14 dni

W odwiedzinach u goryli – Uganda i Rwanda

$4700
01-17-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

ENTEBBE – JEZIORO WIKTORII – CMENTARZ UCHODZCÓW POLSKICH NYABYEYA – MASINDI – WODOSPAD MURCHISON  – SAFARI – PARK NARODOWY KIBALE – KASESE – BUGOYE – GORĄCE ŹRÓDŁA KIWA HERIAGE – PARKA NARODOWY KRÓLOWEJ ELŻBIETY – REJS PO KANALE KAZINGA – PARK NARODOWY BWINDI – GORYLE GÓRSKIE – JEZIORO BUNYONYI – MUSENZA – PARKA NARODOWY WULKANÓW – JEZIORO KIVU – KIGALI – PARK NARODOWY AKAGERA – REJS PO RZECE AKAGERA – KIGALI

Kultura i historia

Parki narodowe

Rejs statkiem

Safari

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

WYLOT Z CHICAGO

Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem/opiekunem i wylot do Afryki.

2.dzień

PRZYLOT DO ENTEBBE - JEZIORO WIKTORII

Przylot na największe lotnisko Ugandy – Entebbe, transfer do Airport Link Guest House, gdzie po zameldowaniu zjemy lunch. Po odpoczynku po podróży czeka nas pierwsza przygoda, udamy się na wieczorny spacer po ogrodach botanicznych Entebbe, aby zobaczyć różne gatunki mieszkających tam małp. Zobaczymy białe i czarne małpy Kolumba, małpkę Vervet o czarnej twarzy, piękne ptaki i wiele innych gatunków zwierząt nadrzewnych. Po spacerze na łonie natury przejazd nad Jezioro Wiktorii, gdzie w restauracji nad brzegiem będzie można napić się czegoś zimnego i specjalnego piwa oraz kawy. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

3.dzień

NYABYEYA - MASINDI - PARK NARODOWY MURCHISON FALLS

Wcześnie rano wyjeżdżamy z Entebbe w kierunku Masindi. Po drodze odwiedzimy Cmentarz Uchodźców Polskich w Nyabyeya, gdzie znajdują się 44 groby Polaków deportowanych po wybuchu II Wojny Światowej na Syberię a ostatecznie trafić do obozu w Ugandzie.  Wczesny lunch zjemy w hotelu w Masindi, a następnie udamy się w drogę do Parku Narodowego Murchison Falls. Park został założony w 1952 roku i zajmuje tereny falistej i pagórkowatej równiny ciągnącej się wzdłuż Nilu Wiktorii. W centralnej części znajdują się malownicze kaskady – Wodospad Murchisona o wysokości 43 metrów. Wybierzemy się na szlak wiodący na szczyt wodospadu, skąd będziemy obserwować przepiękną okolicę i panoramę Nilu Wiktorii. Udamy. Następnie przejazd do Tilenga Lodge na nocleg.

4.dzień

SAFARI - FORT PORTAL

Po wczesnym śniadaniu opuszczamy nasz hotel i zaopatrzeni w suchy prowiant udajemy się na safari, aby zobaczyć afrykańską Wielką Piątkę:  lwa, nosorożca, lamparta, słonia i bawoła, a także wiele innych zwierząt. Po safari przejazd do miasta Fort Portal. Nocleg w hotelu Westend.

5.dzień

PARK NARODOWY KIBALE - KASESE

Rano śniadanie, przejazd do Parku Narodowego Kibale, który swym terenem obejmuje wiecznie zielone lasy tropikalne. Spotkać tu można przeróżne gatunki małp, a naszym zadaniem będzie wytropienie zagrożonego wyginięciem gatunku szympansa.  Powrót do Fort Portal na obiad, który zjemy w restauracji ogrodowej, a następnie przejazd do miasta Kasese. Nocleg w hotelu TJ Global.

6.dzień

BUGOYE - GORĄCE ŹRÓDŁA KIWA HERITAGE

Wczesna, poranna pobudka i po śniadaniu przejazd do wioski  Bugoye, gdzie poznamy lokalną społeczność, która specjalizuje się w prowadzeniu niewielkich upraw kawy. Po wycieczce powrót do Kasese  na obiad a następnie wizyta w lokalnej szkole i sierocińcu. Po południu zabieramy stroje kąpielowe i udajemy się do Kiwa Heritage. Są to gorące źródła znane ze swoich leczniczych mocy. Będziemy w nich pływać i rozkoszować się ich naturalnym pięknem. Powrót do hotelu na kolację.

7.dzień

PARK NARODOWY KRÓLOWEJ ELŻBIETY - REJS PO KANALE KAZINGA

Po śniadaniu, o 6:00 rano, przejazd do Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Czeka nas poranne safari podczas którego mamy szansę zobaczyć lwy, lamparty, bawoły, koby ugandyjskie, kozły wodne i wiele innych zwierząt. Po safari przejazd do Tembo Lodge. Zameldowanie, lunch i transfer do portu, skąd udamy się w rejs statkiem po Kanale Kazinga. Ten szeroki, 32-kilometrowy, naturalny kanał łączący jeziora Edward i Georgea to dominujący element Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Kanał przyciąga różnorodne zwierzęta i ptaki. Jest jednym z największych na świecie skupisk hipopotamów i licznych krokodyli nilowych oraz słoni i bawołów. Po rejsie powrót do hotelu i po odświeżeniu udamy się na wieczorną przejażdżkę a następnie na kolację. Powrót do Tembo Lodge na nocleg.

