Tajlandia – esencja azjatyckiego raju

12 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych o wysokim standardzie turystycznym.
 • Koszt wewnętrznych biletów lotniczych.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Transport minivanami podczas wycieczek terenowych.
 • Posiłki zgodnie z programem (9 śniadań, 1 lunch).
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Jedną butelkę wody mineralnej dziennie na osobę.
 • Podatek rządowy.
 • Bilety wstępu do Wat Phra Kaew.
 • Bilety wstępu do Wat Pho.
 • Bilety wstępu do Wat Rong Suea Ten.
 • Bilety wstępu do Wat Rong Khun.
 • Bilety wstępu do Wat Phu Khao Thong.
 • Bilety wstępu do Wat Phra Si Sanphet.
 • Bilety wstępu do Baan Dam.
 • Bilety wstępu do Viharn Phra Mongkol Bopit.
 • Bilety wstępu do Wat Lokaya Sutha,
 • Bilety wstępu do Letniego Pałacu Bang Pa-In.
 • Bilety wstępu do Chalong Temple.
 • Bilety wstępu do fabryki orzechów nerkowca.
 • Wycieczkę do Sanktuarium Słoni. W ramach wycieczki zapewnimy kawę, herbatę, wodę pitną, przekąski, lunch, jedzenie dla słoni.
 • Rejs po rzece Chao Phraya.
 • Rejs po rzece Mekong.
 • Wstęp do Muzeum Opium.
 • Opłaty wstępu do Parku Narodowego.
 • Podatki państwowe.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu wewnętrznych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Opłaty wizowej.
 • Rejsu na wyspę Phi Phi. W ramach wycieczki zapewniona jest maska i rurka do snurkowania, kamizelka ratunkowa, lunch, napój bezalkoholowy, świeże owoce, ubezpieczenie (ok. $100).
 • Rejsu na wyspę Jamesa Bonda. W ramach wycieczki zapewniony jest rejs motorówką w obie strony, napój bezalkoholowy, świeże owoce, lunch w formie bufetu (ok. $100).
 • Rejsu na wyspy Similan (ok. $120).
 • Kolacji w restauracji Baiyoke Sky z panoramą w Bangkoku.
 • Pokazu tradycyjnego tańca tajskiego.

Tajlandia – kraj egzotycznych i niepowtarzalnych doświadczeń. To miejsce, do którego miliony podróżników przybywają, aby poznać bogatą historię, niesamowitą kulturę oraz spotkać najżyczliwszych ludzi i cieszyć się jednymi z najlepszych potraw na świecie. Zobacz najpiękniejsze miejsca kraju, od dalekiej północy po samo południe i doświadcz głęboko zakorzenionych tradycji podczas zwiedzania Bangkoku, Ayutthaya, Chiang Rai, Chiang Mai i pięknej wyspy Phuket.

Kultura i historia

Nurkowanie

Parki narodowe

Plaże


Plan podróży

1.dzień

WYLOT DO BANGKOKU

Nasza przygoda rozpoczyna się spotkaniem na lotnisku, skąd udajemy się do stolicy Tajlandii –  Bangkoku. Według Światowej Organizacji Meteorologicznej, Bangkok jest… najgorętszą stolicą na świecie! Dodatkowo stanowi wielką metropolię, pełną kontrastów i widocznych gołym okiem wpływów kultur sąsiednich krajów. Oprócz wspaniałych świątyń i miejsc historycznych, Bangkok jest niesamowitym miejscem na odkrywanie nowych smaków i zapachów…

 

2.dzień

BANGKOK

Witamy w Bangkoku, tętniącej życiem stolicy Tajlandii!

Po przylocie udamy się do hotelu w centrum miasta. Po zakwaterowaniu w pokojach będziemy mieć czas na odpoczynek, aby odzyskać siły po długim locie. Będzie możliwość zwiedzania miasta na własną rękę w razie chęci zasmakowania Tajlandii już dzisiaj.

Dla chętnych (za dodatkową opłatą) kolacja z panoramą na Bangkok. Wybierzemy się na wycieczkę do Baiyoke Sky, który jest jednym z najwyższych budynków w Tajlandii. Z dachu zobaczymy najwspanialszy widok na Bangkok.

Nocleg w Bangkoku.

3.dzień

BANGKOK

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Bangkoku. Czeka nas wycieczka, która jest wielką atrakcją dla miłośników buddyjskiej architektury sakralnej. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się z bliska Wielkiemu Pałacowi Królewskiemu, w którym odbywają się ceremonie rodziny królewskiej Tajlandii. Dodatkowo przyjrzymy się świątyniom i budynkom rządowym, które przetrwały próbę czasu, m.in.  Wat Phra Kaew. Właśnie tutaj znajduje się posąg Szmaragdowego Buddy.  Następnie udamy się do historycznej świątyni buddyjskiej Wat Pho, gdzie leży gigantyczny posąg Reclining Buddha, ozdobiony częściowo masą perłową. Świątynia ta jest jedną z największych i najstarszych świątyń w Bangkoku, znajduje się tam ponad 1000 wizerunków Buddy.

