Turcja Kapadocja

Turcja – Kraj Czterech Mórz

11 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • 9 noclegów w pokojach dwuosobowych
 • śniadania wliczone w koszt doby hotelowej
 • przejazd komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania
 • transfery z i na lotnisko
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • opiekę przewodników lokalnych
 • bilety wstępu do muzeów

Cena nie zawiera

 • kosztu biletów lotniczych Chicago – Istambuł – Chicago
 • kosztu wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • kosztu przelotu balonem nad Kapadocją
 • koszt rejsu po Bosforze w Istambule
 • kosztu wizy wjazdowej dla obywateli amerykańskich
 • zwyczajowych napiwków (dla przewodników lokalnych, kierowców, obsługi hotelowej, bagażowych, obsługi lotniskowej, itp)
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

TURCJA: ISTAMBUŁ – PAŁAC TOPKAPI – RZYMSKI HIPPODROM – AYA SOFIA – BŁĘKITNY MECZET – GROBOWIEC SUŁTANA MAHMUDA – WIELKI BAZAR – ANKARA – KAPADOCJA – SŁONE JEZIORO – ANTALYA – PAMUKKALE – IZMIR – PERGAMUM – ASKLEPION – TROJA – EFEZ – BERGAMA

 

 

 

Kultura i historia

Lot balonem

Trekking/hiking

Wczasy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO

Spotkanie grupy z przewodnikiem/pilotem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Chicago.

2.dzień

ISTAMBUŁ

Przylot do Istambułu. Transfer do hotelu. Powitalna kolacja w hotelowej restauracji.

Istambuł bywa nazywany Miastem Meczetów. Nie bez powodu, gdyż jest ich w mieście ponad 2 i pół tysiąca.  Pełen egzotyki i mieszanki kultur godzi tradycje z nowoczesnością.

Istambuł jest największym miastem w Turcji. Położone na dwóch kontynentach, w Azji i Europie, jest jedynym takim miastem na świecie. Dwie jego części położone na różnych kontynentach oddziela Cieśnina Bosfor.

Na przestrzeni dziejów Istambuł nosił wiele nazw. Był nazywany m.in. Konstantynopolem i Bizancjum. Przez wiele lat pełnił funkcję stolicy imperium bizantyjskiego, rzymskiego i osmańskiego, zanim w 1923 roku stolica została przeniesiona do Ankary.

3.dzień

ISTAMBUŁ

Po śniadaniu ruszamy na piesze zwiedzanie Istambułu.

Na początek udamy się do Topkapi Palace, który był domem dla Sułtanów osmańskich przez prawie 400 lat. Dzisiaj w pałacu znajdują się niesamowite artefakty z okresu osmańskiego, a także wiele dzieł religijnych i słynny Harem.

Naszym następnym przystankiem będzie rzymski hipodrom. Ta bizantyjska scena była domem dla sportowego i politycznego życia Konstantynopola. Dziś możemy zobaczyć tu wiele zabytków, w tym liczący sobie 3500 lat  egipski obelisk.

Po lunchu w lokalnej restauracji kontynuujemy zwiedzanie. Przed nami Aya Sofia (Hagia Sophia), czyli Kościół Mądrości Bożej. Ten cud architektury został zbudowany  w 360 AD i funkcjonował jako dom kultu dla różnych religii.

Hagia Sophia była świątynią chrześcijańską, a po zdobyciu miasta przez Turków osmańskich, została przekształcona w meczet. Wielokrotnie palona i dewastowana, była również ofiarą trzęsień ziemi, zanim ostatecznie, po sekularyzacji, została przekształcona w muzeum.

Następnie wybierzemy się do Meczetu Sultanahmet, zwanego również Meczetem Błękitnym. Zbudowany w XVI wieku z polecenia sułtana Ahmeda I, meczet wziął swoją nazwę od misternie wykonanych, niebieskich płytek Iznik, które zdobią jego wnętrze. Jest on jednym z ostatnich, a zarazem najwspanialszych przykładów tzw. klasycznego okresu sztuki islamskiej w Turcji.

Zatrzymamy się ponadto przy grobowcu Sułtana Mahmuda i starożytnym cmentarzu osmańskim, Cemberlitas, a na koniec odwiedzimy Wielki Bazar – najlepsze centrum handlowe Starego Świata z około 4 tysiącami sklepów. Ten istniejący od czasów Bizancjum bazar, odwiedza rocznie około 100 milionów turystów.

Powrót do hotelu. Nocleg w Istambule.

4.dzień

ISTAMBUŁ - ANKARA - KAPADOCJA

Następnego dnia o 6:00 rano wyruszamy do Kapadocji. Podróż zajmie nam 5 godzin.

Po drodze zatrzymamy się w Ankarze, gdzie odwiedzimy Muzeum Cywilizacji Anatolijskich, którego kolekcja archeologicznych artefaktów od epoki paleolitu do współczesności należy do wyjątkowych.

Lunch i dalsza podróż do Kapadocji. Po przyjeździe na miejsce udamy się na kilka punktów widokowych, a na jednym z nich będziemy podziwiać zachód słońca.

