5 dni

Sylwester w Arizonie

$1395
12-29-2021
Plan podróży

Plan podróży

1. dzień

Dzień 1

Spotkanie grupy na lotnisku ORD w Chicago. Odprawa. Przelot na lotnisko w Phoenix w Arizonie. Przejazd do ogrodu botanicznego Desert Botanical Garden, który na swoim obszarze posiada kolekcję ponad 20 tysięcy roślin, w tym ponad 4 tysiące kaktusów. To właśnie kaktusom, ikonom krajobrazu Arizony, przyjrzymy się z bliska. Następnie przejazd do Old Town w Scottsdale, jednego z najbardziej tętniących życiem i unikalnych miasteczek na południowym zachodzie Ameryki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg

2. dzień

Dzień 2

Po śniadaniu spacer na górę Camelback ze wspaniałym widokiem na rozległe plenery Phoenix i Scottsdale. Angielska nazwa tej góry przypomina garb i głowę klęczącego wielbłąda. Jest to jedno z najlepszych miejsc na panoramę Phoenix. Po krótkim odpoczynku przejazd przez Tonto National Forest do zapory na jeziorze Roosevelta. Następnie zwiedzanie okolicznych miasteczek o sugestywnych nazwach: Globe, Miami oraz Top of the World. Czeka nas widowiskowa trasa wzdłuż skalnych gołoborzy, wąwozów, tuneli oraz okazałych kaktusów, porastających malownicze wzgórza. Kierując się w stronę Scottsdale przejedziemy przez wyjątkowe miejscowości Florence oraz Superior. Dojazd do Scottsdale na nocleg.

3. dzień

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Montezuma Castle National Monument. Krótkie zwiedzanie pozostałości po jednych z najlepiej zachowanych mieszkań zbudowanych i zamieszkiwanych przez prekolumbijską kulturę Sinagua, które wbudowane w skalne alkowy uchroniły się przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Następnie przejazd do Sedony, przepięknie położonego miasta w północnej części Arizony, otoczonego wznoszącymi się na blisko 2 tysiące metrów fantastycznymi formacjami skalnymi o nazwie Navajo Red Rocks. Sedona zapewnia bardzo wiele różnego rodzaju atrakcji turystycznych. Po przerwie na posiłek przejazd malowniczą górską trasą poprzez Cottonwood do miasteczka Jerome. Zwiedzanie dawnej kopalni srebra a następnie powrót do hotelu i przygotowania do zabawy sylwestrowej.

4. dzień

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Saguaro. Został on utworzony stosunkowo niedawno, bo w 1993 roku. Park ten zamieszkuje ponad 300 gatunków zwierząt i ponad 200 gatunków ptaków. Współmieszkańcami parku jest 25 gatunków kaktusów, z których najwyższe okazy osiągają wysokość ponad 20 metrów. Szacuje się, że na terenie parku rośnie ich ponad półtora miliona. Następnie przejazd do Old Tucson Studio oraz wyjątkowych miast filmowych westernów: Tombstone oraz leżącego przy granicy z Meksykiem Bisbee. Wieczorem powrót do Scottsdale. Nocleg.

5. dzień

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do kampusu Tempe należącego do stanowego uniwersytetu w Arizonie (alternatywnie przejazd do miasteczka Cave Creek). Transfer na lotnisko w Phoenix. Odprawa. Przelot na lotnisko ORD w Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelu w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika

Cena nie zawiera

  • Kosztu biletu lotniczego Chicago – Phoenix – Chicago
  • Wyżywienia
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wiosna na Mackinac Island

$345 2 dni 05-28-2022

Dziki Zachód

$1995 10 dni 07-05-2022

Najstarsze Miasta Ameryki

$995 6 dni 06-02-2022 08-31-2022 07-28-2022
Pokaż wszystkie wycieczki 248