Nowy Orlean

Thanksgiving szlakiem muzyki rozrywkowej: Nashville – Nowy Orlean – Memphis

4 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Nashville – Nowy Orlean – Memphis


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 4 rano. Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Kentucky (tu krótki postój w mieście Louiseville nad rzeką Ohio, skąd wyruszyła sławetna wyprawa Louisa i Clarka) oraz Tennessee. W godzinach popołudniowych dojazd do Mammoth Caves lub Diamond Cave.

Zwiedzanie wybranej jaskini (wybór zależny od dostępności) i niezapomniane wrażenia z unikalnych w świecie podziemnych grot i korytarzy. Po południu odwiedzimy Nashville, stolicę stanu Tennessee i miasto słynące jako „Music City” i amerykańska stolica muzyki country.

Krótkie zwiedzanie miasta – przejazd obok budynku Partenonu, funkcjonującego jako Muzeum Sztuki, pomnik Andrew Jacksona – bohatera i obywatela Tennessee oraz oczywiście ulica Broadway z licznymi barami i klubami tętniącymi muzyką do późnych godzin nocnych. Wspólna kolacja z okazji Święta Dziękczynienia (płatna dodatkowo). Przejazd na nocleg.

2.dzień

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd przez Alabamę i Mississippi w kierunku Nowego Orleanu. Zwiedzanie Nowego Orleanu, kultowego miasta z niepowtarzalną atmosferą zaczniemy od panoramicznego przejazdu, podczas którego zobaczymy między innymi: Super Dome – największy kryty stadion świata, kilka nowoorleańskich cmentarzy, Katedrę Św. Ludwika na słynnym placu Jackson Square w niemniej znanej dzielnicy French Quarter, najstarszej i najbardziej znanej dzielnicy Nowego Orleanu.

Odwiedzimy ponadto Garden District z charakterystyczną architekturą i domami z “koronkowymi” balkonami. Wieczorem rozpoczniemy zabawę w dzielnicy francuskiej. Wówczas będziecie mieli okazję do skosztowania przysmaków kuchni „Cajun” i spacerów deptakiem wzdłuż Mississippi, królowej amerykańskich rzek. Nie zabraknie także czasu na zabawę na słynnej Bourbon Street.

3.dzień

Dzień 3

Opuszczamy na chwilę Nowy Orlean i udajemy się na wycieczkę łodziami po bagnach w krainie Cajun. Podziwiać będziemy aligatory, żółwie, dziki, szopy pracze i inne okazy fauny i flory charakterystyczne dla terenów bagiennych. Następnie wrócimy do Nowego Orleanu by ponownie wsiąść na statek.

Tym razem będzie to słynny parostatek „Nantchez” z pokładu którego będziemy mogli zobaczyć ujście rzeki Missisipi do Zatoki Meksykańskiej, port oceaniczny oraz dzielnice, które najbardziej ucierpiały podczas huraganu Katrina. Z Nowym Orleanem pożegnamy się popołudniem i ruszymy na nocleg do Stanu Mississippi.

4.dzień

Rankiem udajemy się do Memphis, miasta związanego z wiecznie żyjącym Elvisem Presleyem. Zaczniemy oczywiście od odwiedzin w Graceland czyli rezydencji należącej kiedyś do króla rock and rolla. Zobaczymy jak mieszkał legendarny artysta, obejrzymy wiele pamiątek i innych sprzętów należących do niego, w tym samolotu i bogatej kolekcji samochodów. Odwiedzimy także rodzinny grób Presleya.

Memphis to nie tylko Elvis Presley, dlatego znajdziemy także czas na odwiedzenie centrum miasta. Tam zobaczymy między innymi The National Civil Rights Museum zlokalizowanego w miejscu gdzie zamordowany został lider ruchu na rzecz praw człowieka Dr. Martin Luther King, Jr. Tuż obok znajduje się kultowa ulica Beale. To tam ściągali muzycy i kapele z Delty Missisipi. To tam narodził się Blues z którego słynie Delta. Tam chwila czasu wolnego na obiad a po nim przejazd w drogę powrotną do Chicago.

Planowany przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

4 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).