Warsztaty artystyczne: ikona – rękodzieło sakralne

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • wszystkie materiały potrzebne do wykonania rękodzieła
  • drobny poczestunek

Cena nie zawiera

  • materiałów i usług innych niż wymienione w świadczeniach

Rozrywka

warsztaty-artystyczne


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie poprowadzi Pani Dorota Tomczyk i będą to warsztaty wyjątkowe. Wykonamy rękodzieło inspirowane sztuką pisania ikon. Praca będzie wykonana na grubym drewnie. Zastosujemy różne techniki – decoupage, złocenia i relief 3D.

Naszym finalnym produktem będzie obraz sakralny przedstawiający postacie świętych, sceny z ich życia lub sceny biblijne (do wyboru będzie wizerunek Matki Boskiej, Jezusa Chrystusa, Świętej Rodziny, itp.) , a wszystko to w pięknej i niezwykle oryginalnej oprawie.

Słowo „ikona” pochodzi od greckiego „eikon” oznaczającego obraz, wizerunek lub portret. W specjalistycznym języku czynność tworzenia ikony określana jest jako pisanie ikony, bądź ikonografia. Można powiedzieć, że ikonę się „pisze malowaniem”. To ilustracja historii Bożego Objawienia, zapisana w kolorach i artystycznym wyrazie.

Rękodzieło związane ze sztuką sakralną może okazać się wspaniałym prezentem przy okazji ważnych uroczystości – Komunii Świętej, Bierzmowania, Chrztu Świętego lub ślubu. Ikona może być podziękowaniem dla ważnej osoby, a nawet prezentem świątecznym czy urodzinowym. Jej piękno z pewnością doceni osoba wierząca, dla której nie będzie to tylko rękodzieło, ale też znak obecności Boga i świętych.

Zdjęcia w galerii dla inspiracji.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).