Utah

Utah – Sylwester pod Gwiazdami

8 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi hotelu klasy turystycznej
  • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej, jak napoje, drinki, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Kosztu biletów wstępu

Utah – Sylwester


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez stany Illinois, Iowa, Nebraska i Kolorado. Po drodze postoje na rozporostowanie nóg i posiłek. Nocleg w okolicy Denver.

2.dzień

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Glenwood Springs w Kolorado. Odpoczniemy tam korzystając z największych na świecie basenów utworzonych z naturalnych, gorących źródeł. Po relaksie w gorących źródłach udamy się w dalszą drogę. Po przekroczeniu granicy z Utah dojazd do Moab. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg w Moab.

3.dzień

Dzień 3

Wczesna pobudka, którą wynagrodzą piękne widoki. Jeszcze przed świtem wyruszymy na szlak do Mesa Arch – pięknego łuku na wschodnim płaskowyżu Island in the Sky w Parku Narodowym Canyonlands. Łuk przyciąga amatorów i zawodowych fotografów, którzy grubo przed wschodem słońca szukają najlepszej miejscówki i zajmują pozycję, by zdążyć zrobić zdjęcie łuku, oświetlonego promieniami wschodzącego słońca.

Park Narodowy Canoyonlands, to przepiękna, skalista kraina, poprzecinana wodami rzek Colorado i Green River, w której spędzimy cały dzień rozkoszując się zapierającymi dech widokami. Nocleg w Moab.

4.dzień

W tym dniu odwiedzimy Park Narodowy Arches, jeden z najładniejszych parków narodowych w Stanach Zjednoczonych i jeden z najpiękniejszych zakątków amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Unikalność jego krajobrazu wynika z ponad 2 tysięcy różnego rozmiaru, wysokości i rozpiętości łuków, bram, okien i mostów skalnych. W trakcie zwiedzania zobaczymy wiele oryginalnych formacji skalnych, takich jak Wieże Sądu (Courthouse Towers), Okna (Windows), Podwójny Łuk (Double Arch) czy Zbalansowaną Skałę (Balanced Rock).

Wybierzemy się też na szlak do Devil’s Garden i słynnego Landscape Arch – największego łuku skalnego na świecie oraz do Delicate Arch. W parku z ponad 2 tysiącami kamiennych łuków to właśnie ten, wolnostojący łuk stał się powszechnie rozpoznawalnym symbolem stanu Utah i jednym z najsłynniejszych obiektów geologicznych na świecie. Nocleg w Moab.

5.dzień

Dzień 5

Wracamy do Parku Narodowego Canyonlands, którego trzy główne części to Wyspa na Niebie (Island in the Sky), Igły (The Needles) oraz Labirynt (The Maze). Przejeżdżając parkową drogą zatrzymamy się przy punktach widokowych, m. in. Shafer Trail Viewpoint, skąd zobaczymy panoramę na drogę, która u niejednych podnosi poziom adrenaliny i przyprawia o zawrót drogi.

Po południu odwiedzimy park stanowy Dead Horse SP. Park ten oferuje liczne punkty widokowe i panoramę na płynącą w dole rzekę Colorado (kanion ma miejscami 600 m głębokości!). Historię oryginalnej nazwy parku poznamy już na miejscu. Nocleg w Moab.

6.dzień

To ostatni dzień starego roku. Przed przygotowaniami do ostatniego wieczoru w roku wybierzemy się do Fisher Towers. To jeden z najbardziej malowniczych krajobrazów wzdłuż rzeki Kolorado i popularne miejsce dla turystów pieszych i wspinaczy skałkowych. Szlak turystyczny, na który się udamy, prowadzi wzdłuż podstawy wież i iglic do malowniczego widoku na rzekę Kolorado i okolice.

Będziemy podziwiać jak przez lata erozja wyrzeźbiła inspirujące wieże, iglice i przedziwnego kształtu formacje skalne, które możemy podziwiać dzisiaj.
Sylwestrowy wieczór spędziemy w Parku Narodowym Arches. Wieczorny spacer pod jeden z łuków, gdzie (dosłownie) pod niebem rozgwieżdżonym milionem gwiazd, wzniesiemy toast z nadzieją, że Nowy 2022 Rok okaże się lepszym od mijającego. Czy będzie ciepło? Tego nie możemy obiecać, ale gorącą atmosferę jak najbardziej.

7.dzień

Dzień 7

Odsypiamy sylwestrową imprezę. Po późnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu w Moab i wyjazd w droge powrotną do Chicago. Dojazd do Glenwood Springs, gdzie ponownie zatrzymamy się na relaks w gorących źródłach. Baseny, wypełnione bogatą w solne minerały wodą o temperaturze blisko 40 stopni C przyniosą ukojenie mięśniom, zmęczonym wędrówką po szlakach. Następnie przejazd w dalszą drogę. Nocleg w okolicy Denver.

8.dzień

Dzień 8

Przejazd przez stany Kolorado, Nebraska, Iowa do naszego rodzimego Illinois, skąd zaczynała się nasza wyprawa do Utah. Po drodze postoje na rozporostowanie nóg i posiłek. Powrót do Chicago planowany jest w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).