Przejazd do hotelu. Nocleg w Kapadocji.

5.dzień

KAPADOCJA

Wczesna pobudka na poranny lot balonem o wschodzie słońca, który zajmie nam około 1 godziny. Powrót do hotelu na śniadanie. O godzinie 10:00 spotkanie z przewodnikiem i kierowcą. Wyruszamy na wycieczkę.

Naszym pierwszym przystankiem będzie muzeum na otwartym powietrzu, które jest jednocześnie Parkiem Narodowym Göreme, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Odwiedzimy majestatyczny punkt widokowy z widokiem na Pigeon Valley (Dolinę Gołębi), gdzie zapoznamy się z bogatą historią Kapadocji i unikalnych formacji skalnych.

Po panoramicznym punkcie widokowym zwiedzimy Dolinę Mnicha ze słynnymi baśniowymi kominami w kształcie grzybów oraz wykutą w skale celę mnicha św. Szymona.

Na koniec wybierzemy się do Podziemnego Miasta Ozkonak, oraz zwiedzimy Avanos. Nocleg w Kapadocji.

6.dzień

KAPADOCJA - SALT LAKE - ANTALYA

Po śniadaniu wyjazd nad Słone Jezioro. Podróż zajmie nam 2 godziny.

Jest jedno z miejsc obowiązkowych do odwiedzenia w niebiańsko pięknej Turcji. Jezioro zaspokaja 40 % zapotrzebowania całego kraju na sól i jest jak brama, która otwiera nam piękną krainę cudów, którą zobaczymy po opuszczeniu Kapadocji.

Po jej otwarciu powita nas kryształowo białe niebo. Zostawiamy buty na jej progu, a raczej na brzegu jeziora i przyjmujemy zaproszenie do zanurzenia w wodzie bosych stóp.

Następnie przejazd do Konyi. Czas wolny i obiad. Po obiedzie przejazd na nocleg do Antalyi.

7.dzień

ANTALYA - PAMUKKALE

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Starego Miasta ( Kaleici ).

Zobaczymy Bramę Hadriana, która jest główną bramą do Starego Miasta. To piękna miejscówka do robienia zdjęć powstała w 130 r n.e. aby upamiętnić wizytę cesarza Hadriana w mieście. Złamany Minaret, Wieżę Hidirlik i Park Karalioglu.

W przerwie podziwiać będziemy widok z gry na Morze Śródziemne. Następny przystanek w starym porcie i wjazd windą na szczyt aby zwiedzić Plac Republiki. Zobaczymy również Żłobiony Minaret i Wieżę Zegarową.

Przejazd na lunch i nocleg w Pamukkale.

8.dzień

PAMUKKALE

Po śniadaniu udajemy na zwiedzanie Pamukkale. Zobaczymy Nekropolie, Bramę Domicjana, Agorę, Bramę Bizantyjską, Fontannę Trytona, Katedrę, Świątynię Apollona, Pluton, Teatr i Basen Antyczny Kleopatry, Hierapolis, Baseny Wapniowe, Latrina, ulicę Frontinus, Termy Rzymskie. Przejazd do hotelu.

Nocleg w Pamukkale.

9.dzień

EFEZ

Po śniadaniu wyjazd do Efezu. Odwiedzimy takie miejsca jak: Wielki Amfiteatr, Bibliotekę Celcjusza, Harbour Street of Ephesus Ancient City, Dom Marii Panny, Meczet Isabey, Świątynię Artemidy, Świątynię Hadriana i Amfiteatr Efeski. Po zakończeniu wycieczki przejazd do hotelu i czas wolny.

Nocleg w Izmirze.

10.dzień

BERGAMA - TROJA - ISTAMBUŁ

Po śniadaniu wyjazd do Bergama.

Po drodze odwiedzimy Pergamon gdzie odkryjesz imponujący Akropol, prawdziwe starożytne miasto i zobaczysz Ołtarz Zeusa.

Kontynuujemy wycieczkę do Asklepion, słynnego centrum medycznego czasów klasycznych. Odwiedzimy Czerwoną Bazylikę ( kościół Św. Jana ), gdzie zobaczymy pozostałości bazyliki i kilka fragmentów architektonicznych z okresu rzymskiego.

Po powrocie do Izmiru udamy się na panoramiczną przejażdżkę po Smyrnie, trzecim co do wielkości mieście w Turcji i jednym z miejsc Siedmiu Kościołów Azji.

Trzeciego dnia wycieczki czeka nas wycieczka minivanem do Troi aby odkrywać starożytne miasto i legendy. Zobaczymy: Ołtarze Ofiarne, 3700-letne mury miejskie, Domy Troi I, Odeon (  Sala koncertowa ), pozostałości miast od Troi I do Troi IX, Ołtarz Zeusa, Akropol, Gimnazjum, Konia Trojańskiego, Buleuterion ( Budynek Senatu ).

Przejazd i nocleg w Istambule.

11.dzień

ISTAMBUŁ - CHICAGO

Wykwaterowanie z hotelu transfer na lotnisko, Odprawa paszportowo-bagażowa, przelot do Chicago.

Sprawdź inne wycieczki do Turcji:

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).