9 dni

Światowe Dni Młodzieży Lizbona – Portugalia 2023

$1395
07-29-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Światowe Dni Młodzieży Lizbona 2023

LIZBONA – NAZARE – FATIMA – CASCAIS – CABO DA ROCA – SINTRA – SETUBAL – WYBRZEŻE ARRABIDA

Kultura i historia

Pielgrzymka

Rejs statkiem

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

USA - LIZBONA

Wylot z USA do Lizbony.

2.dzień

LIZBONA

Przylot do Lizbony. Transfer do hostelu z dostępem do plaży, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3.dzień

LIZBONA - ZWIEDZANIE MIASTA

Śniadanie. Zwiedzanie Lizbony z polskojęzycznym przewodnikiem. Uczestnictwo w obchodach Światowych Dni Młodzieży, modlitwy z Ojcem Świętym. Obiadokolacja w hostelu, nocleg.

4.dzień

LIZBONA - NAZARE - FATIMA

Po śniadaniu wyjazd do Nazaré, czyli pięknie położonej nad samym Atlantykiem miejscowości rybackiej. Znana przede wszystkim ze względu na silne lokalne tradycje połowów ryb, jak i również z powodu ogromnych fal, na których zimą surferzy biją rekordy świata; spróbujemy je uchwycić obserwując ocean z tamtejszej latarni morskiej. Odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej z Nazaré, upamiętniające cud, który nastąpił za wstawiennictwem Matki Boskiej. Przejazd do Fatimy, jednego z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych na świecie. Miasto zawdzięcza swoją olbrzymią sławę serii maryjnych objawień między 13 maja i 17 października 1917 roku, których świadkami była trójka dzieci – Franciszek i Hiacynta Marto oraz Łucja dos Santos. Uczestnictwo w obchodach Światowych Dni Młodzieży, modlitwy z Ojcem Świętym. Obiadokolacja w hostelu, nocleg.

5.dzień

LIZBONA

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Lizbony. Uczestnictwo w obchodach Światowych Dni Młodzieży, modlitwy z Ojcem Świętym. Obiadokolacja w hostelu, nocleg.

6.dzień

LIZBONA - SETUBAL - WYBRZEŻE ARRABIDA

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Setubal, wypłynięcie statkiem na odwiedziny dziko żyjących delfinów. Rejs trwa około 3 godzin, a czas obserwacji delfinów to 30 minut. Sama obserwacja odbywa w ciszy, z zachowaniem zasad kodeksu postępowania w środowisku naturalnym. Wycieczce towarzyszą doświadczeni biolodzy, którzy pomogą zinterpretować zachowanie ssaków oraz otaczające je środowisko naturalne. Katamaran posiada dwie podwodne sale widokowe. Podczas rejsu będziemy mogli również podziwiać miasto Setúbal oraz wybrzeże Arrábida. Gdy tylko będzie to możliwe i słońce zaprosi nas do kąpieli, zrobimy przystanek na pływanie w wodach oceanu. Uczestnictwo w obchodach Światowych Dni Młodzieży, modlitwy z Ojcem Świętym. Obiadokolacja w hostelu, nocleg. 

7.dzień

CASCAIS - CABO SA ROCA - SINTRA

Po śniadaniu przejazd jeepami 4×4 do Cascais, urokliwego miasteczka, położonego nad samym Atlantykiem. Następnie przejazd do pięknej Sintry – to górzyste miasteczko, które zawsze było owiane aurą tajemniczości. Dzięki swojemu położeniu – między górami i oceanem – panuje tam bardzo specyficzny mikroklimat, który kilka wieków temu skłonił rodzinę królewską do wybudowania na tamtejszych wzgórzach letnich rezydencji. Korzystając z naszego środka transportu, będziemy mogli podjechać na punkty widokowe, gdzie zdjęciom nie będzie końca. Późniejszym popołudniem dotrzemy do Cabo da Roca, czyli najdalej wysuniętego na zachód przylądka Europy kontynentalnej – to tutaj kończy się ziemia i zaczyna bezkres oceanu. Chwila zamysłu, widoki zapierające dech w piersiach. Uczestnictwo w obchodach Światowych Dni Młodzieży, modlitwy z Ojcem Świętym. Obiadokolacja w hostelu, nocleg. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

 

8.dzień

LIZBONA

Śniadanie. Uczestnictwo w obchodach Światowych Dni Młodzieży, modlitwy z Ojcem Świętym. Obiadokolacja w hostelu, nocleg.

9.dzień

LIZBONA

Śniadanie, uczestnictwo w zakończeniu obchodów Dni Młodzieży. Transfer do portu lotniczego w Lizbonie.

Program jest ramowy, kolejność wycieczek MOŻE ULEC ZMIANIE.

 

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hostelu z dostępem do plaży 20 minut od centrum Lizbony (7 noclegów)
 • pokoje wieloosobowe, od 3-osobowych po 7-osobowe z dzielonymi łazienkami
 • transfery port lotniczy w Lizbonie – hostel – port lotniczy w Lizbonie
 • wyżywienie: 7 śniadań oraz 7 obiadokolacji w hostelu
 • opiekę polskojęzycznego rezydenta w czasie pobytu i podczas transferów
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika z biura Rek Travel
 • polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania
 • wszystkie wycieczki wymienione w programie
 • taksę klimatyczną

Cena nie zawiera

 • przelotu USA – Lizbona – USA
 • wydatków natury osobistej
 • ubezpieczenia turystycznego

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Bałkany

$1895 12 dni 10-16-2023

Wyjazd Pielgrzymkowy do Włoch

$2795 13 dni 06-10-2023 10-07-2023

Słoneczna Grecja

$1950 11 dni 05-06-2023
Pokaż wszystkie wycieczki 111