8.dzień

PARK NARODOWY BWINDI

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Bwindi. To jeden z najbogatszych ekosystemów na świecie, gdzie czeka nas niezapomniana przygoda. Pod okiem wyspecjalizowanych przewodników, w małej, kameralnej grupie udamy się tropami goryli. Liczba goryli górskich na świecie jest stosunkowo niewielka. Na całym świecie pozostało ich niewiele ponad 600, z czego około połowa wybrała sobie na miejsce zamieszkania park Bwindi. Nic więc dziwnego, że obserwacja ich jest wydarzeniem wyjątkowym i niezapomnianym. Przejazd do schroniska Ruhondeza lub Trekkers Terven na kolację i nocleg.

9.dzień

PARK NARODOWY BWINDI - JEZIORO BUNYONYI

Wczesna pobudka. Po śniadaniu spotkanie informacyjne z lokalnym przewodnikiem, który wprowadzi nas w tajniki życia tych niesamowitych zwierząt oraz zasady bezpieczeństwa.  Żeby nie było wątpliwości, chodzi o ich bezpieczeństwo, nie nasze. Poznamy też pracę strażników, których jednym z zadań jest ochrona goryli, którym zagrażają kłusownicy i porwania na prywatne zlecenie lub do nielegalnych ogrodów zoologicznych. Zaopatrzeni w lunch na wynos wybierzemy się na największą atrakcję tego wyjazdu – spotkanie z górskimi gorylami w ich naturalnym środowisku. Możliwość obserwacji i fotografowania budzi emocje i jest prawdziwym przeżyciem. Po zakończeniu wyprawy przejazd nad Jezioro Bunyonyi, nocleg w Bunyonyi Overland Camp.

10.dzień

MUSANZE ( RWANDA )

Po wczesnej pobudce i śniadaniu opuszczamy Ugandę. Udajemy się do Rwandy. Przejazd do Musanze Kinigi Ruhengeri, zameldowanie w hotelu La Palme. Po krótkim odpoczynku po podróży udamy się na spacer po okolicy, a następnie na kolację .

11.dzień

PARK NARODOWY WULKANÓW - GISENYI

Po śniadaniu opuszczamy hotel i zaopatrzeni w suchy prowiant udajemy się do Parku Narodowego Wulkanów położonego przy granicy z Demokratyczną Republiką Konga, na północy Rwandy. Jest to obszar chroniony o powierzchni 130 km² który obejmuje pięć z ośmiu stożków wulkanicznych pasma górskiego Wirunga, tj. wulkany Bisoke, Karisimbi, Muhabura, Gahinga i Sabyinyo. Poszukamy bardzo rzadkiego, chronionego gatunku małpy, występującego jedynie na terenie czterech parków narodowych w Afryce Środkowej – Gelden Monkey. Po tych fotograficznych łowach przejazd do Gisenyi nad Jeziorem Kivu. Zameldowanie i nocleg w hotelu Paradis Malahide.

12.dzień

REJS PO JEZIORZE KIVU - KIGALI

Kolejna wczesna pobudka, śniadanie i transfer do portu skąd, zaopatrzeni w lunch, udamy się w rejs statkiem po Jeziorze Kivu. Jezioro leżące na granicy Rwandy i Demokratycznej Republiki Konga ze wszystkich stron otoczone jest niższymi i wyższymi wzgórzami porośniętymi w wielu miejscach endemiczną roślinnością charakterystyczną dla tego regionu. Należy do tzw. Wielkich Jezior Afrykańskich, wśród których znajduje się Jezioro Wiktorii, Jezioro Alberta oraz Jezioro Tanganika. Owe zbiorniki wodne wypełniają system głębokich uskoków tektonicznych zwany Wielkimi Rowami Afrykańskimi. Po powrocie na brzeg przejazd do największego miasta i jednocześnie stolicy Rwandy – Kigali.  Po drodze zatrzymamy się na obiad. Nocleg w hotelu Lebanon.

13.dzień

PARK NARODOWY AKAGERA - REJS PO RZECE AKAGERA

Wczesna pobudka. Po otrzymaniu śniadania i lunchu na wynos udajemy się do Parku Narodowego Akagera.  Czeka nas dziś poranne safari, podczas którego obserwować będziemy w ich naturalnym środowisku żyrafy, zebry, lwy, bawoły, lamparty, słonie i wiele innych zwierząt. Po przejażdżce zjemy lunch w hotelu, a następnie udamy się w rejs statkiem po rzece Akagera. Po powrocie na brzeg przejazd do usytułowanego tuż za granicami parku Akagera Transit Lodge na nocleg.

14.dzień

KIGALI - WYLOT DO CHICAGO

Po śniadaniu powrót do Kigali i zwiedzanie miasta. Odwiedzimy miejsce pamięci ofiar ludobójstwa Nyamata Genocide Memorial. Upamiętniające śmierć ponad 800 tyś. Rwandyjczyków głównie z plemienia Tutsi, zabitych w 1994 roku. Po obiedzie transfer na lotnisko Kanombe i wylot do domu.

Pokaż cały plan wycieczki

14 dni

Cena zawiera

  • Transport na całej trasie wycieczki
  • Zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem
  • Lunch w drodze
  • Bilety wstępu do wszystkich
  • Rejs statkiem
  • Opłata za lokalnego przewodnika w Parku Narodowym Akagera

Cena nie zawiera

  • Kosztu biletów międzynarodowych
  • Ubezpieczenia turystycznego
  • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
  • Zwyczajowych napiwków oraz wydatków natury osobistej

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

maroko i jego skarby wycieczka

Skarby Maroko. Wyjazd młodzieżowy

$2145 13 dni 03-13-2024

Madagaskar

$3195 12 dni 09-10-2024

Madagaskar

$2995 12 dni 09-18-2023 10-02-2023
Pokaż wszystkie wycieczki 160