Po południu popłyniemy łodzią, aby poznać tętniące życiem kanały i lokalne życie wzdłuż rzeki Chao Phraya. Nie przegapimy okazji, aby zatrzymać się przy Wat Arun, znanej z ikonicznej 79-metrowej iglicy, zwanej tajską wieżą Eiffla. Podziwiać będziemy misterne wykonanie tej wspaniałej świątyni.

Dla chętnych (za dodatkową opłatą) kolacja z pokazem tradycyjnego tańca tajskiego.

Nocleg w Bangkoku.

4.dzień

BANGKOK - AYUTTHAYA - CHIANG RAI

Po śniadaniu wyruszymy do Ayutthaya (ok. 1 godz. jazdy), starożytnej stolicy Tajlandii. Zwiedzimy ruin świątyń i pałaców, w tym Wat Phu Khao Thong i Wat Phra Si Sanphet. Będziemy mieć również okazję podziwiać imponującego Buddę z brązu w Viharn Phra Mongkol Bopit. Następnie odwiedzimy leżącego Buddę w Wat Lokaya Sutha, a po niej piękny Letni Pałac Bang Pa-In. Pałac ten łączy europejskie, khmerskie, tajskie i chińskie style architektoniczne i jest ulubionym miejscem króla.

Po południu wrócimy do Bangkoku na lot do Chiang Rai. Po wylądowaniu zakwaterowanie i nocleg w Chiang Rai.

5.dzień

CHIANG RAI - DOI MAE SALONG - ZŁOTY TRÓJKĄT - HILL TRIBE - CHIANG RAI

Dziś kontynuujemy podróż kierując się na północ Tajlandii – zalesiony i górzysty obszar. Po śniadaniu będziemy zwiedzać okolicę, przejeżdżając przez drogę do Mae Salong. Jest to swoista przejażdżka w górę i w dół po zielonych wzgórzach, pokrytych plantacjami herbaty. Będziemy mieli też okazję spróbować pysznej herbaty produkowanej przez jedną z wielu plantacji w tym regionie.

Z Doi Mae Salong odwiedzimy dwie wioski mniejszości etnicznych: wioskę Akah z Loyo oraz wioskę Lisu z Ban Hanygo.

Następnie przeniesiemy się w region zwany “Złotym Trójkątem” Obszar ten położony jest na pograniczu Tajlandii, Birmy i Laosu. Popłyniemy wzdłuż rzeki Mekong, która stanowi linię graniczną pomiędzy tymi trzema krajami. Podczas rejsu zatrzymamy się w wiosce położonej na terenie Laosu. Tam będziemy mieli doskonałą okazję do spróbowania napoju alkoholowego na bazie kobry lub innych bardzo nietypowych mieszanek. W drodze powrotnej do hotelu odwiedzimy muzeum Opium.

Nocleg w hotelu w Chiang Rai.

6.dzień

CHIANG RAI - CHIANG MAI

Po śniadaniu w hotelu odwiedzimy Błękitną Świątynię (Wat Rong Suea Ten) znaną z urzekającej niebieskiej konstrukcji i centralnego białego Buddy. Następnie pojedziemy do Czarnego Domu (Baan Dam), eklektycznej mieszanki tradycyjnych i nowoczesnych struktur stworzonych przez krajowego artystę Thawana Duchanee. Odwiedzimy również wioskę plemion górskich, aby poznać ich kulturę. Na koniec zwiedzimy słynną Białą Świątynię (Wat Rong Khun). Jej biały kolor i unikalna mieszanka buddyjskich i popkulturowych odniesień sprawiają, że jest to naprawdę niezwykła atrakcja. Następnie pojedziemy prosto do Chiang Mai. Zameldujemy się w hotelu i będziemy mieć czas na odpoczynek.

Nocleg w Chiang Mai.

 

7.dzień

CHIANG MAI - SANKTUARIUM SŁONI – PHUKET

Po śniadaniu wybierzemy się w 1,5 godzinną podróż, aby dotrzeć do Sanktuarium Słoni (Elephant Jungle Sanctuary). Przejeżdżać będziemy od Chiang Mai przez faliste wzgórza, las i lokalne obszary rolnicze. Na miejscu przebierzemy się w tradycyjne kareńskie ubrania i spotkamy się ze słoniami. Dowiemy się wszystkiego o ich zachowaniu i historii. Będziemy mieć okazję pobawić się z nimi w ich naturalnym środowisku oraz uczestniczyć w ich karmieniu. Zrobimy sobie błotne spa z tymi sympatycznymi i łagodnymi zwierzętami oraz przejdziemy z nimi przez rzekę, aby je wykąpać. Przed wyjazdem na miejscu zjemy tradycyjny posiłek. Następnie powrócimy do Chiang Mai, skąd polecimy do Phuket. Zakwaterowanie w hotelu.

