Utah

Utah – Trekking w Krainie Marzeń

8 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych z łazienką
 • Transfery z i na lotnisko
 • Przejazdy busem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • Przejazd pojazdem  terenowym 4 x 4 w 6 dniu wycieczki
 • Usługi kierowcy i opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
 • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletu lotniczego
 • Opłat bagażowych
 • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Biletów wstępu

Utah – Trekking w Krainie Marzeń

Kaniony

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Spotkanie grupy na stanowisku odpraw na lotnisku O’Hare w Chicago. Odprawa bagażowa. Przelot a następnie przejazd do Kanab w stanie Utah. Zakwaterowanie. Nocleg.

Osoby zainteresowane wycieczką z opcją przejazdu w obie strony prosimy o kontakt z biurem.

2.dzień

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się na szlak do Toadstool Hoodoos. Jest to wielkie skupisko niesamowicie pięknych grzybów skalnych w różnych kształtach i kolorach. Jest to raj dla fotografów i miejsce, które zapisze się na długo, jeśli nie na zawsze, w naszej pamięci.

Drugim szlakiem tego dnia będzie urokliwy Mansard Trail gdzie zobaczymy unikalne rysunki naskalne Indian z plemienia Pajutów sprzed kilku tysięcy lat, nacieki mineralne tworzące unikalne kształty na skałach oraz wspaniałą panoramę okolic Kanab.

Następnie zobaczymy bardzo ciekawe i atrakcyjne miejsce, które nosi dającą do myślenia nazwę „Belly of the Dragon”. Tunel podobny do jaskini został pierwotnie stworzony jako przepust wodny pod autostradą (HWY89), jednak z czasem drenaż z górnego kanionu wyrzeźbił ściany z piaskowca i stworzył piękny falujący tunel.

Krótkie zwiedzanie, gdyż szlak do „Brzucha Smoka” jest niezwykle krótki (około 0,5 mili). To dobra rozgrzewka przed bardziej mozolnymi szlakami, które czekają nas w kolejnych dniach. Nocleg w Kanab.

3.dzień

Dzień 3

Dla uczestników z „permitem” – spotkanie z The Wave.

Udamy się na szlak do legendarnej formacji skalnej o przepięknych kolorach i kształtach. Formacja, którą stworzyła natura jest nierzeczywista – wszystkie możliwe odcienie żółci, czerwieni, pomarańczu, brązu i bieli wiją się falistymi liniami wprowadzając szczęśliwych posiadaczy „permitu” w zachwyt i zdumienie. Pozostali uczestnicy wybiora się do Sandstone Teepees.

Szlak nie należy do najłatwiejszych. W 12-stopniowej skali oceniany jest na 9 punktów, więc wymaga dobrej kondycji. To spektakularne miejsce jest mało znane, co zdecydowanie podnosi jego wartość, gdzyż wędrując przez cały dzień można nie spotkać tutaj nikogo. Za każdym rogiem skrywają się przed nami przedziwnie ukształtowane formacje skalne o niespotykanych kształtach i barwach.

Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć grzechotniki, kojoty i owce stepowe. To pustynna przygoda w najlepszym wydaniu. Nocleg w Kanab.

4.dzień

W tym dniu wybierzemy się na trekking po niesamowitym kanionie Buckskin Gulch. Jest to przepiękny kanion miejscami przypominający kolorystycznie słynny kanion Antylopy (Antelope Canyon). Zwłaszcza w godzinach przedpołudniowych jest fantastycznie oświetlony, co sprawia, że nie wypuszczamy z rąk aparatu fotograficznego.

Miejscami jest naprawdę wąsko, a czasem do pokonania uskoków i oczek wodnych pomocne okazują się zwalone pnie drzew. Buckskin Gulch uważany jest za jeden z najdłuższych i najwęższych kanionów szczelinowych na świecie. Całkowita jego długość wynosi 45 mil.

Po południu będziemy integrować się przy grillu i usłyszymy ciekawe historie opowiadane przez lokalnych przewodników. Nocleg w Kanab.

5.dzień

Dzień 5

Dziś odwiedzimy miejsce, którego nawet nie ma na mapach i nie ma oficjalnej nazwy. My, na potrzeby tej wyprawy, nazwaliśmy go Christmas Canyon, gdyż będzie to nasz prezent dla Was. Wprawdzie aktualna pora roku nie ma nic wspólnego z Bożym Narodzeniem, ale radość z otrzymania takiego świątecznego prezentu będzie porównywalna. Rzeczonym prezentem będzie spektakularny, wąski, kanion położony wśród setek specyficznych hoodoos – białych jak śnieg skalnych grzybów, przykrytych czarno brązowymi czapeczkami.

Ich „nóżki” stworzone są z łatwo erodującego białego piaskowca, a kapelusze z twardego zlepieńca. Ten kontrast krystalicznej bieli, czerni oraz całej gamy innych kolorów robi piorunujące wrażenie. Jest to miejsce niezwykłe, którego lokalizacja przez długi okres owiana była tajemnicą ze względu na jego atrakcyjność. Jest to także jedno z najbardziej odległych, dziwnych i niesamowitych miejsc jakie do tej pory widzieliście. Po południu zatrzymamy się przy Paria Canyon zanim udamy się na nocleg do Kanab.

6.dzień

7.dzień

Dzień 7

Przejazd do Las Vegas. Po drodze zatrzymamy się w Dolinie Ognia (Valley of Fire), przepięknym parku stanowym Nevady, który swoją nazwę zawdzięcza ognisto-czerwonym formacjom skalnym, utworzonym milionom lat temu. Przejazd drogą parkową z postojami przy punktach widokowych. Jeśli czas pozwoli, krótki spacer do The Fire Wave.

Szlak do tego niesamowitego miejsca jest stosunkowo łatwy technicznie. Długość szlaku to niewiel ponad milę (w obie strony). Prowadzi on wzdłuż skalnych formacji o nazwie Gibraltar Rock, a nagroda w postaci najczęściej fotografowanej, kolorowej skały w paski znajduje się na końcu szlaku. Przejazd do Las Vegas. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem czas wolny na eksplorację jaskini hazardu.

8.dzień

Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Odprawa bagażowa. Przelot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).