wczasy w Kolorado z Rek Travel

Wczasy w Kolorado

8 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Zakwaterowanie w hotelu w pokojach dwuosobowych
  • 7 noclegów ze śniadaniami
  • Transport na całej trasie
  • Usługi polskojęzycznego przewodnika/pilota

Cena nie zawiera

  • Kosztu przelotów (Chicago – Denver – Chicago)
  • Biletów wstępu do odwiedzanych atrakcji
  • Ubezpieczenia zdrowotnego
  • Opłat bagażowych (do sprawdzenia w liniach lotniczych)

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAREZERWOWANIA POKOJU JEDNOOSOBOWEGO ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Wczasy w Kolorado- przejazd  jeepami i pociągiem, rafting i spacer po górach

DENVER – GORĄCE ŹRÓDŁA GLENWOOD SPRINGS – WSCHÓD SŁOŃCA NAD JEZIOREM MAROON BELLS – ASPEN – PARK JOHNA DENVERA – SPACER SZLAKIEM GROTTOS TRIAL – JASKINIA LODOWA – WODOSPADY – RAFTING PO WODACH W KANIONIE GLENWOOD – TRASA WIDOKOWA “GRAND MESA NATIONAL SCENIC AND HISTORIC BYWAY” – MUZEUM PIONIERÓW – SKANSEN W CEDAREDGE – PRZEJAŻDŻKA POCIĄGIEM RETRO – JEZIORO DILLION – PARK NARODOWY GÓR SKALISTYCH

Gorące źródła

Jaskinie

Kaniony

Parki narodowe

Rozrywka

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

Przelot do Denver i przejazd do Glenwood Springs. Dla chętnych także możliwość przejazdu busem (20-godzinny przejazd). Zakwaterowanie na cały pobyt w przytulnym, wielokrotnie nagradzanym, pensjonacie, ulokowanym w pobliżu najbardziej popularnych gorących źródeł Glenwood Hot Springs Pool i Iron Mountain Hot Springs oraz parku rozrywki Glenwood Caverns Adventure Park. Odpoczynek.

2.dzień

Dzień dla miłośników off-roadowych szaleństw. Zapraszamy na całodniową wyprawę jeepami po dzikich terenach, poza ubitymi szlakami wśród gór i lasów.

Miłośnicy szybszego bicia serca i podwyższonej dawki adrenaliny na pewno nie będą zawiedzeni. Naszym celem będzie jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Kolorado – Crystal Mill, położony i wyglądający jak z bajek Disneya młyn wodny, który tak naprawdę nigdy młynem nie był, lecz służył do generowania energii w celu zasilania narzędzi pneumatycznych i wentylacji w pobliskich kopalniach. Lunch w Marble.

Powrót do Glenwood Springs po południu/wieczorem. Odpoczynek.

3.dzień

Tego dnia czeka nas wczesna pobudka, gdyż wyruszymy nad ranem do Maroon Bells Lake, gdzie podziwiać będziemy majestatyczny wschód słońca. Ta dzika okolica znana jest z dużej ilości dzikich zwierząt, będących aktywnych właśnie w czasie wschodu słońca. Zatem czeka nas nie tylko przepiękne słoneczne show ale także coś, co nieskromnie nazwaliśmy Apline Safari.

Na śniadanie (we właśnym zakresie) udamy się do Aspen – miasta, słynącego jako jeden z najbardziej znanych i największych resortów narciarskich w USA. Jednak także latem to urokliwe miejsce jest niezwykle popularne wśród turystów ze względu na liczne szlaki piesze w okolicznych górach oraz niesamowite widoki z ich szczytów. Tu oprócz śniadania oraz podziwiania licznych galerii sztuki i sklepików z pamiątkami znajdziemy czas na odwiedzenie Parku Johna Denvera, uroczego, cichego miejsca, pełnego stawów i wspaniałej roślinności, założonego ku pamięci tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczej piosenkarza muzyki country, którego największy przebój „Take me home, country roads” znamy wszyscy.

Kolejnym miejscem, do którego chcemy Was zaprosić jest górna część doliny Roaring Fork River. Droga biegnąca doliną także zaliczana jest do systemu „America Scenic Byways”. Tam, oprócz podziwiania z przełęczy Indipendence Pass majestatycznych szczytów Gór Skalistych, znajdziemy czas na spacer szlakiem Grottos Trial, który prowadzi dnem doliny do fantastycznych formacji skalnych, ukształtowanych przez wody Roaring Fork. Znajdziemy tam także jaskinię lodową oraz liczne kaskady i wodospady.

Powrót do Glenwood Springs po południu/wieczorem. Odpoczynek.

4.dzień

Propozycja na dzisiejszy dzień to rafting po spienionych wodach w kanionie Glenwood, atrakcja niewątpliwie ekscytująca i pełna emocji.

