Sylwester na Hawajach – Oahu, Maui, Lanai

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

 • Transfery z/na lotnisko
 • Noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych
 • Przejazdy na całej trasie
 • Opiekę doświadczonego przewodnika polskojęzycznego
 • Wyżywienie wliczone w koszt doby hotelowej

Cena nie zawiera

 • Kosztów biletów wstępu
 • Koszt biletów lotniczych
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u przewoźnika)

OAHU – WAIKIKI – PEARL HARBOUR – NORTH SHORE – WAIMEA BAY – SUNSET BEACH – HONOLULU –  LANIKAI BEACH – WODOSPAD LIKEKE – KAILUA – HILTON LAGOON – POLYNESIAN CULTURAL CENTER – PARK STANOWY HANAUMA – HALONA BLOW – ZATOKA MAKAPU – MAUI -LANAI – MAKENA BEACH – LAHAINA – HANA – KAIHULU BEACH – KIPAHULU – WODOSPAD WAIMOKU  – WULKAN HALEAKALA

Parki narodowe

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wodospady

Wspinaczka

Wulkany

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

CHICAGO - OAHU

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare. Odprawa bagażowa. Wylot z Chicago. Przelot na Oahu. Transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Resztę dnia spędzimy na Waikiki – jednym z najbardziej kultowych miejsc na Hawajach, słynącym m.in z przepięknych zachodów słońca. Kolacja, odpoczynek, powrót do hotelu na nocleg.

2.dzień

PEARL HARBOUR - NORTH SHORE

Po śniadaniu, wyruszymy zapoznać się z historia Oahu. Zaczniemy od wizyty na Pearl Harbour, miejscu w którym dla Ameryki rozpoczęła się II wojna światowa. Poznamy historię jak krok po kroku rosła agresja Japonii na wyspę, zwiedzimy statki wojenne biorące udział w obronie wyspy i w miarę możliwości udamy się na ten najsławniejszy – USS Arizona.
Następnie pojedziemy na North shore – słynne północne wybrzeże wyspy, które jest mekką surferow z całego świata. Zatrzymamy się  w malowniczym miasteczku Haleiwa, gdzie są najlepsze, słynne „shaved ice” czyli tzw. Hawajskie lody. Przejedziemy do Waimea Bay, gdzie zobaczymy śmiałków skaczących ze skały do oceanu, a następnie podejdziemy na pobliski wodospad. Potem udamy się do zatoczki rekinów, gdzie zjemy pyszny hawajski posiłek z widokiem na ocean. Kolejnym przystankiem będzie Banzai Pipeline i Sunset Beach, gdzie będziemy obserwować surferów zmagających się z wielkimi falami. Po wszystkim udamy się w drogę powrotną do hotelu. Wieczorem czas wolny na Waikiki.

3.dzień

HONOLULU - LANIKAI BEACH

Wyprawa na wschodnie wybrzeże na najładniejszą plażę i zatokę na wyspie, Lanikai Beach. Zanim tam jednak dotrzemy, zatrzymamy w centrum Honolulu, gdzie będziemy podziwiać pałac ostatniego monarchy Hawajów – Iolani Palace, pomnik króla Kamahameha, historyczny budynek sądu najwyższego i prawie 200 letnia bazylikę, której ściany zrobione są z bloków koralowca. Kontynuujemy nasza podróż na wschodnie wybrzeże, zatrzymamy się w punkcie widokowym na szczycie przełęczy z widokiem na całą zatokę otoczoną zielonymi pasmami górskimi. Udamy się na krótki spacer do wodospadów Likeke. Zjemy pyszny lunch w malowniczym miasteczku Kailua i udamy się do punktu docelowego, którym jest plaża Lanikai. Dla chętnych możliwość krótkiego trekkingu na pobliski Pillbox, skąd rozpościera się piękny widok na turkusową wodę, zatokę i dwie pobliskie wysepki. Obiad zjemy w Kailua i stamtąd udamy się do hotelu. Czas wolny, relaks.

