Utahi Arizona-piękne widoki

Kraina Marzeń – Najpiękniejsze Szlaki Utah i Arizony

10 dni
Plan podróży

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach klasy turystycznej
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z łazienką
 • Przejazdy busem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Wynajem samochodów terenowych 4×4
 • Koszt paliwa do wynajmowanego transportu
 • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia
 • Biletów wstępu (ok. $30-40)
 • Wydatków natury osobistej jak napoje, pamiątki, zwyczajowe napiwki itp.
 • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość zakupu w biurze Rek Travel)

Regiony nadal nieodkryte
przez wielkie grupy turystów- Najpiękniejsze Szlaki Utah i Arizony

Nasze kroki skierujemy w stronę wybrzeża Pacyfiku, najpierw do Parque del Amor – Parku Miłości, peruwiańskiej wersji Parku Gaudiego, pełnego miłosnych notatek. Następnie udamy się na kolację do słynnego Larcomar, czyli centrum handlowego położonego na klifie, skąd rozpościera się cudowny widok na Ocean. Nocleg w dzielnicy Miraflores.

 • Spróbuj tacosów przy rynku Zocalo w Mexico City
 • Wejdź na Piramidę Słońca i poznaj kulturę Azteków
 • Odkryj wioski indiańskie w górach
 • Odpocznij na spokojnych plażach Zipolite

Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) we wczesnych godzinach porannych.  Kierując się na zachód przejeżdżamy przez stany: Illinois, Missouri, Oklahoma, Teksas, Nowy Meksyk i Arizona. Krajobraz za oknem będzie się zmieniać z każdym pokonywanym kilometrem, zbliżając nas do celu, którym jest bodaj najpiękniejszy stan USA – Utah.
Dojazd do St  Louis i krótka wizyta pod najbardziej znanym pomnikiem USA, słynnym Gateway Arch, zwanym “Bramą na Zachód”. Ten charakterystyczny łuk jest najważniejszym pomnikiem w USA. To właśnie z tego miejsca wyruszyły pierwsze odkrywcze wyprawy na Dziki Zachód.

Łuk wznosi się na wysokość 192 metrów nad rzeką Mississippi i jest symbolem miasta St. Louis. Wewnątrz znajdują się windy, którymi po obu ramionach łuku można wyjechać na górę i podziwiać panoramę rzeki Mississippi i miasta zbudowanego nad jej brzegami.

Nocleg na terenie stanu Teksas.

2.dzień

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd w dalszą drogę. Jeszcze zanim dotrzemy do Kanab, odwiedzimy Park Narodowy Skamieniałego Lasu (Petrified Forest NP). Nazwa tego pięknego parku, położonego na terenie wielobarwnej Pustyni Pstrej w Arizonie, pochodzi od licznych egzemplarzy skamieniałego drewna, które występuje na jego obszarze.

Skamieniały las jest znany ze swoich skamielin, zwłaszcza powalonych drzew, które rosły miliony lat temu, ale na terenie parku znajdują się też ślady pierwszego osadnictwa oraz ryty naskalne.  Kolorowe skamieniałości to najbardziej okazała, najwspanialsza kolekcja skamieniałych drzew na świecie.

Przejazd na nocleg.

3.dzień

Dzień 3

W tym dniu czeka nas niesamowita przygoda i niezapomniane wrażenia. Na początek przejażdżka samochodami terenowymi 4×4, po której udamy się na szlak do czarującego miejsca zwanego White Pocket. To konkurencyjne dla The Wave miejsce znajduje się w ścisłej czołówce najpiękniejszych  miejsc w Utah, a dla niektórych jest nawet bardziej atrakcyjne od legendarnej “Fali”.

Ten oddalony od cywilizacji obszar jest częścią Vermilion National Monument i składa się z niewiarygodnych, falujących form skalnych zbudowanych ze specyficznej, wielokolorowej formy piaskowca, zwanego Navajo (Navajo sandstone). Zobaczymy tu liczne ostańce, hoodoos, spektakularne stożki, kopce, wzniesienia i parowy.

