Sylwestrowy Wyjazd Śladami “Przeminęło z Wiatrem”

8 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 4:00 rano. Całodzienny przejazd przez Illinois, Indianę, Kentucky oraz Tennessee. W czasie podróży regularne postoje na krótki odpoczynek i posiłki. Dojazd do Pigeon Forge, miasta położonego u stóp Parku Narodowego Wielkich Gór Dymnych, najczęściej odwiedzanego parku narodowego w Stanach Zjednoczonych. Zakwaterowanie w hotelu. Dla zmęczonych podróżą odpoczynek, a dla chętnych i żądnych wrażeń czas wolny na głównej ulicy miasta, oświetlonej neonami i przystrojonej dekoracjami świątecznymi. Odwiedzimy Titanic Museum, który przeniesie nas w czasie do roku 1912. Oglądniemy autentyczne zdjęcia, zasiądziemy za sterami mostku kapitańskiego, staniemy na schodach (Grand Staircase), które zostały starannie odtworzone tak, by wyglądały dokładnie jak te na Titanicu oraz na pochyłych pokładach, które odzwierciedlają ostatnie chwile liniowca. Powrót do hotelu. Pozostali mogą skorzystać ze spaceru lub z innych atrakcji ulokowanych wzdłuż głównej ulicy, jak np. Muzeum Figur Woskowych. Nocleg.

2.dzień

Dzień 2

Przejazd w stronę Atlanty z panoramą na górzyste krajobrazy mijanych Wielkich Gór Dymnych (Smoky Mountains). Jeśli warunki pogodowe pozwolą, zatrzymamy się na przełęczy Newfound Gap, która jest ciekawą miejscówką na zdjęcie ze znakiem granicznym dwóch stanów oraz oferuje piękną panoramę na Smoky Mountains. Przejazd do Atlanty – stolicy Georgii. To miasto Starego Południa i centrum skupiające największe korporacje w kraju i nie tylko. To tu tworzyła autorka jednej z najbardziej poczytnych powieści („Przeminęło z Wiatrem”) – Margaret Mitchell. Zatrzymamy się pod jej domem oraz przed siedzibą firmy Coca-Cola. Dla chętnych wejście do muzeum Coca Coli, gdzie w skarbcu przechowywana jest receptura znanego na całym świecie napoju. Poznamy historię jego powstania oraz kontrowersje towarzyszące działalności ogromnego koncernu. Nocleg w okolicy Atlanty.

3.dzień

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do parku stanowego Stone Mountain. Park jest dobrze znany nie tyle ze swojej geologii, co z ogromnego reliefu skalnego na północnej ścianie granitowej góry. Ta największa płaskorzeźba na świecie przedstawia trzy postacie konfederatów z wojny secesyjnej. Poznamy historię jej powstania oraz wjedziemy kolejką gondolową na górę, z której roztacza się przepiękna panorama 360 stopni na okolicę. Następnie przejazd do Savannah. To jedno z najpiękniejszych miast wschodniego wybrzeża i najstarsze miasto w Georgii, często określane „kwintesencją amerykańskiego Południa”. Liczne parki i ulice obsadzone dębami, z których zwisa hiszpański mech a z drugiej strony zabytkowe, stare domy i okazałe wille, których nie zobaczymy w żadnym innym mieście – taka jest Savannah. Nocleg okolicy w Savannah.

4.dzień

Pozostajemy w klimacie Starego Amerykańskiego Południa. Podczas zwiedzania nie zabraknie polskiego akcentu gdyż to właśnie w okolicy Savannah zginął nasz rodak, Kazimierz Pulaski. Odwiedzimy zatem Fort Pulaski National Monument, historyczny fort nazwany jego imieniem, który stanowił ważny punkt strategiczny podczas wojny secesyjnej. Następnie przejazd na John’s Island, największą z wysp barierowych u wybrzeży Karoliny Południowej. Zobaczymy tam niespotykany pomnik przyrody – 1400-letni dąb wirginijski, nazywany Angel Oak. Szacuje się, że „anielski dąb” jest jednym z najstarszych żywych organizmów na wschód od rzeki Mississippi. Ma 65 stóp wysokości i 28 stóp w obwodzie. Jego długie i kręte gałęzie zacieniają obszar o powierzchni 17 tys. stóp kwadratowych. Następnie przejazd na plażę w okolicy Charleston. Czas wolny na spacery i odpoczynek w oczekiwaniu na zachód słońca. Przejazd do hotelu na nocleg.

5.dzień

Dzień 5

Dzisiaj kolejna perełka wschodniego wybrzeża – urocze Charleston, najstarsze miasto Karoliny Południowej. Założone w 1670 roku jest ważnym punktem na historycznej mapie Stanów Zjednoczonych. Charleston, malowniczo położony nad Oceanem Atlantyckim jest pełen uroku. Turystów zachwyca staromodna architektura i różnokolorowe budynki w charakterystycznym dla Południa stylu. Klimatu dodaje bogata roślinność i wszechobecne palmy. Sama architektura, bogata historia i dziedzictwo kulturowe nie robiłyby jednak aż takiego wrażenia na turystach, gdyby nie specyficzna atmosfera, którą tworzą znani z gościnności mieszkańcy miasta. Spacer po Dzielnicy Historycznej będzie jak podróż w czasie, która przeniesie nas do dawnych czasów Charleston. Odwiedzimy Waterfront ze słynną fontanną w kształcie ananasa i jedną z najstarszych amerykańskich plantacji. Nocleg w okolicy Charleston.

6.dzień

Po śniadaniu przejazd do Myrtle Beach. Jest to popularny kurort wypoczynkowy z plażą rozciągającą się na odcinku 60 mil. Wzdłuż promenady przy plaży znajdują się pasaże, stoiska z pamiątkami i restauracje, a także park rozrywki Family Kingdom i SkyWheel, którego jedną z atrakcji jest jeden z najwyższych w kraju diabelskich młynów. W tym dniu oddamy się błogiemu lenistwu. Czas wolny na wypoczynek, zakupy pamiątek, spacery po plaży i kąpiel w oceanie (jeśli dopisze pogoda). Przygotowanie do pożegnania starego roku i powitania nowego – oby lepszego! Zaczynamy odliczanie…

7.dzień

Dzień 7

Pierwszy dzień Nowego 2022 Roku. Wytrwali powitają pierwszy dzień Nowego roku wschodem słońca nad Atlantykiem. Po noworocznym śniadaniu z żalem pożegnamy ocean. Udając się w drogę powrotną przejedziemy  do parku stanowego Tallulah Gorge, który zaskoczy nas pięknymi wodospadami, krajobrazem i scenerią. Jeden to z najbardziej spektakularnych kanionów we wschodnich Stanach Zjednoczonych, ma dwie mile długości i prawie 1000 stóp głębokości. Zwiedzający mogą wędrować szlakami brzegowymi do kilku punktów i przespacerować się po wiszącym moście, który kołysze się 80 stóp nad skalistym dnem, zapewniając spektakularne widoki na rzekę i wodospady. Dalsza droga w kierunku Chicago. Nocleg w Tennessee.

8.dzień

Całodzienny przejazd do Chicago z regularnymi postojami na posiłek i rozprostowanie nóg. Planowany powrót do Chicago we wczesnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).