Położony w spektakularnym kanionie Glenwood, ten piękny, dziewiczy odcinek wody oferuje niewiarygodną scenerię Gór Skalistych i doskonałą mieszankę spokojnej wody i tzw. białej wody. Spływ na tym odcinku nie wymaga wcześniejszego doświadczenia w raftingu. Progi Shoshone klasy III-IV oferują entuzjastom białych wód dwumilowy odcinek ekscytujących, ale nie onieśmielających bystrzy. Czeka Was ciekawa geologia czerwonych skał, wspaniałe widoki i świetna zabawa. W zależności od pogody i poziomu wody istnieje również możliwość kąpieli.

5.dzień

Dziś wyruszymy w całodniową wycieczkę przez Grand Mesa National Scenic and Historic Byway – trasę widokową, która wiedzie przez największy tego typu płaskowyż na świecie, wznoszący się na 6000 stóp (ponad 1800 metrów), porośnięty gęstymi lasami i poprzecinany licznymi dolinami, w których znajduje się ponad 300 jezior.

Po drodze będziemy się zatrzymywać w punktach widokowych by podziwiać panoramę okolicy. Następnie odwiedzimy wyjątkowe Muzeum Pionierów i skansen w Cedaredge, gdzie znajdują się 24 budynki typowe dla XIX wiecznego Dzikiego Zachodu, w tym oczywiście więzienie i bar (saloon). Po przerwie na lunch ruszymy w drogę powrotną, podczas której czekają nas dalsze punkty widokowe.

Wieczorny powrót do Glenwood Springs.

6.dzień

W tym dniu udamy się na przejażdżkę pociągiem rodem z prawdziwego Dzikiego Zachodu, która przybliży nam okres rozkwitu gorączki srebra w latach 80-tych XIX wieku, kiedy to tony cennego kruszcu były transportowane prze Clear Creek Canyon aż do Denver. Pociągiem, ciągniętym przez lokomotywę z przełomu wieków, przemierzymy bujne lasy świerkowe i sosnowe i aż ośmiokrotnie pokonamy burzliwe wody Clear Creek.

Po przejażdżce pociągiem retro udamy się na przełęcz Loveland Pass (ponad 11 tysięcy stóp / 3400 metrów ponad poziom morza) gdzie podziwiać będziemy piękne widoki a także udamy się na krótki spacer granią główną Gór Skalistych.

Na lunch zjedziemy do Silverthrone czyli do kurortu ulokowanego w sercu gór skalistych. W drodze powrotnej do Glenwood Springs odwiedzimy Sapphire Point Overlook, skąd rozpościera się przepiękny widok na Jezioro Dillion oraz okoliczne wzgórza. Tam czeka na nas krótki, łatwy spacer i czas na zrobienie kolejnych przepięknych zdjęć.

Wieczorny powrót do hotelu, gdzie spędzimy ostatnią noc w Glenwood Springs.

7.dzień

Po śniadaniu udamy się do Red Rock Park and Amphitheatre. To amfiteatr na świeżym powietrzu wbudowany w strukturę skalną, popularne miejsce dla wielu konertów i wystąpień publicznych.

Następnie przejedziemy do uważanego przez wielu za najpiękniejszy park w Kolorado – Parku Narodowego Gór Skalistych (Rocky Mountains National Park). Już sama droga do Parku będąca częścią Colorado Scenic Byways (numer 5) prowadząca przez przez Kanion Gore, którym płynie rzeka Kolorado warta jest podróży.

Gdy dotrzemy do Parku Narodowego, czeka nas przeprawa przez Ridge Road. Droga ta także zaliczana jest do tzw. “American Byways” i dociera na wysokość ponad 12 tysięcy stóp (3800 metrów) a następnie opada w kierunku Great Basin, która jest sercem Gór Skalistych.

Przejazd na nocleg.

8.dzień

W tym dniu kończy się nasza wakacyjna przygoda z Colorado. Udajemy się do Denver, skąd odlecą Państwo samolotem do Chicago lub innych docelowych lotnisk. Dla chętnych możliwość powrotu do Chicago autobusem / vanem.
UWAGI DO PROGRAMU:– program naszej wycieczki obejmuje wizyty w wysokich partiach gór jak i również na terenach pustynnych i suchych. Prosimy o zabranie ze sobą stroju i obuwia dopowiedniego do odwiedzanych miejsc. Warto pamiętać także o kurtce przeciwdeszczowej i górskich butach oraz o przewiewnym i lekkim stroju, odpowiednim do miejsc suchych i gorących – bilety wstępu do poszczególnych atrakcji pokrywają uczestnicy.

 

Spawdź inne wycieczki:

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).