Nowy Orlean, Photo-Book

Sylwester w Nowym Orleanie

7 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Przejazd minibusem lub autokarem
  • Zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Śniadania wliczone w koszt doby hotelowej

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu  do planowanych obiektów to 120 USD per pax. Płatne u przewodnika (konieczne są wcześniejsze rezerwacje)
  • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego

Pożegnanie Starego Roku i przywitania Nowego Roku w najstarszej i najsłynniejszej dzielnicy „French Quarter” , Nowy Orlean

Sylwester


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 5:00 rano. Przejazd przez stany Illinois, Indianę, Kentucky oraz Tennessee.

Na terenie Kentucky zobaczymy choć z daleka słynny Fort Knox. Natomiast naszym celem będzie zwiedzanie i rozkoszowanie się widokiem Gaylord Opryland Resort & Convention Center, dawniej znanego jako Opryland Hotel. Jest to hotel i centrum kongresowe położone w Nashville w stanie Tennessee. Z blisko 3 tysiącami pokoi jest jednym z największych hoteli na świecie.

W bożonarodzeniowej atmosferze, przepięknie i bogato udekorowany, nie ma sobie równych.

Przejazd na nocleg w okolicy Chattanooga.

2.dzień

Dzień 2

Wyjazd w kierunku Orange Beach, a po drodze krótkie zwiedzanie stolicy Alabamy – Montgomery.

Tego dnia zobaczymy także Ave Maria Grotto. To niezwykłe miejsce znajduje się w opactwie św. Bernarda i zostało założone w 1891 roku. W ogrodach opactwa znajduje się ponad 100 małych, kamiennych konstrukcji, które imitują najsłynniejsze kościoły, świątynie i inne znane budowle świata.

Są one dziełem twórczego geniusza, brata Josepha Zoetla (mnicha opactwa), który stworzył miniatury znanych budowli z przeróżnych, często niepotrzebnych lub wybrakowanych materiałów, takich jak potłuczone płyty, płytki ceramiczne, uszkodzone marmury, muszle, koraliki czy sztuczna biżuteria.

Swoje pomysły czerpał z literatury oraz Biblii. Podobno ze wszystkich replik, które stworzył, na własne oczy widział tylko około sześciu!

Orange Beach, do którego jedziemy to niewielkie miasto nad Zatoką Meksykańską w stanie Alabama. Biały, drobny piasek i turkusowo-zielony odcień wody przyciągają turystów, którzy często wybierają je jako alternatywę dla słonecznej Florydy. To także znany ośrodek sportów wodnych. Na miejscu jest wiele możliwości skorzystania z aktywnych form wypoczynku. Po południu zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.

3.dzień

Dzień 3

Czas wolny na plażowanie. Nasz hotel ma bardzo dogodną lokalizację. Dzięki położeniu przy samej plaży oferuje łatwy dostęp do okolicznych atrakcji, w tym do The Wharf, National Naval Aviation Museum, rezerwatu dzikiej przyrody The Bon Secour National Wildlife Refugee czy historycznego Fortu Morgan.

Bliskość plaży stwarza też okazję do wieczornych spacerów by podziwiać zachody słońca. Wycieczka fakultatywna dla chętnych do Mobile – pierwszej stolicy Luizjany.  To portowe miasto położone jest nad Zatoką Meksykańską. Słynie m.in. z zakotwiczonego tam pancernika USS Alabama, Muzeum Karnawału, które ukazuje wielowiekową historię Mardi Gras oraz Bazyliki Katedralnej Niepokalanego Poczęcia z 1850 roku ozdobionej pięknymi, niemieckimi witrażami.

Wycieczka odbędzie się przy uczestnictwie min. 6 osób.

4.dzień

Dzień 4

Czas wolny na plażowanie.

Hotel, dzięki położeniu przy samej plaży oferuje łatwy dostęp do okolicznych atrakcji, w tym do The Wharf, National Naval Aviation Museum, rezerwatu dzikiej przyrody The Bon Secour National Wildlife Refugee czy historycznego Fortu Morgan. Bliskość plaży stwarza też okazję do wieczornych spacerów by podziwiać zachody słońca.

Tego dnia proponujemy Państwu także wycieczkę fakultatywną. Zaczniemy od wizyty w Fort Morgan położonego na cyplu półwyspu Bon Secour, a następnie promem przepłyniemy na wyspę Delfinów, gdzie podziwiać będziemy delfinarium.

W ramach wycieczki udamy się także do Pensacola położonego na terenie Florydy. Tam podziwiać będziemy „First City Lights Festival”, a także słynny graffiti bridge. Pensacola to bogate dziedzictwo jednej z pierwszych europejskich osad w Ameryce, rozłożone na powierzchni 8/5 akra i 28 nieruchomości położonych na fundamentach hiszpańskich i brytyjskich fortów.

Wycieczka odbędzie się przy uczestnictwie min. 6 osób.

5.dzień

Dzień 5

Wyjazd do Nowego Orleanu. Po drodze na granicy Luizjany i Missisipi odbędziemy rejs łodziami przez bagna Pearl River Wildlife Area, gdzie podziwiać będziemy mogli naturalne środowisko, w którym bytują aligatory i inne zwierzęta. Tam także będziemy mogli poznać styl życia wspólnoty Cajun która aż do dziś zamieszkuje niedostępne fragmenty bagien i do dziś używa archaicznej formy języka francuskiego.

Po południu zakwaterowanie w hotelu i czas wolny.

Przygotowanie do pożegnania Starego Roku i przywitania Nowego Roku. Możliwość wspólnej zabawy w najstarszej i najsłynniejszej dzielnicy „French Quarter”, która jest sercem miasta i która jak Times Square w Nowym Jorku czy Pola Elizejskie w Paryżu, gromadzi tysiące ludzi w ten jeden z najważniejszych wieczorów w roku. Szaleństwo i zabawa do białego rana w dzielnicy rozrywki przy Bourbon Street.

6.dzień

Dzień 6

Zwiedzanie Nowego Orleanu. W programie m.in. Garden District z dziesiątkami okazałych willi i rezydencji, zamieszkanych przez bogatych niegdyś plantatorów. Spacer po Jackson Square ze słynną Katedrą Św. Ludwika, którą odwiedził Jan Paweł II. Wizyta w dzielnicy French Quarter, od której zaczęła się historia miasta i gdzie narodził się nowoorleański jazz.  Dla chętnych noworoczny rejs po królowej amerykańskich rzek – Mississippi River.

Wieczorem spacer po Bourbon Street, wizyta w klubach jazzowych. Czas wolny. Nocleg w Nowym Orleanie.

7.dzień

Dzień 7

Wyjazd w kierunku Chicago. Po opuszczeniu hotelu udamy się do słynnej Oak Alley Plantation położnej nad rzeką Missisipi. Historyczne tereny i eksponaty plantacji odzwierciedlają ewolucję plarekntatorstwa bawełny oraz stylu w jakich budowano słynne wille plantatorów. Następnie przejazd do Chicago z regularnymi przerwami na odpoczynek i posiłek.

Po drodze także krótki panoramiczny przejazd przez Memphis. Przejedziemy koło Graceland – domu Elvisa Presleya, National Civil Rights Museum (miejsce zabójstwa Martina Luthera Kinga) oraz Beale Streeet, przepełnioną historią Memphis i muzyki, która narodziła się tu – w delcie Mississippi czyli Blues.

Powrót do Chicago planowany jest w godzinach nocnych.

Pozostałę oferty na spędzenie sylwestra:

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).