Czas wolny. Nocleg w Phuket.

UWAGA: na wycieczkę proszę zabrać strój kąpielowy, kapelusz, krem ochronny z flirtem UV, środek odstraszający owady, ręcznik, odpowiednie obuwie, odzież na zmianę, kopię strony ze zdjęciem paszportowym.

8.dzień

PHUKET

Dziś czeka nas relaksujący poranek. Po śniadaniu będziemy mieć czas wolny na pływanie w basenie, pobyt na plaży czy eksplorację ulicznego życia. Po południu rozpoczniemy zwiedzanie Phuket. Zatrzymamy się i zrobimy zdjęcia w najlepszym punkcie widokowym na wyspie. Zobaczymy Kata Beach, Karon Beach i Pu Island. Przypatrzymy się także posągowi wielkiego Buddy górującego nad wyspą. Następnie odwiedzimy słynną świątynię na wyspie Phuket – Chalong Temple. Później czeka nas wizyta w fabryce orzechów nerkowca (dobry lokalny produkt pamiątkowy). Na koniec zwiedzimy stare miasto Phuket. Poznamy sposób życia mieszkańców Phuket oraz zobaczymy China Town i budynki w stylu chińsko-portugalskim. Powrót do hotelu na nocleg.


9.dzień

PHUKET - PHI PHI

Dzisiaj będziemy mieć czas na relaks i wypoczynek na wyspie Phuket.

Dla chętnych całodniowa wycieczka łodzią na wyspy Phi Phi. Zwiedzanie wysp zaczniemy od zatoki Mâya, gdzie kręcono sceny z filmu „Niebiańska plaża”. Będziemy mieć również okazję zakosztować snorkelingu w zatoce Loh Samah.

Popłyniemy również na wyspę Hong (laguna Pileh), aby zobaczyć jaskinię Wikingów. Lunch i pobyt na wyspie Khai. Tutaj czas wolny. W godzinach popołudniowych wrócimy do hotelu w Phuket na nocleg.

UWAGA: na wycieczkę proszę zabrać strój kąpielowy, obuwie plażowe, ręcznik plażowy, krem ochronny z flirtem UV.

10.dzień

PHUKET - WYSPA JAMESA BONDA

Czas wolny i wypoczynek.

Chętni  mogą skorzystać z całodniowej wycieczki łodzią po Zatoce Phang Nga ze słynną wyspą Jamesa Bonda, gdzie w 1974 roku kręcono sceny z filmu „James Bond 007, człowiek ze złotym pistoletem”. Na trasie między innymi wyspy Panak oraz Hong. Następnie przesiądziemy się na kajaki, aby podpłynąć do przepięknej jaskini, gdzie podziwiać można stalaktyty oraz piękne wapienne klify wynurzające się z turkusowej wody. Lunch zjemy w wiosce rybackiej Panyee Musalim, gdzie będziemy mieć czas wolny na zakupy. Z wioski Panyee przepłyniemy bezpośrednio na wyspę Naka, na której będziemy mogli się zrelaksować i popływać w ciepłej wodzie. W godzinach popołudniowych wrócimy do hotelu w Phuket.

UWAGA: na wycieczkę proszę zabrać strój kąpielowy, obuwie plażowe, ręcznik plażowy, krem ochronny z flirtem UV.

 

11.dzień

PHUKET - WYSPA SIMILAN

Relaks na plaży.

Chętnych  zapraszamy na całodniową wycieczkę do Similan Islands, gdzie znajduje się dziewięć wysp z długimi plażami z koralowego piasku i turkusową wodą. To jedne z najpiękniejszych krajobrazów w Krainie Uśmiechu. Podczas wycieczki zakosztujemy snorkelingu w krystalicznie czystych wodach Donald Duck, Honeymoon i Princess Bay. Będziemy mieć okazję obserwacji życia morskiego, w tym rzadkich i zagrożonych gatunków.

UWAGA: na wycieczkę proszę zabrać strój kąpielowy, obuwie plażowe, ręcznik plażowy, krem ochronny z flirtem UV.

12.dzień

LOT POWROTNY DO DOMU

Śniadanie i czas wolny aż do momentu, gdy zostaniemy odwiezieni na lotnisko na lot powrotny do domu lub innego miejsca przeznaczenia.

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).