Alaska - wędkarstwo

Wędkarska Alaska

7 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Noclegi
 • Transfer z i na lotnisko
 • Realizację programu wędkarskiego i turystycznego
 • Transport na miejscu na czas trwania wycieczki
 • Usługi polskojęzycznego przewodnika
 • Usługi lokalnych ekspertów wędkarstwa
 • Wędkowanie z łodzi na rzece i w oceanie
 • Sprzęt do wędkowania oraz zanęty
 • Filetowanie – wliczone w chartery rybackie

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia
 • Karty wędkarskie koszt ok. ($90)
 • Całodniowej wycieczki na Półwysep Kachemak (kajaki)
 • Wydatków natury osobistej jak napoje, drinki czy rozmowy telefoniczne
 • Kosztu biletu lotniczego na trasie Chicago – Anchorage – Chicago
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Pakowania i transportu złowionych ryb do Chicago
 • Zwyczajowych napiwków

ALASKA:

ANCHORAGE – PUNKT BELUGA – OBSERWACJA PRZYPŁYWU – PŁUKANIE ZŁOTA – HOMER – POŁÓW HALIBUTA – REJS TAKSÓWKĄ WODNĄ – PARK KACZEMAK BAY – PRZEPŁYW KAJAKAMI POD LODOWIEC – RZEKA KASILOF – POŁÓW ŁOSOSIA – PRZEJAZD PRZEZ PÓŁWYSEP KENAI – PRZYSTAŃ W POBLIŻU PARKU NARODOWEGO KENAI FJORDS – CENTRUM OCHRONY ZWIERZĄT

Rozrywka

Wędkarstwo


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy na lotnisku  3 czerwca o 11 pm, odprawa  bagażowa. Przelot z Chicago do Anchorage.

Przejazd autostradą Seward, gdzie znajdują się panoramiczne widoki na Turnagain Arm, do miejscowości Homer.  Po drodze zatrzymamy się przy Beluga Points. Jest to doskonałe miejsce do obserwacji przypływu, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy wieloryby bieługi.

Następnym przystankiem będzie osada Cooper Landing, która uważana njest za Eldorado dla amatorów wędkarstwa łososiowego. Przejazd do Homer. Nocleg w pięknej scenerii miejscowości  na końcu drogi numer 1. Homer położone jest na końcu słynnej Mierzei Homera, skąd można obserwować wieloryby, wydry morskie i przybrzeżne ptaki, a rano podziwiać wschody słońca i widoki na góry Kenai.

2.dzień

Wypoczęci i po śniadaniu wybierzemy się na całodniowy rejs łodzią do Halibut Cove. Jest to osada, gdzie na stałe mieszka tylko 60 osób. Następnie wraz z przewodnikiem przesiądziemy się na kajaki, by przez najbliższe 3 godziny podziwiać z bliska czoło lodowca i wolno płynące góry lodowe (dodatkowy koszt $200). Wczesna wiosna to dobry czas na obserwację zwierząt, których w Zatoce Kachemak nie brakuje. Po bardzo emocjonującym dniu pełnym wrażeń wracamy do Homer na kolację.

3.dzień

Homer to światowa stolica halibuta i tego dnia po obfitym śniadaniu wyruszymy wraz z miejscowym kapitanem na całodniowy połów. Po wyczerpującym dniu nasze trofea będą oczyszczone i przygotowane do transportu. Wieczorem zasłużony odpoczynek z bajecznymi widokami na Zatokę Kenai. Ostatni nocleg w Homer.

4.dzień

Dzisiejszego dnia po śnaidaniu udamy się do Soldotny, gdzie spędzimy kolejne 3 dni. Jest to miejsce, do którego zjeżdżają się wędkarze z całego świata, by spróbować sił na jednej z miejscowych rzek. Będziemy przemierzać rzekę w poszukiwaniu najlepszych miejscówek. Dziś łowimy sami i przekonamy się czy dopisze nam szczęście. Zakwaterowanie i kolacja w okolicach Soldotna.

5.dzień

Dzisiaj wyruszymy na cały dzień wraz z miejscowym przewodnikiem na Rzekę Kasilof, który zabierze nas na najlepsze miejscówki znane tylko jemu. Wieczorem przejedziemy na Zatokę Kenai w poszukiwaniu orłów i łosi. Przy odrobinie szczęścia możemy spotkać niedźwiedzie, które po długim zimowym śnie szukają pożywienia. Nocleg w okolicach Sonotra.

 

6.dzień

To już ostatni dzień, który spędzimy na eksploatacji okolicznych miasteczek i atrakcji. Udamy się do osady Seward, która znajduje się nad Zatoką Zmartwychwstania. Następnie przejdziemy krótki szlak, by zobaczyć jeden z najszybciej cofających się lodowców na Alasce. Lunch w miasteczku i przejazd do Whittier. Jest to osada, gdzie 90% populacji mieszka w jednym budynku. Wieczorem przejazd do Anchorage, zwrot samochodu i transfer na lotnisko. Wylot do Chicago około godziny 1 am 10 czerwca i planowany przylot na godz. 10 am.

 

Pokaż cały plan wycieczki

6 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).