4.dzień

POLYNESIAN CENTER

Po śniadaniu, udamy sie na słynne pączki “malasadas”. Następnie, czeka Nas godzinny rejs po zatoce z widokiem na Waikiki. Wczesnym popołudniem udamy się do Polynesian Cultural Center, gdzie będziemy mieć okazję poznać barwne tradycje, zwyczaje i kulturę wysp Pacyfiku, takich jak Tonga, Tahiti, Samoa czy Fiji. Poznamy jakie mają rytuały, jak przygotowują posiłki, biorą ślub itp. Potem zjemy pyszny hawajski obiad Luau. Na koniec prawdziwa atrakcja – show przedstawiający dorastanie mlodego polinezyjczyka, zwieńczony niesamowitymi tańcami z pochodniami. Po dniu pelnym przygód, powrót do hotelu na odpoczynek.

5.dzień

MAUI - REJS O ZACHODZIE SŁOŃCA

Rano, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko i przelot na sąsiednią wyspę Maui – przez wielu uznawana za najbardziej romantyczne miejsce z wszystkich wysp Hawajskich. Udamy się na najsłynniejszą plażę na wyspie – Makena beach i na pobliskie miejsce znane z najlepszej rafy koralowej do snorkelingu, gdzie często można spotkać Honu – hawajskie, zielone żółwie. Po południu przejazd do urokliwego miasteczka na zachodnim brzegu wyspy, skąd udamy się na rejs katamaranem o zachodzie słońca, z pięknym widokiem na sąsiednią wyspę Lanai, z przekaskami i – dla chętnych – z lampka Mai Tai w dłoni. Po powrocie, czas wolny, przejazd do hotelu na nocleg.

6.dzień

LANAI- WYSPA ANANASOWA

Po porannym posiłku,  wsiądziemy na prom i popłyniemy (45 minut) na sasiednią wyspę Lanai. Wyspa zamieszkiwana tylko przez 3 tysiące mieszkanców, jest  oazą spokoju i ciszy. Tylko 9 mil od Maui, a poczujemy sie jak na końcu świata. Nazywana wyspą ananasową z racji tego iz w XX wieku była tu najwieksza na świecie plantacja ananasów. Dzień spędzimy na dziewiczej plaży z piekną rafą koralową dla miłosników snorkelingu. Dla chętnych, krótki szlak na zapierające dech w persiach wybrzeże klifofe zwane “Sweetheart Rock”. Po południu wrócimy na Maui, czas na posiłek w Lahaina, kupno pamiątek i powrót do hotelu.

 

7.dzień

ROAD TO HANA

Po śniadaniu przejazd malowniczą drogą do miejscowości Hana. Jest to jedna z najpiękniejszych dróg w USA, licząca ponad 600 zakrętów i prawie 60 mostów. Po drodze mijać będziemy wodospady wyłaniające się z dżungli, zapierające dech w piersiach wybrzeże klifowe i plaże z czarnym piaskiem. Po dotarciu do Hana, udamy się w miarę możliwości, na plażę z czerwonym piaskiem – Kaihulu. Jest to mała plaża położona w zatoczce otoczonej klifem, nie zawsze dostępna z racji warunków pogodowych i lokalnych restrykcji. Następnie pojedziemy do oddalonego niedaleko miejsca – Kipahulu, gdzie znajduje się piękny szlak wśród lasu bambusowego zakończony ponad 100 metrowym wodospadem Waimoku oraz “Seven Sacred Pools” czyli 7 oczek wodnych połączonych wodospadami. Po wycieczce w głąb lasu, będzie można się ochłodzić w jednym z tych oczek, po czym udamy się w drogę powrotną do hotelu, do którego dotrzemy wieczorem.

8.dzień

WULKAN HALEAKALA- MAKENA BEACH

Dziś udamy sie na najsłynniejszą plażę na wyspie – Makena beach i na pobliskie miejsce znane z najlepszej rafy koralowej do snorkelingu, gdzie często można spotkać Honu – hawajskie, zielone żółwie. Lunch w urokliwym miejscu w miasteczku Kihei. Po poludniu wjedziemy na szczyt wulkanu Haleakala, po drodze mijajac chmury, by z gory zrobic pamiatkowe zdjecie poonad chmurami. Na terenie wulkany zyja endemiczne zwierzeta i rosliny, jak np. silverworld, wygladajacy jak krzak z Marsa w kolorze srebrnym czy tez ptaki z rodzaju pelzaczy w kolorach czerwonych.
Wieczorem powrót do hotelu, przejazd na lotnisko, skąd póznym wieczorem wylecimy w drogę powrotną do Chicago.

 

 

9.dzień

POWRÓT DO CHICAGO

Przylot do Chicago w ciągu dnia.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).