St. Louis brama na zachód

St. Louis i Droga Świateł

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

St. Louis – „Brama do Zachodu”- Bazylika Świętego Ludwika – Kościół Świętego Stanisława Kostki – Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej- Przejazd Drogą Świateł (Way of Lights)


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd o godzinie 5:00 rano sprzed siedziby biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Po drodze postoje na odpoczynek i posiłek. Dojazd do St. Louis – stolicy stanu Missouri.

Przejazd pod „Bramę do Zachodu” – charakterystyczny łuk będący najważniejszym pomnikiem w USA. To właśnie z tego miejsca wyruszały pierwsze odkrywcze wyprawy na Dziki Zachód.

Łuk wznosi się na wysokość 192 metrów nad rzeką Mississippi i jest symbolem miasta St. Louis. Wewnątrz znajdują się windy, którymi po obu ramionach łuku można wjechać na górę.

Dla chętnych wjazd na górę Łuku i podziwianie z punktu widokowego panoramy rzeki Mississippi i miasta zbudowanego nad jej brzegami.

Przejazd do Bazyliki Świętego Ludwika, posiadającej zapierające dech w piersiach sklepienie mozaikowe. Znawcy twierdzą, że jest ono najpiękniejsze w całych Stanach Zjednoczonych.

Uważa się ponadto, że jest to największa mozaika na świecie, a w pracach nad jej powstawaniem uczestniczył polski emigrant Jan Henryk Rosen. Wszystkie mozaiki w bazylice łącznie pokrywają ponad 7700 m2 powierzchni i składają się z 41.5 mln szklanych płytek.

Następnie odwiedzimy Kościół Świętego Stanisława Kostki. Jest to świątynia ufundowana w XIX wieku przez Polonię i dzisiaj funkcjonuje jako niezależna parafia polonijna w St. Louis. Kościół ten, podobnie jak Bazylikę Świętego Ludwika odwiedził Papież Jan Paweł II, wtedy jeszcze jako arcybiskup krakowski.

W latach 70-tych XX wieku kościół Świętego Stanisława jak i budynki przynależne do niego zostały poddane gruntownemu remontowi i zostały wpisane do rejestru zabytków miasta St. Louis.

Póżnym popołudniem przejedziemy w stronę słynnego Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej. Przejazd Drogą Świateł – Way of Lights. Prezentuje ona historię narodzin Jezusa w unikalny i kreatywny sposób. Na odcinku półtora kilometra, przy wykorzystaniu milionów świateł i naturalnej wielkości rzeźb prezentowane jest piękno Świąt Bożego Narodzenia.

Planowany powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

 

Spawdź inne wycieczki:

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).