Odkrywamy Wisconsin: Wąwóz Czarownic

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu (ok. $40)
  • wyżywienia
  • Wisconsin Dells
  • rejs statkiem wycieczkowym
  • Wąwóz Czarownic i “Stand Rock”
  • Lake Geneva – relaks nad jeziorem

Kaniony

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Wycieczkę rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych, po której ruszamy w drogę. Przed nami Wisconsin i piękne miejsca, z których jedno – „Wąwóz Czarownic” wywołuje dreszczyk emocji.

Kierując się na północ, wjedziemy do sąsiedniego stanu Wisconsin i udamy się w rejon Wisconsin Dells. Kiedy myślimy o Wisconsin Dells, prawdopodobnie pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl, są parki wodne. Ta część stanu oferuje jednak dużo więcej atrakcji, a jedną z nich jest rejon rzeki Wisconsin z pięknymi klifami z piaskowca.

To nasze docelowe miejsce a Wąwóz Czarownic stanowić będzie główną atrakcję tej wycieczki. Ten kawałek nietkniętej natury wygląda jak nie z tego świata i dlatego, mimo mrocznej nazwy, z przyjemnością udamy się na spacer wśród niezwykle wąskich, porośniętych mchem, ścian kanionu. Wiele lat temu wspomniany region był dnem jeziora. Z czasem działanie wody i wiatru doprowadziło do powstania ciekawych formacji skalnych. Będziemy mieć okazję je podziwiać z pokładu łodzi, która zabierze nas na dwugodzinną wycieczkę wśród dramatycznych klifów i zapierającej dech w piersiach scenerii.

Po południu przejazd do Lake Geneva. Miasteczko usiane jest rezydencjami, które niegdyś powstały z inicjatywy zamożnych mieszkańców Chicago. Latem jezioro przyciąga amatorów sportów wodnych: żeglarstwa, skuterów i nart wodnych. Wzdłuż linii brzegowej jeziora polożonych jest wiele hoteli, restauracji i sklepików z pamiątkami a lubiący długie spacery z pewnością docenią 26-milową trasę spacerową biegnącą wokół jeziora. Wybierzemy się na dobrą pizzę i lody, a potem spalimy kalorie na dłuuuuugim spacerze wokół jeziora, podglądając milionowe, pięknie ukwiecone rezydencje wzdłuż jeziora.

Powrót do Chicago planowany w godzinach wieczornych.

 

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).