Po południu udamy się do Coral Pink Sand Dunes – pięknego parku z piaszczystymi wydmami, które w zależności od światła, mienią się wszystkimi odcieniami różu, pomarańczy i czerwieni.  Koralowe wydmy, poruszane wiatrem, mogą przemieszczać się nawet do 50 stóp rocznie. Morze czerwonego piasku to też obszar szalonej przygody i nieograniczonych możliwości dla entuzjastów pojazdów terenowych.
Nocleg w Kanab.

4.dzień

Bardzo wczesna pobudka, ale widoki w tym dniu wynagrodzą nam krótki sen. Ponownie udamy się jeepami do miejsca, z którego wyruszymy na szlak.

Tym razem na celowniku będzie Great Chamber, czyli w wolnym tłumaczeniu Wielka Komnata. Ten cud natury znajduje się w regionie Grand Staircase Escalante. Niesamowita wydma z rozpiętym nad nią wysokim łukiem skalnym ukryta jest na końcu piaszczystego szlaku i jest rajem zarówno dla miłośników hikingu jak i fotografii.

Łuk powala wielkością i dopiero na miejscu zdajemy sobie sprawę z jego gigantycznych rozmiarów. Najlepszą porą na podziwianie tego wytworu Matki Natury są godziny poranne, kiedy jaskinia jest oświetlona słońcem, chociaż oczywiście w zależności od pory roku będzie to różnie wyglądać. To kolejny powód, aby w takie niesamowite miejsca wybierać się z przewodnikiem, który wie kiedy to zrobić, by odnieść jak największą korzyść.

Drugim szlakiem tego dnia bedzie urokliwy Mansard trail, na którego trasie zobaczymy unikalne rysunki naskalne Indian z plemienia Pajutów sprzed kilku tysięcy lat, nacieki mineralne, tworzące kształty na skałach oraz wspaniałą panoramę okolic Kanab.

Powrót do hotelu na nocleg.

5.dzień

Dzień 5

W tym dniu wybierzemy się na trekking po niesamowitym kanionie Buckskin Gulch.

Jest to przepiękny kanion, miejscami przypominający kolorystycznie słynny kanion Antylopy (Antelope Canyon). Zwłaszcza w godzinach przedpołudniowych jest fantastycznie oświetlony, co sprawia, że nie wypuszczamy z rąk aparatu fotograficznego.

Miejscami jest naprawdę wąsko, a czasem do pokonania uskoków i oczek wodnych pomocne okazują się zwalone pnie drzew. Buckskin Gulch uważany jest za jeden z njadłuższych i najwęższych kanionów szczelinowych na świecie.

Wybierzemy się ponadto na szlak do “The New Wave”, który jest alternatywą dla legendarnej “Fali”. Znajduje się on tuż przy granicy Narodowego Obszaru Rekreacji Glen Canyon wokół zapory o tej samej nazwie. Krótka wędrówka tworzy pętlę wokół piętrzących się piaskowców i iglic, a jej kulminacją będzie przejście między dwoma falistymi formacjami.

Koniecznym przystankiem na naszej trasie będzie też “Horseshoe Bend”, miejsce będące de facto malowniczym meandrem rzeki Kolorado, przybierającym kształt podkowy.

Na koniec dnia pełnego wrażeń krótki szlak wzdłuż Spencer Trail, który prowadzi na płaskowyż stromymi klifami Navajo i dostarcza przepięknych widoków w dół na rzekę Kolorado oraz na północny wschód przez Glen Canyon w kierunku Jeziora Powell.

Nocleg w Kanab.

6.dzień

Po śniadaniu udamy się na szlak do Toadstool Hoodoos. To wielkie skupisko niesamowicie pięknych formacji skalnych, z których niektóre przybierają formę grzybów, a inne dziwnie ukształtowanych wieżyczek i iglic.

