10 dni

Tajlandia: kraj magiczny i wolny

$1970
08-15-2023 02-14-2024 11-13-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

BANGKOK – AYUTHAYA – CHIANG RAI – GOLDEN TRIANGLE – CHIANG MAI – HILLTRIBE VILLAGE – CHIANGMAI


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - BANGKOK

Spotkanie grupy na lotnisku O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Bangkoku.

2.dzień

BANGKOK

Przylot do Bangkoku. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny przez resztę dnia. Nocleg

Bangkok – City view
3.dzień

BANGKOK - WAT TRAIMIT, WAT PHO

Zaczynamy naszą przygodę z Tajlandią od zwiedzania Bangkoku. Zobaczymy między innymi dwie  niezwykłe świątynie buddyjskie: Wat Traimit z nieocenionym złotym Buddą (5,5 tony litego złota) oraz Wat Pho z kolosalnym “leżącym” Buddą. Następnie udamy się do Wielkiego Pałacu, który jest jednym z najpiękniejszych przykładów starożytnego dworu syjamskiego. Był wykorzystany jako rezydencja królów Tajlandii i używany podczas różnych okoliczności. Stąd też można zobaczyć Pałac Pogrzebowy, Pałac Recepcyjny, Salę Tronową, Królewski Dom Gościnny oraz piękną Świątynię Szmaragdowego Buddy. Nocleg w Bangkoku.

Wat Traimit temple with inside the golden buddha in Bangkok
4.dzień

BANGKOK - AYUTTHAYA

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd z Bangkoku do Ayutthayi, starożytnej stolicy Syjamu. Jako jeden z najważniejszych zabytków Tajlandii, Ayutthayia została wpisana na listę UNESCO. Wielkość i liczba ruin starożytnych świątyń świadczy o dawnej świetności miasta. Odwiedzimy najciekawsze świątynie oraz pobliski pałac letni króla Ramy V – Bang-Pa-In. Pałac ten składa się z budynków zbudowanych w następujących stylach architektonicznych: gotyckim, renesansowym, chińskim i tajskim. Po południu powrót do Bangkoku. Czas wolny. Nocleg.

5.dzień

BANGKOK - CHIANG RAI

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Chiang Rai. Stad wyruszymy, by odwiedzić Wat Rong Sua Ten, znaną także jako Błękitna Świątynia, nowy symbol tego obszaru.  Świątynia prezentuje własną, unikalną architekturę i piękną sztukę pism świętych. Przejazd do hotelu w miejscowości Chiang Rai. Czas wolny. Można pospacerować po nocnym targu w Chiang Rai według własnego uznania. Nocleg w hotelu w Chiang Rai.

6.dzień

CHIANG RAI - GOLDEN TRIANGLE

Po śniadaniu wyruszymy na całodniową wycieczkę do Mae Chan, aby odwiedzić wioski plemion górskich kobiet Yao, Akha i Longneck. Przejedziemy przez obszar Złotego Trójkąta, gdzie spotykają się potężne rzeki Mae, Khong i Ruak – tworząc naturalną granicę między Tajlandią, Mjanmą i Laosem. Odwiedzimy Muzeum Opium, a następnie udamy się do starożytnego miasta Chiang Saen, gdzie zobaczymy ruiny licznych świątyń, stup i wizerunków Buddy. Wciąż można zobaczyć artefakty i znaleziska archeologiczne wystawione w Muzeum Narodowym. Lunch na własny koszt i transfer do hotelu. Czas wolny. Nocleg w Chiang Rai.

7.dzień

WHITE TEMPLE

Po śniadaniu pojedziemy w kierunku Chiang Mai, aby kontynuować wycieczkę po północnej Tajlandii. Po drodze wizyta w Hot Spring Baan Pong Nam Ron, ktora stanie się okazją do zobaczenia Karen Pandang i Wat Rong Khun czyli „Białej Świątyni”. Świątynia ta wyróżnia się od innych świątyń tym, ze została zbudowana w całości w promiennym białym kolorze, z iskrzącymi refleksami lustrzanych szklanych mozaik, osadzonych w białym tynku. Po południu przybędziemy do Chiang Mai. Odwiedzimy wioskę rzemieślniczą, w której będziemy mieli okazje zobaczyć rzemieślników tkających jedwab, rzeźbiących w drewnie i tworzących seledynowe, srebrne i lakierowane przedmioty. Przejazd do hotelu w Chiang Mai. Czas wolny. Nocleg w Chiang Mai.

 
8.dzień

CHIANG MAI

Po śniadaniu zwiedzanie miasta Chiang Mai, gdzie znajduje się wiele pięknych i historycznych świątyń buddyjskich. Odwiedzimy najciekawsze z nich, między innymi świątynię Wat Pra That Doi Suthep. Po wjeździe krętą górską drogą na szczyt, wejdziemy po 306 stopniach wspaniałych schodów Naga (wąż z głową smoka). Wewnątrz znajduje się intrygujący miedziany “chedi” zwieńczony pięciopoziomowym złotym parasolem, zawierającym częściowe relikwie Buddy. W pogodny dzień roztaczają się tu niezrównane widoki na miasto Chiang Mai. Odwiedzimy też świątynię Wat Suan Dok, która w centralnej stupie zawiera relikwie Buddy oraz prochy rodziny królewskiej Chiang Mai. W kolejnej ze świątyń, Wat Chedi Luang, przechowywano kiedyś Szmaragdowego Buddę. Z kolei w Świątyni  Wat Phra Singh znajduje się wizerunek Buddy sprzed 1500 lat. Wieczorem wizyta na kolorowym targu w Chiang Mai. Nocleg.

9.dzień

CHIANG MAI - WIZYTA U PLEMIENIA LISU

Po śniadaniu wybierzemy się na całodniową wycieczkę do plemienia Lisu – domu jednego z mniejszych plemion w północnej Tajlandii. Celem wycieczki jest wsparcie lokalnej ludności oraz poznanie ich kultury i życia codzienngo. Bedzie to także pomoc miejscowym w poznawaniu modernizacji i czerpania korzyści z turystyki. Plemię Lisu osiedliło się w tej części Tajlandii po migracji z Tybetu przez południowe Chiny i Birmę. W wiosce odwiedzimy świątynię Ton Lung oraz ogród ziołowy. Napijemy się herbaty z szamanem lub “cudownym lekarzem” w jego domu, aby dowiedzieć się o jego życiu, rytuałach i tradycjach Lisu. W małym centrum kulturalnym znajduje się wiele lokalnych narzędzi i artykułów gospodarstwa domowego używanych zarówno przez ludność Lisu, jak i Akha.  Po południu powrót do hotelu i czas wolny.

10.dzień

CHAING MAI - CHICAGO

Śniadanie i czas wolny. Następnie transfer na lotnisko na lot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Trasa wybranej wycieczki


Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych o wysokim standardzie turystycznym
 • Transport prywatnym, klimatyzowanym autokarem na całej trasie wycieczki
 • 8 śniadań
 • 8 obiadów
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Opiekę przewodników lokalnych
 • Woda butelkowana w autobusie oraz wilgotne chusteczki
 • Podatek rządowy
 • Bilety wstępu do wszystkich świątyń wymienionych w programie.
 • Koszt biletu Bangkok – Chiang Rai

 


            

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów międzynarodowych
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia medycznego
 • Opłaty wizowe

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).