5 dni

Sylwester w Kalifornii

$1195
Plan podróży

Plan podróży

1.dzień

LONG BEACH – REJS NA WYSPĘ SANTA CATALINA

Spotkanie grupy z przewodnikiem na lotnisku O’Hare w Chicago. Odprawa i wylot w godzinach porannych. Przelot do Los Angeles.
Po przylocie do Los Angeles udamy sie do portu w Long Beach, skąd po południu popłyniemy w rejs na Wyspę Catalina. Naszym punktem docelowym jest miejscowość Avalon, z piękną, malowniczą plażą położoną wśród wzgórz i urokliwym centrum miasta. Jest to miejsce, które przypomina klimatem i atmosferą śródziemnomorskie wyspy. Jego atrakcyjność dostrzegła firma Apple, umieszczając fototapetę pulpitu z Cataliną w systemie operacyjnym macOS i nazywając tak jedną z jego najnowszych wersji. Wieczorem udamy się w rejs powrotny do Long Beach, a stamtąd na nocleg do hotelu.

2.dzień

PACIFIC COAST HWY – REJS Z OBSERWACJĄ WIELORYBÓW

Wczesnoporanny przejazd z miejscowości Hermosa Beach do portu. Przejazd fragmentem malowniczej, słynnej Pacific Coast Highway, czyli najpiękniejszej trasy w Kalifornii. Po drodze zobaczymy Malibu i zatrzymamy się w punktach widokowych  El Matagor Beach, Leo Carrillo State Beach i Sycamore Cove Beach. W miejscowości Oxnard rozpoczniemy rejs na oglądanie wielorybów. Zima to najlepszy czas na oglądanie morskiego życia w Kalifornii, ponieważ imponujące stada szarych wielorybów spędzają wakacje na południu w chłodniejszych miesiącach. Podczas wycieczek w sezonie zimowym najczęściej widuje się wieloryby szare, ponieważ coroczna migracja tego gatunku odbywa się od grudnia do kwietnia. Szare wieloryby każdej zimy podróżują na południe z Alaski i przepływają wzdłuż wybrzeża Kalifornii w drodze do cieplejszych wód wokół Baja w Meksyku.
Po rejsie udamy się na degustację do jednej z lokalnych winiarni oraz na kolację w regionalnej restauracji. Przejazd na nocleg do hotelu.

3.dzień

SANTA MONICA – POŻEGNANIE STAREGO ROKU

Ostatni dzień 2021 roku spędzimy w Santa Monica. Przespacerujemy się po Santa Monica Pier, gdzie swój koniec ma legendarna Droga 66. Odpoczniemy w centrum Santa Monica – mieście, które słynie z licznych restauracji i barów. Będziemy też podziwiać widok na Ocean Spokojny oraz nadmorskie góry z tarasów w Palisades Park. Dla chętnych przejażdżka rowerami po malowniczej nadmorskiej ścieżce rowerowej, która łączy plaże w Venice i Santa Monica.
Nowy rok przywitamy na Santa Monica Pier, gdzie odbywa się słynne odliczanie  – Countdown To 2022 @ SM Pier. Wieczorna celebracja. Przejazd na nocleg do hotelu.

4.dzień

PASADENA – ROSE PARADE

Od 130 lat w pierwszy dzień Nowego Roku w Pasadenie odbywa się słynna Parada Róż. Tournament of Roses Parade to coroczna parada z okazji rozpoczęcia gry Rose Bowl. Parada to bajecznie kolorowe stroje i ruchome platformy, które podziwiane są przez tysiące turystów przyjeżdząjących do miasta na tę okazję. Korowodowi towarzyszą orkiestry dęte, które dbają o muzyczną oprawę imprezy. Całość tworzy niesamowite widowisko, którego nie można przegapić. W czasie tego dnia zobaczymy także wystawę platform, które uczestniczą w paradzie, by z bliska podziwiać te niesamowite kwiatowe aranżacje i konstrukcje.
Po południu spacer po Eaton Canyon a wieczorem zwiedzanie starego miasta w Pasadenie. Przejazd na nocleg do hotelu.

5.dzień

LOS ANGELES – HOLLYWOOD – BEVERLY HILLS

Ten dzień poświęcimy Miastu Aniołów. Zwiedzanie Los Angeles rozpoczniemy od Hollywood. Spacer „Aleją Gwiazd”. Odwiedzimy Chinese Theatre, przed którym znajdują się odciski stóp i dłoni zdobywców Oskarów oraz Kodak Theatre, miejsce rozdawania Oskarów. Z tarasu teatru rozciąga się widok na wzgórze z napisem Hollywood. Nastęnie wizyta w miasteczku Beverly Hills oraz dzielnicy, gdzie przy ulicy Rodeo Dr. słynne gwiazdy odwiedzają ulokowane tam najdroższe sklepy. W dalszej części zwiedzania Los Angeles zobaczymy Music Center, gdzie wręczane były nagrody Akademii Filmowej – Oskary, a także historyczne centrum przy Olvera Street, gdzie od założenia franciszkańskiej misji w 1781 roku rozpoczęła się historia Los Angeles.
Wieczorny przelot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelu w pokoju dwuosobowym
  • Usługi polskojęzycznego przewodnika
  • Transport na całej trasie wycieczki
  • W niektórych hotelach doba hotelowa zawiera śniadanie

Cena nie zawiera

  • Kosztu biletu lotniczego
  • Wyżywienia nieujętego w świadczeniach
  • Wydatków natury osobistej jak napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne
  • Biletów wstępu
  • Zwyczajowych napiwków

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Alaska: Alyeska Ski Resort and Spa

$1395 7 dni 04-02-2023 04-09-2023

Słoneczna Floryda

$1995 9 dni 05-13-2023 07-08-2023 10-14-2023 11-25-2023

Door County i Washington Island

$745 3 dni 08-11-2023
Pokaż wszystkie wycieczki 115