Hoodoos, nazywane również “goblinami” i “duchami” to samotnie stojące pozostałości warstw skalnych, które zostały poddane bezlitosnym działaniom żywiołów. Na wielu z nich widocznych jest wiele warstw skalnych, z których jedna po drugiej odpadały z biegiem czasu. Ten nieziemski krajobraz skalnych osobliwości w różnych kształtach i kolorach jest rajem dla fotografów i miejscem, które zapisze się na długo, jeśli nie na zawsze, w naszej pamięci.

Następnie udamy się na krótką wędrówkę do Sand Caves. “Piaskowe Jaskinie” zostały stworzone przez człowieka, kiedy rozpoczęto wydobywanie piasku w okolicy. Wypełnione światłem, sztucznie stworzone jaskinie używane niegdyś były do zbierania piasku, który był następnie wykorzystywany przy produkcji szkła. Sam proces wydobycia trwał krótko, a pozostałością po nim są właśnie te spektakularne jaskinie.

7.dzień

Dzień 7

Kolejny dzień, kolejne atrakcje.

Dzisiaj czeka nas Canyon Overlook Trail, szlak, który odkrywa jedne z najbardziej zapierających dech w piersiach ujęć Kanionu Zion, jakie kiedykolwiek sfotografowano. Jest to jedno z ulubionych miejsc zarówno fotografów, jak i zwykłych turystów. Oferuje niesamowite widoki na leżący poniżej kanion szczelinowy Pine Creek.

W trakcie wędrówki kilka fotograficznych miejscówek z punktem widokowym na zacienioną wnękę z bujnymi paprociami wyrastającymi ze ścian, nagie skały prowadzące do imponującego klifu oraz trasę nr 9 z serpentynami wijącymi się poniżej.

Jest też ciekawy widok na Bridge Mountain oraz Wschodnia Świątynia – imponująca formacja skalna tuż nad punktem widokowym oraz strumień Pine Creek.

Wybierzemy się również na Watchman trail, łatwy szlak, który zapewnia wspaniały widok na dolinę. Na trasie są wiecznie zielone drzewa, które w lecie zapewniają przyjemny cień oraz licznie występujące tam kaktusy opuncji.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych udamy się też na szlak do Emerald Pools. Jest kilka opcji szlaków, które wiodą do szmaragdowych stawów, małych strumieni, a wiosną, w czasie topnienia śniegu i wiosennego spływu, do przepięknych, potężnych wodospadów.

Powrót do hotelu na nocleg.

8.dzień

Przejazd do Doliny Ognia (Valley of Fire), przepięknego parku stanowego Nevady, który swoją nazwę zawdzięcza ognisto-czerwonym formacjom skalnym, utworzonym miliony lat temu. Przejazd drogą parkową z postojami przy punktach widokowych.

Krótki spacer do The Fire Wave. Szlak do tego niesamowitego miejsca jest stosunkowo łatwy technicznie, a jego długość to niewiele ponad milę. Prowadzi on wzdłuż skalnych formacji o nazwie Gibraltar Rock, a nagroda w postaci najczęściej fotografowanej, kolorowej skały w paski znajduje się na końcu szlaku.

Zatrzymamy się też w kilku innych, ciekawych miejscach i przy skałach o osobliwych kształtach, np. Elephant Rock.

Przejazd na nocleg.

9.dzień

Wyjazd w drogę powrotną do Chicago. W trakcie przejazdu regularne postoje na kawę, posiłek i przy ciekawych widokowo miejscach.

Przejeżdżając przez Teksas zatrzymamy się na krótki postój w Amarillo, by zobaczyć ciekawą instalację artystyczną, Cadillac Ranch, której twórcami była grupa hippisów-artystów pochodzących z San Francisco. Dziesięć Caddies, zakopanych w ziemi do połowy “nosem” w dół (podobno pod tym samym kątem co Wielka Piramida w Gizie) przyciąga uwagę wszystkich, przejeżdżających w pobliżu.

Dalsza droga do Chicago. Nocleg na trasie.

Pokaż cały plan wycieczki

10 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).