i upamiętniający wyzwolenie Kambodży z rąk kolonistów.

Przejazd do Pałacu Królewskiego. Kompleks pałacowy zbudowany pod koniec lat 60-tych XIX wieku składa się z kilkunastu niezwykle bogato zdobionych, pełnych przepychu pawilonów, z których ten położony w samym centrum pałacowego kompleksu jest największą pozłacaną świątynią w Kambodży. Dachy budynków przypominają pozłacaną skórę węża.

Następnie Srebrna Pagoda, której podłoga wyłożona jest 5 tysiącami srebrnych płytek o wadze 6 ton. Pagoda jest domem Szmaragdowego Buddy oraz innej, naturalnej wielkości statuetki Buddy pokrytej ponad 2 tysiącami diamentów.

Przejazd do Wat Phnom, największej i najważniejszej w regionie, położonej na wzgórzu świątyni, do której prowadzą liczne kamienne schody. Około południa przejazd łodzią motorową do Chau Doc.

Transfer do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek.

12.dzień

CHAU DOC - CAN THO

Dziś czeka nas zwiedzanie okolic Chau Doc. Miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć to bez wątpienia Nui Sam i Tra Su Sanktuarium.

Na szczycie, znanym po wietnamsku jako Nui Sam, znajduje się kilka godnych uwagi miejsc religijnych. Pierwsza to Pagoda Tay An, która została zbudowana w 1847 roku i była wielokrotnie odnawiana razy od tego czasu, z mieszanką stylów wietnamskich i indyjskich. Ba Chua Xu (Pani Xu Pagoda) stoi nieco dalej za pagodą Tay An, poświęconą bóstwu, którego pochodzenie zagubiły się we mgle czasu i tradycji. Dalej znajduje się Grobowiec Thoai Ngoc Hau, urzędnika z dynastii Nguyen. Na szczycie 400 schodów Hang Pagoda (Pagoda Jaskiniowa) oferuje zapierające dech w piersiach widoki na okolicę, płaskie tarasy ryżowe i
równiny zalewowe.

Tra Su Sanktuarium to z kolei wyjątkowy punkt pod względem różnorodności biologicznej. Ogromny obszar jest domem dla niezwykłych gatunków dzikich zwierząt. Z pokładu łodzi, w otoczeniu lasów namorzynowych, pływając po pokrytych liliami i rzęsą wodną kanałach podziwiać będziemy różne gatunki ptactwa wodnego. 

Po zwiedzaniu przejazd do miasta Can Tho, największego w delcie Mekongu. Nocleg w Can Tho.

13.dzień

CAN THO HO CHI MINH CITY

Śniadanie w hotelu. Wśród kanałów jednej z największych delt na świecie, delcie Mekongu, zobaczymy pływający market, gdzie sprzedaje się wszelkiego rodzaju i w różnych ilościach egzotyczne warzywa i owoce.

Płynąc kanałami wśród bujnej wodnej roślinności spróbujemy lokalnych specjałów. Zaskoczy Cię sposób, w jaki miejscowa ludność transportuje pasażerów i towary – a robi to drogą wodną, a sprzedawcy reklamują produkty wieszając je na kadłubach.

Po zobaczeniu tego niezwykłego marketu na wodzie wrócimy do hotelu, aby późnym popołudniem dotrzeć do Sajgonu.

Opcjonalnie ekskluzywna kolacja na rzece w Sajgonie (chęć udziału należy zgłosić z wyprzedzeniem do biura. Koszt ok. 65 USD).

14.dzień

HO CHI MINH - CHICAGO

Kończymy naszą azjatycką przygodę w Wietnamie i Kambodży. Po śniadaniu czas wolny aż do transferu na lotnisko Tan Son Nhat. Wylot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

14 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).