Starved Rock SP, Husky

Park stanowy Starved Rock i zimowa przygoda z Husky

1 dni
Plan podróży

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia
  • Wydatków natury osobistej jak napoje lub zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Park Stanowy Starved Rock  i Zimowa Przygoda z Husky

Kaniony

Rozrywka

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd w godzinach porannych sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Przejazd do parku stanowego Starved Rock.

Nazwa parku pochodzi od wydarzenia, które rzekomo miało tam miejsce około 1770 roku. Zgodnie z tradycją przekazywaną przez rdzennych Amerykanów, niektórzy Indianie Peoria, którzy zostali zaatakowani przez grupę wojenną Indian Potawatomi, cierpieli głód, gdy zostali uwięzieni na skale bez jedzenia i wody (starved = zagłodzony, głodujący).

Mimo, że historia ta ma niezbyt optymistyczny wydźwięk, jest to jedno z piękniejszych miejsc w Illinois. Ze względu na bliską odległość od chicagowskiej metropolii, jest ono celem wielu weekendowych wypadów dla wszystkich tych, którzy pragną wyrwać się chociaż na jeden dzień od cywilizacji.

Amatorzy pieszych wędrówek w pięknych okolicznościach przyrody nie będą rozczarowani. Park prezentuje się niezwykle malowniczo o każdej porze roku bez wyjątku. Położony jest w lesie obfitującym w ciekawe formacje skalne i liczne kaniony z piaskowca.

Dodatkową atrakcją jest bliskość rzeki Illinois, wzdłuż brzegu której biegną niektóre ze szlaków. Szlaków jest 18 a ich długość waha się od 0.3 do 5 mil, tak więc każdy może wybrać coś dla siebie. Wzdłuż szlaków rozmieszczone są punkty widokowe z panoramą na rzekę Illinois i zaporę.

Niezależnie od pory roku, Starved Rock State Park dostarcza wspaniałych wrażeń i zapewnia niepowtarzalną scenerię do zdjęć, czy to w formie kolorowych, jesiennych liści czy zamarzających zimą wodospadów. Te najpiękniejsze najlepiej oglądać późną wiosną.

Przy mroźnej pogodzie rozgrzejemy się zatrzymując się na lunch w Starved Rock Lodge, budynku o rustykalnym wnętrzu, którego historia sięga 1939 roku.

W tym dniu przyjrzymy się również pokazom psich zaprzęgów i przywitamy się z pieskami, które są głównymi bohaterami tego wydarzenia. Będzie również można zrobić sobie z nimi pamiątkową fotkę.

Husky Syberyjski to niezwykle piękny pies, który z wyglądu przypomina wilka. Jest przyjacielski ale bardzo żywiołowy i ma niespożyte pokłady energii. Ma bardzo ciekawy rodowód i bardzo kocha zimę.

Powrót do Chicago w późnych godzinach popołudniowych.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).